Infraraudonųjų spindulių šildymas mūsų šalyje yra palyginti naujas, tačiau austrai ir vokiečiai jau dešimtmečius jį puikiai naudoja. Ar kada nors buvote lauke gaivų žiemos rytą ir jautėte saulės šilumą, krintančią į veidą? Tai ir yra infraraudonųjų spindulių šildymas. Taigi, būtų labai įdomu sužinoti, kokiais privalumais jis pasižymi.

Infraraudonųjų spindulių plokštės beveik akimirksniu sukuria šilumą

Infraraudonųjų spindulių šiluma iš plokštės sklinda beveik akimirksniu, todėl nebereikia laukti, kol patalpa sušils. 

Infraraudonųjų spindulių šildymo išlaidos yra mažesnės

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos eksploatacijos sąnaudos, palyginti su elektriniu konvekciniu šildytuvu, yra daug mažesnės, nes tam pačiam šilumos kiekiui užtikrinti reikia mažesnės galios – pavyzdžiui, 600 W infraraudonųjų spindulių skydas užtikrins tokį patį šildymo komfortą kaip 1500 W konvekcinis šildytuvas, taigi jiems reikia maždaug trečdalio sąnaudų, todėl jų eksploatacija yra pigesnė.

Mažesni patalpų temperatūros skirtumai

Naudojant konvekcinį šildymą, šiltas oras paprastai atsiduria prie lubų, o šaltas – grindų lygyje. Naudojant infraraudonųjų spindulių šildymą, temperatūros skirtumai patalpoje yra daug mažesni, todėl galite mėgautis pastovesne temperatūra be šaltų patalpos vietų!

Infraraudonųjų spindulių šildymas gali padėti sumažinti pelėsį

Kadangi infraraudonieji spinduliai šildo kietus objektus, jei nukreipsite plokštes į drėgnas sienas, tai turėtų padėti jas išdžiovinti, o tai savo ruožtu sumažins pelėsio formavimąsi ir plitimą.

Infraraudonųjų spindulių šildymą įrengti paprasčiau ir pigiau

Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės paprasčiausiai veikia elektra, todėl joms nereikia įrengti papildomos infrastruktūros, kaip kad kitų šildymo sistemų atveju. Pačios plokštės taip pat gali būti naudojamos visam namui šildyti, o kadangi jas galima įjungti ir išjungti pagal poreikį ir šilumą jos gamina beveik akimirksniu, galima labai lengvai sukurti zoninę šildymo sistemą (kiekvienai patalpai), atitinkančią jūsų išskirtinius poreikius.

Infraraudonųjų spindulių plokštės leidžia maksimaliai padidinti gyvenamąją erdvę

Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes galima pakabinti ant lubų, todėl nesumažėja grindų plotas, kaip kad būtų su radiatoriais. Tokiu būdu taip pat padidėja plokščių šildymo aprėpties plotas. Pavyzdžiui, 850 W galios skydelis, pakabintas ant sienos, šildys 13,5 m2 plotą, o pritvirtintas prie lubų – 17 m2 plotą. Tiesą sakant, jų storis ir taip yra tik 2,5 cm, todėl net ir ant sienų jos neužims daug vietos.

Aukšta kokybė ir minimali priežiūra

Jei perkate kokybiškas plokštes, galite būti tikri, kad jos tarnaus ilgai ir nereikalaus jokios specifinės priežiūros.

Infraraudonųjų spindulių šildymas mažina alergiją

Kadangi infraraudonieji spinduliai nesiremia oru kaip šilumos perdavimo terpe (kaip įprasti konvekciniai šildytuvai, pvz., radiatoriai), vyksta daug mažesnis oro judėjimas, o tai reiškia, kad dulkės ir alergenai necirkuliuoja po patalpą, o tai padeda sumažinti jų neigiamą poveikį.

Papildoma nauda sveikatai

Infraraudonieji spinduliai ne tas pats, kas kenksminga UV spinduliuotė, esanti kitame matomos šviesos spektro gale, kuri sukelia nudegimus saulėje ir gali pažeisti odą. Šią infraraudonąją spinduliuotę organizmas sugeria, todėl ji suaktyvina kraujotaką, o tai turi daug sveikatai naudingų privalumų, tarp kurių yra ir imuninės sistemos stiprinimas, detoksikacija ir sąnarių sąstingio mažinimas.

Ankstesnis straipsnisŽvakių vaškas: ką verta žinoti
Kitas straipsnisIlgais žiemos vakarais – mezgimo siūlai internetu