Apskritai vaškas yra degi, anglies turinti kieta medžiaga, kuri, įkaitinta aukštesnėje nei kambario temperatūroje, tampa skysta. Kitaip tariant, tai yra žvakių kuras. Kai žvakė uždegama, vaškas lydosi, garuoja ir dega, o tai savo ruožtu sukuria šilumą ir šviesą. Beveik bet kokios rūšies aliejus gali virsti vašku, todėl yra daugybė pasirinkimo variantų, kuriuos galima naudoti žvakių gamybai.

Iš ko gaminamas žvakių vaškas?

Yra daug skirtingų vaško rūšių, kurias galima naudoti žvakėms gaminti. Bičių vaškas žvakėms gaminti naudojamas jau tūkstančius metų, o vaškas iš kokosų ir naftos yra šiuolaikiniai išradimai.

Kiekviena žvakių vaško rūšis pasižymi skirtingomis savybėmis, todėl vieni geriau išlaiko ir perduoda kvapus, o kiti pasižymi lėtu degimu ir nedūmijančia liepsna.

Kuris žvakių vaškas geriausias?

Kiekviena žvakių vaško rūšis turi savų teigiamų ir neigiamų savybių, todėl sunku išrinkti absoliutų nugalėtoją. Todėl rinkoje yra tiek daug skirtingų žvakių vaško rūšių (ir žvakių vaško mišinių).

Kuris žvakių vaškas dega ilgiausiai?

Paprastai manoma, kad sojų vaškas dega ilgiausiai, tačiau kiekvienais metais sukuriama naujų patobulintų žvakių vaško formų, kuriose naudojami nauji ingredientai, leidžiantys žvakėms degti dar lėčiau.

Žvakės degimo trukmei didelę įtaką daro tokie dalykai, kaip vieta, kurioje degate žvakę, patalpos temperatūra, kvapieji aliejai, dagtis ir indas, kuriame žvakė naudojama, ir daug kitų veiksnių, todėl sunku tiksliai pasakyti, kiek laiko jūsų žvakė degs.

Kuris žvakių vaškas skleidžia geriausią kvapą?

Šiuo metu parafino vaškas laikomas geriausiai išgaunančiu stiprų kvapą, todėl daugelis populiarių prekių ženklų savo žvakėse vis dar naudoja parafino vašką. Nors parafinas karaliauja jau apie dešimtmetį, naujesni natūralūs vaškai, tokie kaip sojų, kokosų ir rapsų vaškas, kasmet tobulėja ir, atrodo, netolimoje ateityje pelnys šį titulą.

Ar žvakių vaškas yra toksiškas?

Nors daugelis žvakių gaminamos iš netoksiško maistinio parafino vaško, kuris dažnai naudojamas kosmetikos ir maisto produktų gamyboje, jokiu būdu niekuomet nerekomenduojama jo ragauti!

Yra tam tikrų vaškų, kurie degdami išskiria nedidelį kiekį cheminių medžiagų. Nustatyta, kad degdamas parafino vaškas į atmosferą išskiria kai kuriuos lakiuosius organinius junginius, ir nors jie neturėtų kelti nerimo, yra daug kitų vaško rūšių tiems, kurie norėtų jų išvengti.

Natūralus vaškas, pavyzdžiui, sojų, rapsų, kokosų ir bičių vaškas, yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori švariai degančių žvakių ir nesijaudina dėl patalpų oro taršos. Žinoma, jei deginant žvakes žmogus pradeda blogai jaustis, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją, kadangi tai gali reikšti, jog žmogus yra alergiškas vienai ar kelioms žvakėse naudojamoms sudedamosioms dalims. Taip pat atsargiai reikėtų elgtis ir su naminiais gyvūnais – šunims ir katėms kai kurios kvapiųjų žvakių sudedamosios dalys gali būti toksiškos, todėl, jei jūsų augintinis suvalgė jūsų žvakes ir jam pasireiškė tam tikri simptomai, jį reikėtų aprodyti veterinarui.

Ankstesnis straipsnisKokie bus artimiausi koncertai Vilniuje?
Kitas straipsnisKokiais svarbiais privalumais pasižymi infraraudonųjų spindulių šildymas