Nepaisant to, kaip kruopščiai ir atsakingai valdytume savo asmeninius finansus, kartais tenka susidurti su nenumatytomis aplinkybėmis, kurios išmuša mus iš vėžių ir priverčia patirti nemenkas finansines išlaidas, neigiamai paveikiančias asmeninį biudžetą ir turimas santaupas. Todėl neretai tokiose sudėtingose situacijose vartotojams gelbsti greitieji kreditai, suteikiantys galimybę pasiskolinti saugiai, greitai ir paprastai. Žinoma, greitieji kreditai yra finansiniai įsipareigojimai, kuriuos privalu tinkamai ir laiku vykdyti, todėl sprendimas kreiptis dėl kredito turi būti labai gerai apgalvotas ir įvertintas.

Kada gali pagelbėti greitasis kreditas?

Svarstantiems, kada greitieji kreditai gali tapti veiksmingu trumpalaikiu finansiniu sprendimu, pateikiame keletą dažnai pasitaikančių atvejų.

Būsto remontas ir interjero atnaujinimas

Neretai greitieji kreditai tampa išsigelbėjimu būstų savininkams, kurie imasi savo būsto remonto ar interjero atnaujinimo darbų. Jei įgyvendinant būsto remonto darbus pritrūksta lėšų, greitasis kreditas gali padėti išspręsti asmeninių lėšų trūkumą. Kadangi greitojo kredito atveju nereikalaujamas užstatas ir kredito suteikimo procesas yra labai greitas, jo pagalba galima lengvai finansuoti nedidelius ar vidutinio dydžio būsto atnaujinimo darbus.

Persikraustymo išlaidos

Persikėlimas į naują būstą reikalauja ne tik daug laiko ir jėgų, tačiau ir nemažai finansinių išteklių. Nepaisant to, ar persikraustoma į tame pačiame mieste esantį būstą, keliaujama į kitą miestą, ar netgi kitą šalį – tenka patirti nemenkas išlaidas. Jei neturima pakankamai asmeninių santaupų, gali tekti kreiptis dėl greitojo kredito, kuris padėtų padengti persikraustymo metu atsirandančias išlaidas.

Greitasis kreditas gali pagelbėti ir siekiant padengti pirmines pragyvenimo išlaidas, kurios gali atsirasti, jei persikeliate į kitą miestą ir dar nesate radę naujos darbo vietos. Todėl jei neturite galimybės savo asmeninėmis lėšomis padengti visų persikraustymo metu atsirandančių išlaidų, kreipimasis į kreditorius gali būti viena iš veiksmingų alternatyvų.

Neatidėliotinos išlaidos

Jei staiga tenka susidurti su visiškai nenumatyta situacija, kuri pareikalauja neatidėliotinų išlaidų, pvz., artimojo žmogaus laidotuvės, greitasis kreditas gali tapti greita išeitimi. Kadangi ne kiekvienas žmogus teigia turintis nenumatytiems atvejams skirtą biudžetą, susidūrus su neatidėliotinomis išlaidomis be kreditorių pagalbos kartais gali būti labai sudėtinga išsiversti. Lygiai taip pat kita svarbia priežastimi kreiptis dėl greitojo kredito gali būti ir netikėtos medicininės išlaidos, kurias privalu kuo skubiau padengti. Taigi, dėl didelio operatyvumo, kuriuo pasižymi greitieji kreditai, jie tampa veiksmingomis priemonėmis, padedančiomis išspręsti netikėtus ir skubius finansinius klausimus.

Buitinės technikos įsigijimas

Jei staiga prireikė įsigyti naują skalbyklę ar džiovyklę, bet neturite lėšų, gali pagelbėti greitasis kreditas. Tai finansinė priemonė, kuri leidžia iš karto įsigyti pagrindinių buitinės technikos ir elektronikos prietaisų, ypač jei šie prietaisai jums reikalingi nuolatiniam ir kasdieniam naudojimui. Nors tokio finansinio sprendimo atveju teks mokėti palūkanas, greitasis kreditas ilgainiui gali sutaupyti laiko, jėgų ir pinigų, nes kasdienius buities darbus už jus atliks tam pritaikyti ekonomiški ir dideliu našumu pasižymintys buitinės technikos prietaisai.

Automobilio remontas

Greitasis kreditas yra vienas iš būdų padengti savo kasdien naudojamos transporto priemonės remonto išlaidas. Kadangi paprastai automobilis sugenda visiškai netikėtai, ne kiekvienas transporto priemonės savininkas turi asmeninių lėšų, kuriomis galėtų padengti automobilio remontui tenkančias išlaidas. Tačiau automobilis dažniausiai yra viena iš būtiniausių priemonių, be kurios išsiversti daugeliui yra pernelyg sudėtinga, todėl automobilio remontas taip pat tampa neišvengiamu ir būtinu. Tokiais atvejais greitasis kreditas dažnai tampa vieninteliu išsigelbėjimu, padedančiu kuo skubiau pašalinti transporto priemonės gedimus ir sugrįžti į kasdienį ritmą.

Šventės organizavimo išlaidos

Kuo didesnė šventė, tuo daugiau kainuoja ir jos organizavimas. Kadangi svarbių švenčių, tokių kaip jubiliejus, vestuvės ar krikštynos, negalime išvengti, jų organizavimui turime skirti daug laiko, pastangų ir lėšų. Tačiau neturint pakankamai asmeninių lėšų, greitasis kreditas gali lengvai pagelbėti padengiant būtiniausias išlaidas, pvz., užsakant fotografų ir renginių vedėjų paslaugas, išsinuomojant šventės vietą ir kt. Taigi, greitojo kredito pagalba galima išvengti didelio streso ir įtampos, kylančios tuomet, kai pritrūksta lėšų įgyvendinti pačius svarbiausius organizacinius darbus.

Atostogų išlaidos

Įprastos atostogos galbūt ir nekainuos tiek, kad reikėtų kreiptis dėl kredito, tačiau prabangus kruizas ar medaus mėnuo gali pasižymėti visiškai kitokio lygio išlaidomis. Nesvarbu, ar ką tik baigėte studijas, ar švenčiate jubiliejų, greitasis kreditas gali padėti finansuoti jūsų svajonių atostogas! Žinoma, prieš priimant sprendimą kreiptis dėl greitojo kredito, kurio dėka galėtumėte padengti būsimų atostogų išlaidas, turėtumėte gerai įvertinti savo prioritetus ir asmeninę finansinę padėtį.

Į ką svarbu atsižvelgti svarstant apie greitąjį kreditą?

Nors yra ne vienas atvejis, kuomet greitasis kreditas gali tapti veiksmingu finansiniu sprendimu, vis dėlto yra ne vienas svarbus veiksnys, į kurį reikėtų atsižvelgti svarstant apie pasinaudojimą kreditorių teikiamais kreditais.

  • Palūkanų norma. Galvodami apie galimybę kreiptis dėl greitojo kredito, turėtumėte atlikti jų paiešką ir palyginimą, didelį dėmesį skirdami greitiesiems kreditams taikomoms palūkanų normoms, kurios kiekvieno kreditoriaus ir kiekvieno vartotojo atveju gali būti skirtingos. Paprastai palūkanų norma yra nustatoma individualiai, kuomet kreditoriai įvertina vartotojo mokumą, tačiau visuomet svarbu iš anksto pasidomėti, kokios yra jus dominančių kreditorių taikomos standartinės palūkanų normos.
  • Paskolos administravimo mokestis. Renkantis greitąjį kreditą reikėtų pasidomėti ir mėnesiniu paskolos administravimo mokesčio dydžiu, kuris paprastai yra fiksuotas ir mokamas kiekvieną mėnesį.
  • Įmokų atidėjimas. Naudinga išsiaiškinti ar kreditoriai siūlo įmokų atidėjimo galimybę. Nors galbūt jūsų finansinė situacija ir yra stabili, tai tikrai nereiškia, jog ji tokia išliks visuomet. Nenumatyti atvejai gali sukelti didelių finansinių iššūkių, todėl jei kreditoriai galės pasiūlyti kredito grąžinimo įmokų atidėjimą jums sudėtingu laikotarpiu, tai gali palengvinti jūsų finansinę padėtį.
  • Jūsų finansinė situacija. Greitasis kreditas niekuomet neturėtų būti imamas esant ypatingai prastai finansinei situacijai. Todėl prieš kreipdamiesi į kreditorius jūs turėtumėte atidžiai įvertinti savo dabartinę finansinę padėtį ir kartu numatyti būsimą veiksmų planą, kurio pagalba galėtumėte užtikrinti savalaikį kredito grąžinimą. Jei žinote, kad jūsų kredito reitingas yra labai žemas, visų pirma būtų išmintinga imtis priemonių, kurios padėtų jį pagerinti. Tokiu būdu ne tik pagerintumėte savo finansinę padėtį, tačiau taip pat galėtumėte tikėtis ir palankesnės palūkanų normos, kuri sumažintų bendras paskolai tenkančias išlaidas.

Kas gali užkirsti kelią teigiamam kreditorių atsakymui?

Dabartinė greitųjų kreditų pasiūla yra didžiulė, tačiau nepaisant to, šios finansinės paslaugos yra prieinamos ne kiekvienam. Jei kreditoriai, įvertinę dėl greitojo kredito besikreipiančio vartotojo mokumą, nustato, jog jo kredito reitingas yra labai žemas, dėl didelės rizikos vartotojas gali sulaukti neigiamo kreditorių atsakymo. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kada kreditoriai gali atmesti kredito paraišką.

  • Per trumpas darbo stažas. Kreditoriai atsižvelgia į asmens, dirbančio pagal darbo sutartį, darbo stažą, kuris turi būti ne trumpesnis kaip 4-6 mėn. Jei asmuo dirba su individualios veiklos pažyma, verslo liudijimu ar pagal autorines sutartis, laikotarpis gali būti ir ilgesnis.
  • Per mažos pajamos. Kreditoriai neigiamą atsakymą vartotojui gali pateikti ir tuomet, jei jo gaunamos oficialios mėnesinės pajamos yra nepakankamos. Turimų finansinių įsipareigojimų bei grynųjų pajamų santykis negali būti didesnis nei 40 %. Tai reiškia, kad tuo atveju, jei bendra mėnesinė turimų finansinių įsipareigojimų suma yra artima 40 % visų gaunamų mėnesinių pajamų, papildomas kreditas greičiausiai nebus suteiktas.
  • Turima laiku negrąžintų paskolų. Jei dėl greitojo kredito kreipiamasi turint pradelstų finansinių įsipareigojimų, kreditoriai paprastai yra linkę kredito paraišką atmesti.
  • Labai žemas kredito reitingas. Asmuo, kurio kredito reitingas yra D arba E, kreditorių yra vertinamas kaip labai rizikingas. Tai rodo apie aukštą finansinių įsipareigojimų nevykdymo riziką, todėl dažniausiai žemo kredito reitingo atveju kreditoriai nėra linkę suteikti greitąjį kreditą.

Nors yra ne viena priežastis, kuomet galima sulaukti neigiamo kreditorių atsakymo, visais atvejais galima imtis priemonių, kurios padėtų esamus trūkumus pašalinti ir galiausiai gauti palankiomis sąlygomis pasižymintį greitąjį kreditą.

Plačiau apie greituosius kreditus skaitykite: https://www.saldo.com/lt-lt/paskolos/greitieji-kreditai/

Ankstesnis straipsnisKas yra apgamai ir kaip žinoti ar jie nepiktybiški?
Kitas straipsnisBiri mineralinė vata ir jūsų namo apšiltinimas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here