Dar visai neseniai elektrą visi buitiniai vartotojai pirko iš visuomeninio tiekėjo. Tikriausiai dar atsimenate, jog elektros kaina iki šiol buvo nustatyta Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT). Viskas pasikeitė nuo praėjusių metai, kai jau 2021-aisiais metais visi buitiniai vartotojai, suvartojantys daugiau negu 5000 kWh elektros per metus, turėjo pirkti elektros energiją iš laisvai pasirinkto nepriklausomo tiekėjo. Tuo tarpu tie, kurie elektros suvartoja ne tokiais dideliais kiekiais, į taip vadinamą „laisvą rinką“ galės išeiti palaipsniui iki 2023-ųjų metų. Tad laiko pasirinkti, kuris elektros energijos tiekėjas tieks Jums elektrą kasdien lieka vis mažiau. O gal jau jį esate pasirinkę? Jeigu ne – pats laikas suskubti.

Turite žinoti, kad visiems vartotojams, kurie patys pasirenka elektros energijos tiekėją, Valstybinės energetikos reguliavimo taryba reguliuos tik apie pusę kainos už elektros energijos kilovatvalandę. Likusia kainos dalį nulems elektros biržos kaina bei tiekėjų konkurencija. Tad pasidaro labai aišku, jog elektros vartotojai laimės, kai tuo tarpu elektros tiekėjais konkuruos tarpusavyje. Šiuo metu yra ne vienas elektros energijos tiekėjas, jų viso sąraše – net devyni. Vartotojams yra pasiūlomi nauji paslaugų paketai, kurių dėka jie galės mažiau mokėti už elektros energiją. Pasiūlymuose bus žymiai lankstesni vartojimo planai, atspindintys vartotojo elektros vartojimo įpročius ir kita.

Viso to rezultate toks vartotojas, kaip ir Jūs, gaus galutinę sąskaitą už elektros energiją. Jam beliks tik deklaruoti elektros energijos apskaitos prietaiso rodmenis, o elektros energijos tiekėjas atsiskaitys su ESO. Viskas labai paprasta ir aišku. Sutartis galite pasirašyti tiek internetu, tiek telefonu, tiek ir klientų aptarnavimo centruose. Kiekvienas tiekėjas pasirenka jam priimtinus būdus. Jūs sutartį pasirašykite, kaip tik patogiau.

Taigi darkart primename, kad kiekvienam namų ūkiui reikia elektros energijos ir be jos gyvenimas jau nebeįsivaizduojamas. Nieko naujo, kad beveik kiekvieno vartotojo poreikiai yra labai individualūs, tad dėl šios priežasties elektros energijos tiekėjas ir pateikia Jums individualius paslaugų planus bei atitinkamai pakeičia kainodarą. Kviečiame nuspręskite patiems, iš ko norite pirkti elektros energiją savo namams.

Ankstesnis straipsnisBiri mineralinė vata ir jūsų namo apšiltinimas
Kitas straipsnisKomercinės patalpos Vilniuje: kaip ieškoti ir pasirinkti tinkamas?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here