Šiandien biri mineralinė vata yra plačiai naudojama medžiaga – tiek sienų ir perdangos, tiek ir stogo bei oro tarpo šiltinimui. Todėl jei šiuo metu ėmėte svarstyti, ką būtų verčiausia pasirinkti savo namo apšiltinimui, vertėtų aptarti ne vieną birios mineralinės vatos privalumą.

Aukšta šilumos izoliacija

Biri mineralinė vata yra puikus pasirinkimas aukštam šilumos izoliacijos lygiui pasiekti. Mineralinė vata neleidžia pastatui prarasti arba gauti šilumos per sienas ir stogą. Viso to dėka pastatui šildyti ar vėsinti reikia kur kas mažiau energijos, todėl sąskaitos už energiją yra mažesnės. Taigi, namą apšiltinę biria mineraline vata netrukus pastebėsite kaip reikšmingai sumažės šilumos energijos suvartojimas, padidės namų šiluma ir būste vyraujantis jaukumas.

Kvėpuoja, negeria drėgmės ir nesukrenta

Biri mineralinė vata kvėpuoja, taip užtikrinama puikų mikroklimatą, ir negeria drėgmės, todėl ji yra ypatingai puikus pasirinkimas visoms sienų konstrukcijoms – ypač, kai yra kalbama apie medžio konstrukcijas. Be to, pažymėtina, kad birios mineralinės vatos ilgalaikis nusėdimas sienose yra lygus 0 % (perdangoje iki 1 %). Tai reiškia, kad bėgant laikui ji nesukrenta, todėl tampa ilgaamžiu sprendimu.

Aukščiausia nedegumo klasė

Mineralinė vata yra daug pranašesnė už kitas izoliacines medžiagas, kai kalbama apie priešgaisrinę saugą. Biri mineralinė vata atitinka geriausią įmanomą reakcijos į ugnį klasę – A1. Atsparumas ugniai parodo, kiek laiko tam tikras pastato elementas, pavyzdžiui, siena ar lubos, gali atlaikyti ugnies perėjimą iš vienos vietos į kitą. Pavyzdžiui, akmens mineralinės vatos lydymosi temperatūra yra daugiau nei 1 000 ºC, todėl ji iki minimumo sumažina šilumos perdavimą ir tampa puikiu pasirinkimu, kai būtinas ilgalaikis atsparumas ugniai.

Puiki garso izoliacija

Skirtingai nei kai kurios kitos izoliacijos rūšys, dėl ypatingos medžiagos struktūros ir sudėties birios mineralinės vatos izoliacija pasižymi labai puikiomis triukšmo slopinimo savybėmis. Puikiomis akustinėmis savybėmis pasižyminčią mineralinės vatos izoliaciją galima naudoti sienoms, stogams, perdangoms ir oro tarpams, kad būtų užtikrinta garso izoliacija ir sukurti gerokai tylesni pastatai.

Lengvas montavimas

Sienų, oro tarpų, perdangų ir kitų pastato vietų šilumos izoliacijos užtikrinimas naudojant birią mineralinę vatą (nepaisant to, ar tai būtų stiklo, ekovata, akmens ar medžio plaušo vata) yra labai paprastas ir greitas, jei pasitelkiama profesionali mineralinės vatos pūtimo įranga.

Naudojant birios vatos ir ekovatos pūtimo įrangą galima lengvai užpildyti net ir sunkiai pasiekiamas vietas. Tokia įranga yra ilgaamžė, pasižyminti maksimaliu eksploatavimo laiku. Be to, ji labai patvari, nes turi mažai judančių dalių, kas reikšmingai sumažina ir techninių gedimų riziką. O kadangi tokią įrangą yra labai nesudėtinga transportuoti ir jos naudojimas yra ergonomiškas bei nesudėtingas, vartotojams nekyla sunkumų pasitelkti mineralinės vatos pūtimo įrangą atliekant būsto ar kitų pastatų šilumos izoliacijos darbus.

Tačiau jei mineralinės vatos pūtimo įrangos neplanuojama naudoti reguliariai, pvz., vykdant komercinę veiklą statybų rinkoje, ir tokios įrangos reikia tik vienkartiniams darbams, galima pasinaudoti vatos pūtimo įrangos nuoma, išvengiant didesnių investicijų būtinybės. Nuomojama vatos pūtimo įranga būna sumontuota priekaboje, todėl ją tampa labai paprasta transportuoti. Tokiu būdu nedideliais kaštais galite pasiekti labai efektyvų, kokybišką ir ilgaamžį rezultatą.

Patalpų oro kokybė

Prasta patalpų oro kokybė gali pakenkti patalpose esančių žmonių sveikatai. Vienas iš būdų užtikrinti geresnę patalpų oro kokybę – vengti gaminių, kurie išskiria daug lakiųjų organinių junginių. Pastato šilumos izoliacijos užtikrinimui pasirinkus ekovatą galima išvengti kenksmingų medžiagų. Tokia vata yra ekologiška, tvirta ir ilgaamžė.

Ankstesnis straipsnisGreitieji kreditai ir kaip priimti atsakingą finansinį sprendimą
Kitas straipsnisKas bus Jūsų elektros energijos tiekėjas?

1 KOMENTARAS

  1. Laba diena,

    Domina mineralines vatos putimas i oro tarpa tarp dvieju sienu sienu ilgis 12*6 m tarpo plotis apytiksliai 15 cm kokia butu kaina ir per kiek laiko galyte atlykti darbus.

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here