Saulės parkai – gana naujas terminas mūsų kasdienybėje, kuris, ko gero, ne visiems iki galo aiškus ir suprantamas. Tokie parkai savo veikimo principu panašūs į atomines ar šilumines elektrines, tačiau naudoja ne branduolinį ar iškastinį kurą, o saulės energiją elektrai gaminti.

Šiandieniniame pasaulyje, saulės parkai tampa vis patrauklesniu pasirinkimu elektros gavimui, nes nusprendę tapti saulės elektrinės dalininku, jūs galėsite elektrą gaminti patys sau, o ne pirkti iš didžiųjų energetikos korporacijų. Gyventojams, kurie sunaudoja daug elektros namo apšildymui, vandens pašildymui ir kitoms reikmėms, saulės parkai kaip elektros tiekėjas gali tapti tikru išsigelbėjimu. Tai leis džiaugtis mažesniais mokesčiais, kadangi elektra iš nuosavos saulės elektrinės dalies yra visai kitaip apmokestinama, tad net sudėjus visus mokesčius, elektra taps net tris kartus pigesne. Be to, taip prisidedama ir prie gamtos saugojimo ir atsinaujinančių šaltinių naudojimo.

Kitas svarbus faktorius yra tai, kad  norint būti vienu iš saulės parko dalininku, nereikia turėti teritorijos, kurioje būtų statomi saulės kolektoriai. Tokiems gyventojams, kurie neturi tinkamo stogo ar žemės sklypo jėgainei įrengti, saulės parkai tampa puikia išeitimi: jūs tiesiog įsigyjate jėgainę viename iš jau įrengtų saulės parkų. Visgi, besirenkant parko vystytoją, reikia nepamiršti atkreipti dėmesį į tai, kokiam terminui suteikiama elektrinės garantija, kokie saulės moduliai yra naudojami ir koks jų efektyvumas. Atsakingos įmonės naudoja tik geriausios kokybės ir didžiausio efektyvumo saulės modulius, o elektrinėms suteikiama net 25 metų garantija. Būtent todėl svarbu atsakingai pasirinkti įmonę, su kuria bendradarbiausite – ji padės tinkamai ir teisingai užpildyti dokumentus, todėl patiems bus mažiau vargo ir streso pateikiant prašymą dėl paramos gavimo.

Kiekvienas norintis prisidėti prie tvarios aplinkos ir naudoti atsinaujinantį elektros šaltinį, gali pretenduoti į APVA paramos gavimą. Bet kuris privataus buto, namo, sodo, namelio ar kotedžo savininkas, įsigijęs iki 10 kW galios nuotolinės saulės elektrinės dalies gali už tai gauti paramą. Paskelbus paramos šaukimą, visi norintys turi pateikti paraiškas ir joje nurodyti, kokio galingumo ir tipo saulės elektrinę norima įsirengti. Paraiškų svarstymui skiriamas vienas mėnuo, o ja patvirtinus, suteikiamas laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių įsigyti nuotolinę saulės elektrinę.

Ankstesnis straipsnisKurie nuotekų siurbliai tiks būtent Jums?
Kitas straipsnisVitaminų programos ir individualus maistingųjų medžiagų pasirinkimas