Šiuo metu auga aukštos kokybės pašarų be cheminių priedų paklausa, taip pat didėja mitybos kokybės reikalavimai. Europos ir JAV gamintojai daugiausia dėmesio skiria modernioms technologijoms, aplinkai nekenksmingiems metodams, naujoms mėsos rūšims, alternatyviems baltymams ir kt. Ukrainos gyvūnų augintinių ėdalo gamintojo Kormotech rinkodaros direktorius Igoris Blistovas papasakojo, kokie produktai ir sprendimai populiarūs tarp gyvūnų augintinių savininkų. Pirmiausia:

  • holistiniai produktai;
  • užkandžiai šuniukams ir suaugusiems šunims;
  • alternatyvūs baltymai.

„Holistinis gydymas yra ypač populiarus Artimuosiuose Rytuose. Tai naujos kartos maistas, kuriam naudojami aukščiausios kokybės ingredientai, daugiausia natūrali mėsa, daržovės ir grūdai. Šiuose ėdaluose nėra sintetinių konservantų, kvapiųjų medžiagų ar skonio stipriklių, todėl šeimininkas gali būti tikras, kad savo keturkojį draugą šeria tuo, kas geriausia.

Augintiniai visada lepinami skanėstais, ir tai yra pasaulinė gyvūnų augintinių maisto ir priežiūros rinkos tendencija. Kiekvienas pirmaujantis gyvūnų augintinių maisto gamintojas siūlo platų šunų maisto ir užkandžių asortimentą. Ukrainos gamintojai savo asortimente turi gerokai mažiau užkandžių. Ukrainoje parduodama tik 3-5 % užkandžių, o Europos parduotuvių lentynose jų yra 40 %.

Europos prekių ženklai alternatyvius baltymus (dumblius, ankštines daržoves, vabzdžius) laiko maisto technologijų ateitimi ir vis dažniau juos naudoja sausuose ir drėgnuose racionuose.

Į kokius kitus poreikius atsižvelgia pašarų gamintojai?

Labai svarbu, kad tam tikromis ligomis ir savybėmis sergantys gyvūnai gautų gydomųjų savybių turinčią mitybą. Ypač šiandien populiariausias maistas augintiniams, sergantiems:

  • jautrus virškinimas;
  • antsvoris;
  • inkstų, skrandžio, kepenų ligos;
  • cukrinis diabetas;
  • sąnarių ligos;
  • susilpnėjęs imunitetas ir kt.

Yra atskiros dietos kačiukams ir šuniukams, sėsliam gyvenimo būdui ir sterilizuotiems gyvūnams. Kuriant receptus taip pat atsižvelgiama į katės ar šuns dydį, nuo kurio priklauso granulių ar indelių, kuriuos šeimininkas gali lengvai nupirkti savo augintiniui, dydis. 

Siekiant patikrinti konkretaus ėdalo skonį, buvo sukurtos profesionalios degustavimo grupės, kuriose augintiniai paragauja naujo ėdalo. Po to įvertinamas granulių, pašteto ar drebučių suvartojimas ir skonis. Tada rezultatai sumuojami ir rengiami statistiniai duomenys. Po to paaiškėja, kurį receptą galima gaminti masiškai, o kurį reikia tobulinti. Taip gaminami standartinės, aukščiausios ir aukščiausios klasės sausieji ir drėgnieji ėdalai Optimeal, Club4Paws, Woof! ir Meow! Ir tai yra naujausias metodas, kuris patinka augintinių savininkams visame pasaulyje.

Ankstesnis straipsnis5 dovanų idėjos moterims gimimo dienos proga
Kitas straipsnisKur lankyti ISTQB kursus?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here