Skydiniai namai

Šildymas

Šiais laikais namo šildymui sistemai yra siūloma didelė įrangos įvairove. Projektuojamam pastatui numatyta įrengti kietuoju kuru kūrenamą apšildymo sistemą. Kambariuose bus įrengti plieniniai radiatoriai. Šildymo katilą numatoma įrengti patalpoje „katilinė“. Naudojamas šildymo „Viadrus” firmos siūlomas katilas „Viadrus U22”.

„Viadrus U22“ yra ketinis, sekcijinis katilas jis gali būti kūrenamas įvairių rūšių kietu kuru: malkomis, medienos atliekos, durpių, pjuvenų briketai, akmens anglimis). Jis skirtas centrinio šildymo sistemai su gravitacine vandens cirkuliacija, kurios vandens temperatūra iki 90 °C ir darbinis spaudimas 0,4MPa.

Katilo savybės:

  • Ilgaamžis
  • Geras kokybiško kuro sudeginimas ir galimybė deginti ne kokybišką kurą.
  • Optimalus šilumos perdavimas.
  • Paprastas aptarnavimas.
  • Universalus panaudojimas – galimybė naudoti dujinį ir skystą kurą, prieš tai atitinkamai modifikavus.

Vėdinimas

Name yra įrengta oro vėdinimas virtuvėje, katilinėje ir vonios kambaryje. Pajungtas mechaninis oro šalinimo įrenginys. Vonios kambaryje prie ventiliacijos angos yra sumontuotas elektrinis ventiliatorius kuris traukia panaudotą orą lauk. Ventiliatorius suveikia kai įeinama į patalpą.

Projektuojamame pastate yra suprojektuotos „Fibo“ produkcijos kaminas (14 pav.). Fibo kaminas – tai pilnai sukomplektuota trisluoksnio kamino sistema, kurią sudaro:

Karščiui ir kondensatui atsparus šamotinis įdėklas;

Karščiui atsparus mineralinės vatos tarpsluoksnis, pagamintas be organinio rišiklio;

Lengvai montuojamas išorinis keramzitbetonio apvalkalas – modulinis blokelis.

Šis kaminas yra atsparus rūgštims ir korozijai: jo negraužia kondensatas, todėl jis ilgaamžis. Be to atsparus aukštai temperatūrai: užsidegus neprižiūrimo kamino suodžiams, kaminas liks nepažeistas, įdėklas nesideformuos. Trisluoksnis: mineralinė vata neleidžia smarkiai įkaisti kamino išorei kamino sienelės prisilietus nenudegins, karštis nebus perduodamas į prigludusias konstrukcijas. Stabilus: kamino šamotinis įdėklas ir išorinis apvalkalas veikia kaip dvi atskiros sistemos. Terminis įdėklo judėjimas neperduodamas į išorę. Tuo išvengiama skilimų tvirtinimo vietose. Turi papildomo armavimo galimybę. Tai aktualu montuojant išorinę kamino dalį. Kaminas užtikrina gerą trauką.

Karštas ir šaltas vandentiekis

Šaltą vandeni numatyta prijungti iš vietinio vandentiekio. Karštam vandeniui bus naudojamas boilerio pagalba. Boilerį šildys tas pats katilas kuris šildys ir namus. Su šiuo katilu labai patogu naudojamojo vandens (boilerio) prišildyti iki reikiamos temperatūros. Naudojant automatinio katilo uždegimo funkcija ir „vasara” degimo režimą, boilerio šildymas tampa labai ekonomiškas ir ne šildymo sezono metu. Boileris bus montuojamas katilinėje, vertikaliai prie sienos.

Suprojektuotas individualusis gyvenamasis namas su garažu atitinka šiuos pastatams keliamus reikalavimus: funkcinius, estetinius, techninius, ekonominius ir gamtosaugos.

Projektuojant pastatą atlikti suminės šiluminės varžos skaičiavimai, tai yra: sienos, grindų ir stogo. Paskaičiavus varžas nustatėme, kad šių konstrukcijų šiluminės varžos atitinka jiems keliamus reikalavimus. Taip pat buvo paskaičiuotas ir temperatūrinis perkrytis, nustatyta, kad didžiausias temperatūrinis perkrytis yra tarp išorinės medinės dailylentės ir fibo blokelio, ten kur įrengtas apšildimas ekovata.

Yra nurodyti visi pastato planiniai bei tūriniai sprendimai. Apskaičiuota projektuojamo namo gyvenamasis plotas ir pagalbinis naudingas plotas. Tikslingai įrengti ir parinkti pamatai, kad atlaikytų pagrindines namo sienas ir būtų ilgaamži. Pateiktos pastato sienų, stogo, grindų konstrukcijų schemos. Tikslingai parinkti langai, durys, vidaus ir išorės apdaila, kad atitiktu šiuolaikinius reikalavimus. Visa namo konstrukcija ir apdaila daroma iš ko ekologiškesnių medžiagų, kad nekenktų sveikatai.

 

Ankstesnis straipsnisIšorės apdaila. Dailylentės
Kitas straipsnisIndividualaus namo statyba

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here