Statant karkasinį namą, būtina atlikti grindų, lubų ir sienų šilumos izoliaciją. Pietinėse platumose, kur žiemos švelnios, namus galima statyti iš lengvų konstrukcijų, kurios bus tinkamos nuolatiniam gyvenimui. Tačiau ir tokiu atveju būtina apšiltinti namą, įskaitant lubas ir fasadą, kad būtų išvengta nereikalingų šildymo išlaidų.

Individualių būstų statyboje vis dažniau naudojamas apšiltinimas ekovatos. Šiuo metu karkasinių namų statyba vykdoma visose klimato zonose.

Natūralios celiuliozės pagrindu gaminama šilumą izoliuojanti medžiaga, vadinama ekovata. Savo ruožtu celiuliozė gaunama iš bet kokios rūšies medienos. Kaip žaliava jo gamybai gali būti naudojama įprasta makulatūra.

Pagal savo cheminę sudėtį naudojamas popierius yra perdirbta celiuliozė. Kadangi celiuliozė lengvai užsidega, į izoliaciją pridedama boro rūgšties ir borakso.

Savo išvaizda tai yra biri pilka medžiaga. Gamybos technologija paprasta ir prieinama. Tai galite organizuoti savo rankomis pritaikytoje patalpoje, kurioje yra reikalinga įranga.

Kad sienų, grindų ir stogų izoliacija duotų laukiamą efektą, ji turi pasižymėti atitinkamomis savybėmis.

Ekovata vertinama dėl šių savybių:

  • didelis atsparumas ugniai;
  • mažas šilumos laidumo koeficientas;
  • atsparumas biologinės aplinkos poveikiui;
  • žema kaina.


Prie šio sąrašo reikėtų pridėti aukštą našumą dirbant su tokio tipo izoliacija.

Namuose būtina apšiltinti ne tik laikančias sienas, bet ir vidines pertvaras. O čia ekovata labiau tinka nei polistirenas ar stiklo vata.

Mediniame name klojant šilumos izoliatorių labai svarbu užtikrinti priešgaisrinę saugą. Kad ekovata būtų atspari ugniai, į mišinį dedama specialių inhibitorių. Ekovatos gamybos įranga leidžia atlikti tokias operacijas.
Dėl mažo šilumos laidumo koeficiento birios medžiagos patogiai naudojamos tarpgrindinių lubų šiltinimui.

Be jokių sunkumų galite greitai apšiltinti fasadą ir stogą savo rankomis.

Aiškus privalumas prieš ritininę ar plokščių izoliaciją yra ekovatos galimybė užpildyti statybų metu visada susidarančias tuštumas.

Statant karkasinius namus kaimo vietovėse, labai svarbu juos apsaugoti nuo graužikų ir vabzdžių. Pelės ir skruzdėlės randa savo vietą lubų ir sienų ertmėje.

Ekovata turi veiksmingą antiseptiką, neleidžiantį mikroorganizmams daugintis. Boro rūgštis savo ruožtu naudojama kaip antiseptikas.

Visi namo elementai, apšiltinti ekovata, kaip sakoma, „kvėpuoja“.

Patogumui transportuojant ir montuojant izoliaciją, ji lengvai presuojama ir supakuojama į briketus.

Ekovatos privalumai ir trūkumai

Kaip ir bet kuris šilumos izoliatorius, ekovata turi tam tikrų pranašumų prieš kitus apšiltinimo būdus. Tuo pačiu metu ji turi ir nemažai trūkumų, apie kuriuos reikia žinoti iš anksto.

Tiems, kurie ketina darbą atlikti savo rankomis, reikalinga išsami ir objektyvi informacija.

Ekovatos privalumai
Dėl savo struktūros tokia šilumos izoliacija sušlapusi lengvai išdžiūsta ir atkuria pirminę formą.

Šiltinant karkasinius namus, jos naudojimas prisideda prie natūralios žmogaus organizmui drėgmės susidarymo.

Drėgmės pokytis iki 20 % padidina šilumos laidumą tik vienu procentu. Tuo tarpu stiklo vata, sušlapusi vos 1%, šilumos praleidžia 8% daugiau.

Ekovatos trūkumai
Šiltinant karkasinio namo sienas gali kilti sunkumų klojant ekovatą dėl jos takumo.

Norint savo rankomis atlikti grindų ir lubų izoliaciją mediniame name, reikia kombinezono ir respiratoriaus, nes medžiaga dulksta. Be to, ekovatos pūtimui reikalinga speciali įranga, kurią galite išsinuomoti svetainėje witaspro.eu

Ankstesnis straipsnisBE KO NEIŠSIVERSI VIRTUVĖJE?
Kitas straipsnisLauko plytelės – skirtos Jūsų laiptams, terasai arba baseino zonai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here