Išorės apdaila. Dailylentės

Išorinių sienų apdaila daroma iš dažytų medinių dailylenčių. Dailylentės bus naudojamos iš „Nilma“ firmos siūlomos produkcijos.

UAB „Nilma“, nuo 1997m. sėkmingai veikianti medienos apdirbimo įmonė, 2008 metų birželio mėnesį Kaune paleido modernią lauko dailylenčių dažymo liniją. „Nilma“ dailylenčių dažymo padalinyje sumontuota Italijos firmos „Makor“ vakuuminė dažymo įranga. Tai naujovė ne tik Baltijos šalyse, bet ir kitose kaimyninėse valstybėse.

Vakuuminis dažymas – tai nauja technologija, sukurta lauko dailylenčių dažymui. Toks dažymo būdas yra kokybiškesnis ir greitesnis, nei tradiciniai būdai. Prieš dažymą, išobliuotos dailylentės nušlifuojamos, kad geriau įsigertų gruntas ir dažai bei paviršius būtų nepriekaištingai lygus. Dažymo procesas vyksta aukšto slėgio vakuuminėje kameroje, čia dailylenčių paviršius 2-3 kartus pilnai padengiamas dažų sluoksniu. Prieš kiekvieną dažymo operaciją dažai nudžiūsta džiovinimo kameroje nestabdant dažymo ciklo, taip išvengiama dulkių nusėdimo ant dažomo paviršiaus. Dažai aukštu slėgiu išskaidomi į labai mažas daleles, tai leidžia labai tolygiai iš visų pusių padengti medienos paviršių. Smulkios dažų dalelytės įsiskverbia į mažiausias paviršiaus ertmes, dažų pasiskirstymas tampa labai tolygus, jie ilgiau išsilaiko. Toks medienos paviršius žymiai atsparesnis atmosferos poveikiui.

UAB „Nilma“ dailylenčių dažymui planuoja naudoti visame pasaulyje gerai žinomus vokiečių firmos „Sikkens“ dažus. Šių dažų cheminė sudėtis patentuota kaip „PowerFeed“ technologija, leidžianti padidinti dažų tamprumą. Būtent ši dažų savybė ir leidžia geriau apsaugoti medienos paviršių nuo mechaninio ar klimato poveikio. Medienos paviršius ilgam laikui apsaugojamas nuo ultravioletinių spindulių, vandens, nešvarumų, grybų sporų įsiskverbimo. Būtent su šiais dažais nudažytos ir teisingai sumontuotos dailylentės nepriekaištingai atrodo bei yra apsaugotos nuo klimato poveikio 8-10 metų. Labai svarbu, jog nei vienoje iš „Sikkens“ dažų sistemą sudarančių medžiagų nėra biocidų, todėl dažai nedaro neigiamos įtakos aplinkai, nekenkia žmonių sveikatai. Apie tai liudija ir faktas, kad tokius dažus leidžiama naudoti mokyklose ir vaikų darželiuose.

Dar vienas, ypatingai didelis dailylenčių dažymo „Nilma“ gamykloje pranašumas – daug pigesnė dažytos dailylentės kaina lyginant su išlaidomis, kurias patirtų pirkėjas atlikdamas dažymo darbus savo jėgomis. Juk norint pasiekti bent panašios kokybės rezultatą dažant dailylentes rankiniu būdu, dažytojui nepakaktų dailylentes nudažyti net tris kartus. To rezultatas būtų ne tik prastesnė dažymo kokybė, bet ir daug sugaišto darbo laiko.

Ankstesnis straipsnisGENERALINIS PLANAS
Kitas straipsnisIndividuolaus namo šidymas vedinimas vandentiekis

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here