GENERALINIS PLANAS

Pastato generaliniame plane yra parodyti šie objektai: gatvės, įvažiavimas, šaligatviai, želdiniai, takeliai, tvenkinys, esami pastatai.

Projektuojamojo namo sklypas yra aptvertas medine tvora. Į teritorija bus galima patekti iš Respublikos gatvės pusės. Šitoje gatvės pusėje bus įrengiami įvažiavimo vartai automobiliui ir atskiri mažesni vartai žmonėms. Sklypo teritorijoje bus įrengtas įvažiavimas tiesiai iš gatvės į garažą, kuris kaip ir takeliai bus išgrįsti trinkelėmis, dalis takelių tašytais akmenimis, kurių bendras plotas yra 140,5 m2 (3 pav.). Sklypo užstatytas plotas yra 220,5 m2, tai sudaro projektuojamas namas ir pavėsinė. Dar numatoma statyti malkine vakariniame sklypo dalyje. Iš namo į galinį kiemą bus galima patekti per svetainėje esančias durys arba apėjus namą. Vidinėje kiemo dalyje yra pastatyta pavėsinė, nuo terasos iki pavėsinės yra akmenimis išgrįstas takelis. Bendras sklypo želdinių plotas yra 1263,3 m2. Želdinių plote bus įrengti gėlynai, pasodinti įvairūs dekoratyviniai augalai ir eglutės. Sklypo teritorijoje yra du medžiai, kurie statybos metu bus išsaugoti. Sklypo žemės paviršius yra gana lygus, jo paviršiaus aukštingumas siekia nuo 112.00 m iki 113.50 m virš jūros lygio.

Projektuojamojo pastato forma yra kvadratinė. Pastato stogas daromas dvišlaitis. Šio pastato standumą suteikia skersinės, išilginės laikančiosios sienos ir perdanga, kuri bus armuojama prie pagrindinių sienų. Name yra suprojektuotas garažas į kurį bus galima talpinti vieną automobilį. Individualaus gyvenamojo namo ilgis beveik 14 metrų, o plotis 11,2 metrų. Garažo ilgis 6,2 m., o plotis 4,5 m. Pastate yra suprojektuoti trys įėjimai, vienas įėjimas yra pagrindinis iš Respublikos gatvės pusės, kiti du galiniame namo dalyje. Galiniame namo dalyje suprojektuoti išėjimai skirti išeiti į terasą.Individualus gyvenamasis namas yra dviejų aukštų . Pirmo aukšto aukštis 2,6 m., o antro aukšto 2,5 m. Bendras namo aukštis yra 8,6 m. Aukščiausias pastato dalis yra dūmtraukis kurio aukštis yra 9,1 m.

Planiniai ir tūriniai pastato rodikliai

Skaičiuojami šie gyvenamo pastato patalpų plotai: gyvenamasis, pagalbinis, naudingasis ir bendrasis. Atskirai skaičiuojamas bendrojo ploto sudedamoji dalis – garažo plotas.

Gyvenamąjį plotą (Ag.) sudaro visų gyvenamųjų kambarių (Ak.) ir virtuvės (Avirt.) plotų suma Ag = Ak. + Asv. + Adar. + Avaik. + Avaik. + Amieg. + Avirt. m2. Į gyvenamąjį plotą įskaičiuojamos tokios patalpos, kaip: svetainė, miegamasis, darbo kambarys, vaikų kambarys, virtuvė. Gyvenamasis plotas lygus 151,22 m.

Pagalbinį naudingąjį plotą sudaro (Ap.n.) į gyvenamąjį plotą neįskaičiuotų šildomų patalpų: holas, tualetas – dušas, koridorius, vonia – tualetas, sandėliukas plotų suma Ap.n. = At.+ Ak. + Alaip. + Akat. + At.d. + Alaip. + Akor. + Avon. + At. m2. Pagalbinis naudingas plotas lygus 104,25 m2.

Naudingas plotas (An.) yra gyvenamojo (Ag.) ir pagalbinio naudingojo (Ap.n.) ploto suma. Naudingas plotas lygus 255,47 m2

Garažo patalpos plotas Agar. = 21,75 m2.

Bendrasis plotas gyvenamojo pastato (Ab) yra vidų jame esančių patalpų tarp jų – ir pagal funkcionalumą susietuose priestatuose, plotų suma ir jis lygus 277,22 m2.

Skaičiuojamas pastato antžeminės dalies tūris.

Antžeminė pastato dalis yra viršutinė pastato dalis nuo pirmojo aukšto grindų paviršiaus (nulines altitudės) iki pastato aukščiausios konstrukcijos (neįskaičiuojant dūmtraukių, vėdinimo šahtų, antenų, žaibosaugos stiebų) viršaus.

Pastato tūris yra horizontalaus pjūvio ploto ir pastato aukščio sandauga Tūris skaičiuojamas 1 m3 tikslumu.

Antžeminės dalies horizontalus pjūvio plotas (Aad.) skaičiuojamas pagal sienų išorinius paviršius, įskaičiuojant tinko arba kitokios fasadų apdailos (jeigu ji yra) sluoksnio storį. Aukšto plotas skaičiuojamas kvadratiniais metrais 0,01 m2 (dviejų .ženklų po kablelio) tikslumu. Aad. = 184,29 m2

Pastato antžeminės dalies aukštis (Had.) skaičiuojamas taip: kai aukštų plotai vienodi, nuo pirmojo aukšto grindų paviršiaus (nulinės altitudės) iki karnizo viršaus, o jeigu po šlaitiniu stogu karnizo nėra, iki išorinių sienų viršaus. Aukštis skaičiuojamas metrais 0,01 m (dviejų ženklų po kablelio) tikslumu. Šiuo atveju Had. = 5,4 m.

Antžeminės dalies tūris Vad. yra pirmojo aukšto horizontalaus pjūvio ploto ir antžeminės dalies aukščio sandauga. Vad. = A Had. = 184,29 5,4 = 995,15 m3

Ankstesnis straipsnisBaidarės
Kitas straipsnisIšorės apdaila. Dailylentės

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here