Vonios restauravimas

Jūsų ketaus arba plieno vonia sutrūkinėjo, atsilaupė ir tapti šiurkšti? Faktas yra tai, kad emalio danga su laiku nusidėvi ir tenka įsigyti naują vonią. Vonios restauravimas, kurio metu atstatoma jos emalio danga, gali gerokai pratęsti santechnikos „gyvenimą“. Norėdami tai padaryti, galite kreiptis į organizaciją, kuri specializuojasi tokiuose darbuose arba atlikti restauravimą savarankiškai. Šis straipsnis yra apie tai, kaip savo rankomis atnaujinti vonią, ką reikia žinoti ir kokias priemones naudoti.

Jei jūs planuojate restauruoti vonios dangą – mūsų patarimai šiuo klausimu turėtų padėti. Pradžiai susipažinkime su vonių dangos restauravimo metodais.

Vonios restauravimo metodai

Vonių restauravimas skystu akrilu. Šio metodo esmė yra ta, kad į akrilo, metalo ar ketaus vonią yra pilamas speciali kompozitinė medžiaga – skystas akrilas arba stakrilas.
Žinoma, prieš tai reikia išvalyti senos vonios paviršių, pašalinti riebalus, ir tik tada, pradedant nuo viršutinio krašto į apačią pilti akrilą.
Stakrilas – akrilo pagrindu sukurta skysta medžiaga yra atspari smūgiams ir dėvėjimuisi bei turinti gerą cheminį ir bakterinį atsparumą.
Su šio metodo pagalba – skysto akrilo užpylimu – galite lengvai savarankiškai atkurti atnaujinti vonią, be to ,be nutrynimų ir įskilimų, taip galima pašalinti kitus vonios defektus – ketaus ir emalės liejimo gamyklinius nelygumus.

Vonių restauravimas „vonia į vonią“ būdu. Šio metodo esmė yra specialaus akrilinio įdėklo įstatymas ir priklijavimas su specialiomis dviejų komponentinėmis putomis ar mastika senoje vonioje. Rezultatas – nauja akrilo vonia.

Vonios restauravimas su šepetėliu padengiant specialiu emaliu. Šis metodas yra laiko patikrintas ir gana ekonomiškas.
Medžiaga, kuri naudojama atstatymui, yra epoksidinės gamybos produktas, kuris susideda iš dviejų komponentų: bazinio ir kietiklio.
Tam tikros emalio rūšys turi didelį klampumą, o kai kurios iš priešingai – yra skystos. Todėl susidoroti su jomis yra pakankamai sunku, todėl šis ketaus ir plieno vonių restauravimo būdas reikalauja specialių įgūdžių ir profesionalumo.

Vonios restauravimas savo rankomis

Dabar daug bendrovių siūlo vonių restauravimo ir remonto paslaugas kliento namuose, kurias atlieka kokybiškai ir greitai. Be to, kreipdamiesi į specialistus, taip pat galite gauti garantiją jūsų vonios atnaujinimo darbams. Tačiau jei neabejojate savo sugebėjimais – galite pabandyti savarankiškai atkurti sugadintą dangą. Norėdami tai padaryti, turite įgyti reikiamų žinių, medžiagų, tai yra – tinkamai pasiruošti.

Kaip atrestauruoti ketaus arba plieno vonią, nuo ko pradėti? Nesvarbu kokį dangos atnaujinimo būdą pasirinksite – emalio dangą, akrilą ar „vonią vonioje“ – visi šie darbai reikalauja kruopštaus pasirengimo. Pradinis tikslas yra aiškus – pasiekti gerą sukibimą tarp senosios ir naujos dangos.

Pirmasis pasirengimo etapas tai:

  • Gerai nuplauname ir nuriebaliname paviršių (naudoti stiprų ploviklį).
  • Mechaniškai nuvalome paviršių naudodami kampinį šlifuoklį arba grąžtą su specialiu šlifavimo įrankiu.
  • Tokiu būdu pasiekiame būtiną šiurkštumą visose vietose, kur dėsime naują dangą.

Svarbu: su elektriniais įrankiais dirbame atidžiai, nes galima ne tik sugadinti vonią, bet ir sužaloti save.

Kadangi restauruojamos vonios dugnas, kaip taisyklė, turi ištrintą emalį, todėl būtina jį išvalyti nuo nešvarumų, esančių porose. Tuo tikslu naudodami ploviklį vonios dugną atsargiai valome šiurkščiu šepečiu.

Vonios paviršiaus šlifavimas
Vonios paviršiaus šlifavimas

Po valymo vonios paviršių reikėtų dar kartą praskalauti su šarminiu arba rūgštiniu plovikliu.

Svarbu: vonią skalauti po plovimo su rūgštiniais valikliais lengviau, nes rūgštis ištirpsta vandenyje. Vonia, po plovimo šarminiais valikliais reikalauja ilgo ir kruopštaus perplovimo.

Patikrinkite paviršių. Norėdami tai padaryti, atsukite vandens maišytuvą: jei vanduo tolygiai padengia vonią be slydimo ir nesusidaro lašų – pasiektas reikiamas riebalų šalinimo laipsnis. Pašildykite vonią su šiltu vandeniu, o po džiovinimo nuvalykite skiedikliu. Patarimas: vietoj skiediklio nenaudokite white spirito, nes šis tirpiklis yra riebus. Dar kartą pašildome ir leidžiame voniai išdžiūti, papildomai nušluostydami audiniu be pūkelių.

Antrasis etapas – dangos medžiagos uždėjimas

Kai ketaus vonia restauruojama naudojant emalį, būtina pasiimti gerą teptuką. Tam tikslui geriausia pasirinkti ne mažesnį kaip 70 mm pločio standų teptuką su natūraliais šeriais. Pastaba: naujas teptukas visada šeriasi, todėl darbo metu po ranka visada turėkite dažytojų peilį.

Vonios restauravimas emale
Vonios restauravimas emale

Vonios dažymo emale procesas

  • Pagal instrukcijas bazinį emalį sumaišykite su kietikliu. Patarimas: porciją padalinkite dalį į 2 dalis, kad emalis nespėtų suaušti, kol tepamas pirmasis sluoksnis.
  • Vonių restauravimas emale bus paprastesnis, o emalis tampa lankstesnis, jei į mišinį šiek tiek įpilsite tirpiklio 646, bet ne daugiau kaip 10 proc. nuo visos emalio masės.
  • Dažyti pradėkite nuo kraštų, atidžiai juos tepdami.
  • Toliau šepetėliu tepame juostas iš viršaus žemyn iki dugno, atidžiai tepdami emalio juostas skersine kryptimi. Tokiu būdu ant vonios šoninių pusių uždedame ploną ir vienodą emalio sluoksnį.
  • Atkreipkite dėmesį į susiliejimo vietą ir emalį gerai įtrinkite į vonios dugną.
  • Nelaukdami kol išdžius pirmasis emalio sluoksnis, paruoškite antrąją dalį ir užtepkite antrąjį vonios emalio sluoksnį. Mišinio liekanas reikėtų išpilti ant dugno iš atidžiai išlyginti.
  • Leiskite emaliui džiūti apie 15 minučių ir patikrinkite paviršių dėl nutekėjimų susidarymo. Nutekėjimai švelniai pašalinami su šepečiu, braukiant juo iš apačios į viršų.

Vonia apžiūrėti gali tekti kelis kartus ir pašalinti susidariusius nutekėjimus, kol emalis taps pakankamai klampus ir netekės. Uždarykite vonios kambarį keletui dienų ir leiskite naujai dangai išdžiūti.

Vonios restauravimas skystu akrilu:

  • Kraštus prie vonios, tam kad jų nesutepti, apklijuojame dažymo juosta.
  • Sumaišykite bazę su kietikliu.
  • Gautu tirpalu užpilkite erdvę tarp vonios ir plytelių, išlyginame su glaistykle.
  • Mišiniu padengiame vonios krašto perimetrą.
  • Pamažu užpilkite visą vonios paviršių.
  • Kadangi akrilo perteklius nutekės į nuotekų angą, po ja padėkite kokį nors indą.
  • Susidariusius burbulus pašalinkite šepetėliu – juostelės, kurios gali likti, išnyks po kelių minučių.

Po 1-4 dienų po to, kai vonia buvo restauruota akrilu, ja jau galima naudoti.

Vonios restauravimas skystu akrilu
Vonios restauravimas skystu akrilu

Vonios restauravimas naudojant akrilo įdėklą

Jūsų sena vonia prarado išvaizdą, nusidėvėjo, paviršius nusitrynė ir ten atsirado rūdžių? Nebūtina pirkti naują vonią, galite sugrąžinti geležinės vonios spindesį ją restauruodami. Vonios restauravimas „vonia vonioje“ būdu yra labai paprastas ir įkandamas kiekvienam. Paviršių valymo ir paruošimo etapas yra analogiškas aukščiau aprašytiems metodams.

Vonios restauravimas įdėklu
Vonios restauravimas įdėklu

Toliau:

  • Demontuokite viršutinį vonios vandens nutekėjimo apvadą.
  • Akriliniame įdėkle išpjaunama skylės vandens nutekėjimui, jeigu reikia apipjaustomi kraštai, tai yra – įdėklas pritaikomas konkrečiai voniai.
  • Ant vonios paviršiaus užpurškiamos dvikomponentės poliuretano putos.
  • Aplink kanalizacijos angas ir sujungimo kraštų užtepamas hermetikas.
  • Akrilo įdėklas įstatomas į vonią.
  • Galiausiai įstatome nutekėjimo angų įdėklus ir vonią užpildome vandeniu tam, kad įdėklas tvirtai prisispaustų prie vonios.
Įdėklą įdedame į vonią
Įdėklą įdedame į vonią

Po 8-12 valandų restauravimas yra baigtas ir galite pradėti eksploatuoti atnaujintą vonią.

Apibendrinant, galime drąsiai pasakyti – keisti seną vonią į naują nebūtina, juk yra būdų, kaip suteikti jai naują gyvenimą – antrąją jaunystę. Vonios restauravimui galite pasirinkti akrilą, emalį arba įdėklą.

Ankstesnis straipsnis„Coca-Cola“ pristatė atnaujintą rinkodaros strategiją ir pradeda pasaulinę reklamos kampaniją
Kitas straipsnisElektriniai pjūklai ir jų pasirinkimas internete

2 KOMENTARAI

Comments are closed.