Dėl įvairių poveikių atskirose Lietuvos vietovėse natūraliai susikaupęs vanduo gali turėti įvairių priemaišų, padidintą geležies kiekį ir kitokias problemas. Dažnai į mūsų namus iš vandens čiaupų tekantis vanduo turi nemalonų kvapą, neskaidrią spalvą, o ant buities prietaisų nuolat puikuojasi kalkių nuosėdos. Tuomet natūraliai kyla klausimas:  kokie būna vandens filtrai?  Ar apskritai reikalingi jie mums?

Be abejonės, reikalingi. Apie vandens kokybę vien iš jo kvapo ar skonio vargu ar galima spręsti. Į šiuos klausimus geriausiai gali atsakyti profesionalūs vandens tyrimai. Bijantiems, jog toks tyrimas gali kainuoti labai brangiai, skubame užtikrinti – ištyrus vandenį ir nustačius, koks filtras pats reikalingiausias jūsų namams ar darbo vietai, ne tik neišlaidausite, bet netgi sutaupysite. Mes, tuo tarpu, šiek tiek plačiau kokie vandens filtrai sutinkami mūsų šalies rinkoje.

Mechaniniai filtrai. Jeigu tyrimai parodė, jog  kartu su vandeniu atiteka smėlio, rūdžių, molio ir kitokių priemaišų, rinkitės mechaninius vandens filtrus. Jų dėka vanduo taps skaidresnis ir švaresnis. Tokie filtrai efektyviai pašalina iki 10 mikronų dydžio nešvarumų daleles. Verta žinoti, jog tokio filtravimo savikaina yra išties nedidelė, o darbo sąnaudos – minimalios. Nors mechaniniai automatiniai vandens filtrai kainuos šiek tiek brangiau, tačiau jums nereikės nuolatos rūpintis dėl užteršto vandens, taupysite savo namų prietaisų veikimo kokybę ir džiaugsitės minimalia filtrų priežiūra.

Nugeležinimo filtrai. Jeigu vandenyje aptikta geležis viršija nustatytą normą, tuomet toks vanduo gali būti kenksmingas ne tik jį geriančiųjų sveikatai, bet ir įvairiems buities prietaisams. Tokiu atveju nugeležinimo filtrai yra ne prabanga, o tiesiog būtinybė. Apie tai, jog per daug geležies turintis vanduo yra neskaidrus ir nemalonaus skonio, net neverta priminti.

Nukalkinimo dar kitaip vadinami vandens minkštinimo filtrai. Jeigu nenorite ant savo buities prietaisų nuolat matyti kalkių nuosėdų sluoksnio,  rinkitės kasetinius arba automatinius minkštinamuosius vandens filtrus. Nudžiuginsime –  rinkoje galima įsigyti tokius nukalkinimo filtrus, kurie sumontuojami viename ar kitame buityje naudojamame prietaise. Tokie filtrai labai bus naudingi tose erdvėse, kur skalbimo mašina įjungiama kone kasdien.

Osmosiniai vandens filtrai. Šie filtrai yra naudojami tuomet, kai vandenį reikia išvalyti nuo didelio kiekio kenksmingų medžiagų pertekliaus: geležies, magnio, chloro kalcio, radioaktyvių bei sunkiųjų metalų ir kt. Žinotina, jog šie filtrai dažniausiai pasitelkiami aukščiausios kokybės vandens ruošimui.

Taigi,  koks vandens filtras jums reikalingas gali nustatyti tik kruopščiai atlikti vandens tyrimai. Tačiau neabejotinai jiems visiems yra vienas bendras reikalavimas – tai turi būti išties kokybiški vandens filtrai.

Ankstesnis straipsnisGyvūnų kirpykla: kodėl būtina reguliariai lankytis?
Kitas straipsnisSauskelnės internetu: ką reikėtų žinoti?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here