Dekoratyvinė sienų apdaila

Sienos yra vienas iš svarbiausių elementų norint sukurti tinkamą namų ar visuomeninės patalpos interjerą. Jų spalva, forma, bei apdailos technologija lemia patalpos interjerą, taip pat gali atspindėti patalpos pobūdį. Sienų apdailą galima pasirinkti iš daugybės įvairių metodų. Galima dažyti, klijuoti tapetais (kurių taip pat yra kelių rūšių), klijuoti įvairiomis plokštėmis, sukuriant išskirtinius ornamentus, formas, bei spalvų gamas.

Dekoravimo glaistas

Norint dekoruoti sieną, visų pirma reikia ją paruošti. Tam reikia naudoti gruntą. Gruntas dažniausiai išdžiūsta per 4-6 val., esant +20̊C laipsnių temperatūrai. Dekoravimo glaistą galima naudoti, tik visiškai išdžiuvus gruntui. Dekoravimo glaistas ant paviršiaus užnešamas glaistyklės pagalba, o formuojamas ant paviršiaus naudojant specialią formavimo glaistyklę. Šiam darbui atlikti gali būti reikalingi du žmonės, priklausomai, nuo dekoruojamo paviršiaus ploto. Toliau ant paviršiaus tepamas bespalvis lakas, kuris gali būti tonuojamas naudojant įvairių spalvų statybinį pigmentą. Tonuotas lakas ant paviršiaus gali būti tepamas teptuku arba voleliu, tolygiai padengiant visą paviršių. Padengus paviršių laku, reikia jį išplauti drėgna kempine, kuri turi būti dažnai skalaujama vandeniu. Lakui visiškai išdžiuvus galima tepti antrą tonuoto lako sluoksnį, kurų taip pat reikia išplauti kempine.

Dekoruojant sieną glaistu yra daugybė pasirinkimų. Galima naudoti laką, su perlo efektu. Taip pat galima naudoti skilinėjantį dekoravimo glaistą. Šio glaisto naudojimas yra ganėtinai panašus į paprasto glaisto naudojimą. Norint gilesnių įtrūkimų reikia tepti storesnį lako sluoksnį, tačiau tada įtrūkimų bus mažiau. O tepant ploną grunto sluoksnį įtrūkimų bus daug, tačiau jie gausis negilūs. Norint išgauti geriausią tarpinį rezultatą reikia užtepti maždaug 8mm glaisto sluoksnį. Patalpa turi būti šilta, temperatūra nežemesnė, kaip 15C laipsnių. Glaistas džiūsta, priklausomai nuo užtepto jo storiu 24-72 val. Išdžiuvęs glaistas turi būti nušveičiamas, norint pašalinti nelygumus. Po šveitimo būtina pašalinti dulkes. Tada galima lakuoti paviršių.

smiltainis

Smiltainis

Smiltainis, tai nuosėdinės kilmės uoliena sudaryta iš smėlio dydžio mineralų ar kitų uolienų nuolaužų dalelių ir sucementuotų įvairių cementu. Smiltainio savybės daro jį labai atsparų dūlėjimui ir lengvai apdorojamą.  Tai plastiška, lanksti, patvarumu pasižyminti medžiaga, kurią, anot specialistų, galima pritaikyti bet kurioje srityje.

Ši, natūrali medžiaga gali būti labai įvairių spalvų ir tekstūrų. Ji atskleidžia savyje sukauptus laiko sluoksnius. Naudojama per amžius, ji tapo išskirtinės ir laikui nepavaldžios konstrukcijos standartu.

Kiekvieno smiltainio susidarymui būdingos dvi stadijos. Pirmoji – sedimentacinė – kai susiklosto smėlis. Smėlis gali nusėsti upės, ežero dugne, jį gali supustyti vėjas fykumoje. Sedimentacijos stadijoje susidaro smiltainiui būdinga tekstūra. Antroji stadija – cementacinė. Joje į smėlyje likusias poras pradeda skverbtis mineralinės nuosėdos ir sucementuoja smėlį. Sedimentacinės sąlygos yra pagrindinis veiksnys, formuojantis smiltainio savybes.

Smiltainis nuo kitų apdailos medžiagų skiriasi ir savo gamybos būdu: pjaunamas sukietėjusio smėlio luitas, prie jo klijuojama medžiaga, primenanti marlę, kuri vėliau nuimama, o jos pagrindu gaunami natūralūs, išskirtiniai raštai. Lietuvoje smiltainis negaminamas. Jis atvežamas iš Vokietijos.

Smiltainis yra natūralus, lengvas, plonas ir lankstus, labai atsparus, atstumiantis vandenį, nedegus ir antistatiškas, nereikalaujantis priežiūros, vientisas gamtos dizainas.

Smiltainiu galima dailinti įvairius paviršius, sukurti bet kokias formas, dekoratyvinius elementus, pagyvinti tiek namų vidų, tiek išorę. Šia medžiaga galima apklijuoti bet ką: kolonas, lempas, sienas, fasadus, lubas. Pritaikymo galimybės beveik neribotos. Kiekviena smiltainio plokštė yra skirtingų raštų – vienodai padailinto pastato ar daikto nerasite. Anot specialistų, nagingas žmogus ir pats puikiai sugebėtų nesudėtingus daiktus apklijuoti smiltainiu. Dabar namams galima įsigyti ir smiltainio tapetų (jų matmenys 120×300 cm).

Smiltainio spalvos natūralios, suteikia jaukumo. Vyrauja šviesūs, rudi, pilki, gelsvi atspalviai.

3D plokštės

Dekoratyvinės plokštės 3D (arba trimatės plokštės), tai tokios plokštės kurios būdamos kartu sudaro visą sistemą. Dekoratyvinės plokštės yra klijuojamos prie sienos. Jungimo siūlės yra šlifuojamo iki vientiso paviršiaus.

Dekoratyvinės plokštės yra modernus ir unikalus sprendimas papuošti sienas ir lubas. Dekoratyvinės plokštės yra gaminamos iš kokoso palmių pluošto arba iš specialaus gipso, sutvirtinnamos stiklo pluoštu. Jos yra netoksiškos ir neturi jokių lakiųjų mineralų.

Dekoratyvinės plokštės iš kokoso palmių pluošto yra visiškai ekologiškas produktas, kuriam būdingas didelis garų ir garso nepralaidumas bei ilgaamžiškumas.

Dekoratyvinės plokštės yra klijuojamos klijais prie sienų ar lubų. Dekoratyvinių plokščių paviršius būna baltas. Priklijavus plokštes, jas galima dažyti įprastais dažais norima spalva. Dekoratyvinių plokščių raštai yra nuolat kuriami ir projektuojami.

3D plokštės 3d plokstes

Foto būdu dekoruotas stiklas

Foto būdu dekoruotą stiklą galima naudoti sienos akcentui, baldo detalei ar netgi pačiam baldui. Tai jau nebe sienos pavertimas paveikslu, o paveikslo perkėlimas į paveikslui nelabai būdingą vietą.

Dabar darosi populiaru montuoti stiklą virtuvėje ant sienos virš stalviršio. Ten, kur tradiciškai būdavo klijuojamos keramikinės plytelės sienos apsaugai nuo taškymosi, braižymosi ir tt. Ir tai jau tampa nebe apsaugančiu sieną dalyku, o stipriu interjero akcentu.

Vietoje  padalintos kvadratėliais sienos turime galimybę virtuvėje turėti įkomponuotą paveikslą. Tam paveikslui galima pasirinkti motyvą iš bendros erdvės, ypač, jei virtuvė sujungta su svetaine ir svetaininės dalies akcentavimui panaudotas fototapetas.

Dekorą saugo grūdintas stiklas. Taigi – jis beveik amžinas. Jis negelsta, iš jo siūlių netrupa glaistas, nes nėra siūlių, jį lengva valyti. Beje, stiklinės gali būti ir virtuvės durelės. Jau mes įpratę matyti dalį virtuvės durelių atliktą iš pamatinto stiklo. Lygiai taip pat galima naudoti stiklą su fotoakcentu.

Arba dar: kodėl gi nepadaryti spintos su stumdomomis durimis paveikslu?  Paveikslu, kuris yra gyvas, ir transformuojasi stumdant duris? Ypač dažnai tokios spintos numatomos miegamuosiuose. Tai kodėl tokio banaliai funkcionalaus miegamojo baldo nepadaryti romantišku? Šiais laikais galima viskas. Reikia tik žinoti, kad galima.

Tobuliausiai dekoratyviniai stiklai dera moderniame interjere. Ten jie tinka visada ir visais pavidalais. Puikiai atrodo derinant su blizgiai baldų paviršiais, nes stiklas turi savo blizgesio, suteikiančio jam modernumo ir prabangos.

Ar tinka su klasika? Taip. Tikrai tinka. Jau vien todėl, kad švarios grynos klasikos šiuolaikiniame interjere rasti neįmanoma: yra buitinė technika, rozetės, audio aparatūra. Tai super modernūs dalykai. Stiklas klasikiniame interjere būtų kaip moderni detalė dar labiau pabrėžianti viso interjero klasiką. Šiais laikais daugelis interjero dizainerių kuriant naudoja stilių miksą.

Foto būdu dekoruotas stiklas

Dekoratyvinis akmuo

 Akmuo puikiai apsaugo paviršius nuo purvo bei pažeidimų. Jis taip pat puikiai tarnauja apsaugai nuo karščio ar šalčio. Tai viena iš nedaugelio medžiagų, nekelianti papildomų reikalavimų nei architektams, nei dizaineriams, nei namų šeimininkams.

Iš ko gi gaminamas dekoratyvinis akmuo? Savaime suprantama, tik iš aukščiausios kokybės medžiagų. Dekoratyviniam akmeniui sukurti naudojamas baltas, danų gamybos, Aalborg cementas, aukščiausios klasės lietuviškas smėlis ir ekologiški Bayer pigmentai.

Dekoratyvinis akmuo lengvai pritaikomas tiek privačiuose namuose ar butuose, tiek biuruose: svetainių, miegamųjų, koridorių, darbo kambarių, laiptinių, kabinetų, balkonų ar vonios kambarių sienų apdailai, taip pat puikiai tinka židinių bei laiptų dekoravimui. Dekoratyviniam akmeniui galima rasti vietos ne tik klasikiniame, bet ir šiuolaikiškame interjere. Taip pat jis idealiai tinka ir mažose ir didelėse erdvėse. Išradingai derinanat dekoratyvinį akmenį su kitomis apdailos medžiagomis, sukuriamas ypač originalus interjeras ir eksterjeras.

Dėl patvarumo ir ilgaamžiškumo, dirbtinis akmuo gražiai dera ir biuro  sienų apdailoje. Kadangi jis nėra teplus, yra tvirtas ir atsparus aplinkos poveikiui – dekoratyvinis akmuo gali būti puikiai pritaikytas patalpose, kuriose praeina dideli žmonių srautai. Dirbtinis akmuo pridės prabangos, formuos teigiamą įspūdį įmonės svečiams, taip pat, be abejo, sudarys ramią ir malonią aplinką biuro darbuotojams.

Dirbtinis akmuo yra ekologiškas apdailos būdas Jūsų aplinkai ir draugiškas gamtai. Jis gaminamas iš aukščiausios kokybės medžiagų. UAB „Stonesta“ dirbtinio akmens gamyboje naudojamas itin aukštos kokybės baltas danų gamybos Aalborg cementas, aukščiausios klasės lietuviškas smėlis, skalda, ekologiški Bayer pigmentai. Kiekvienas gaminys yra kruopščiai tikrinimas, kad atitiktų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje galiojančius standartus. Gaminiai turi kokybės atitikties sertifikatus.

Dekoratyvinis akmuo

Ankstesnis straipsnis„Google“ drama tęsiasi
Kitas straipsnisPranešu.lt: vartotojai linkę pernelyg sureikšminti brangimo atvejus