Didžioji dalis Lietuvos gyventojų namuose turi augintinį. Populiariausi, žinoma, yra šunys ir katės, mažiau populiarūs – graužikai, paukščiai, šaltakraujai gyvūnai. Visgi, šunys ir katės reikalauja daugiausiai priežiūros, nes jie turi kailį, kurį, kaip žinia, būtina tinkamai prižiūrėti. Minkštutis, purus, žvilgantis ir švelnus šuns kailiukas priverčia džiaugtis ne tik šeimininką, aplinkinius, bet ir patį šunį. Deja, bet namuose tokį rezultatą pasiekti sunku, todėl tam yra skirta gyvūnų kirpykla. Kyla klausimas, kodėl būtina jose lankytis reguliariai?

Veislės ir mitybos įtaka

Apsilankymų gyvūnų kirpykloje dažnis priklauso nuo šuns veislės ir mitybos. Vienos veislės šunys yra linkę daugiau ir greičiau auginti kailį, daug šeriasi, o kiti – visiškai nesišeria, tačiau sparčiai augina kailį. Apie veislę ir jos kailio priežiūrą informacijos galite rasti tiek internete, tiek pas veisėją, iš kurio įsigijote šunį. Arba, tiesiog kliaukitės šuns išvaizda ir apsilankymų dažnį nustatykite patys. Reikėtų nepamiršti, šuns kailio būklei didelę įtaką daro ir mityba – dėl netinkamos mitybos šuns kailis gali prarasti blizgesį, daug šertis, tapti kietas ir šiurkštus, tačiau dėl mitybos geriausia yra kreiptis į veterinarijos gydytojus.

Šėrimosi prevencija

Reguliarūs apsilankymai kirpykloje gali padėti sumažinti šuns šėrimąsi – prieš kirpimą profesionaliai iššukuojamas kailis ir pavilnė. Taip pat didelė dalis kirpyklų siūlo ir nukailinimo procedūrą, kuri skirta būtent šėrimosi mažinimui. Tokia nukailinimo procedūra labai aktuali ilgaplaukių šunų augintojams, kurių plaukų neįveikia net siurblys robotas.

Šuns sveikata

Tinkamai parinktas apsilankymų gyvūnų kirpykloje dažnis – tiesus kelias į šuns fizinę sveikatą. Kirpyklose dirbantys specialistai tinkamai parinks priemones jūsų augintiniui, todėl šukuojant ar kerpant bus išvengta odos pažeidimų, įdrėskimų, žaizdų, taip pat nuodugniai bus apžiūrėtas šuns kūnas, todėl galbūt bus užbėgta ligoms už akių: erkių, nagų įaugimo, ausų, akių ir kitų.

Visas SPA kompleksas

SPA ir apsilankymus grožio salonuose mėgsta ne tik žmonės – šunys taip pat mielai jomis mėgaujasi. Apsilankius kirpykloje, augintiniui suteikiamas visas SPA kompleksas – maudynės, šukavimas, kirpimas, šukuosena. Specialistai, dirbantys kirpyklose, žino kaip elgtis su gyvūnu, su juo bendrauja, todėl šuo nejaučia streso ir atsipalaiduoja – lyg žmogus, apsilankęs SPA.

Rūpintis šuns išvaizda – kiekvieno šeimininko pareiga. Patikėkite savo augintinį reguliariems apsilankymams pas savo srities profesionalus www.petoffice.lt ir po procedūros jus pasitiks švelnus ir nuostabiai gražus mylimas gyvūnas, smagiai vizginantis uodegą ir laukiantis komplimentų, kuriuos jis tikrai supranta.

Ankstesnis straipsnisVitaminų programos ir individualus maistingųjų medžiagų pasirinkimas
Kitas straipsnisApie tai, kaip pasirinkti vandens filtrą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here