Ieškote labai greito, lengvai prieinamo ir nesudėtingo būdo savo būsto vidaus interjero atnaujinimui? Tuomet įsigykite naujus šviestuvus, pasirūpindami kokybišku būsto vidaus apšvietimu! O tam, kad tai padaryti jums būtų dar lengviau, siūlome pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Trys apšvietimo „sluoksniai“

Apšvietimo ekspertai visuomet rekomenduoja nepamiršti trijų apšvietimo „sluoksnių“, kuriuos sudaro pagrindinis, tikslinis ir dekoratyvinis apšvietimas. Jei optimaliai suderinsite kiekvieną iš jų, ne tik padidinsite savo būsto funkcionalumą, tačiau suteiksite jam ir daugiau jaukumo bei originalumo.

  • Pagrindinis (arba bendrinis) apšvietimas. Jis yra būtinas kiekvienoje būsto vidaus erdvėje. Pagrindinis apšvietimas suteikia komfortišką šviesą. Dažniausiai tam naudojami pakabinami šviestuvai.
  • Tikslinis apšvietimas. Jis suteikia intensyvią ir į konkretų objektą ar vietą nutaikytą šviesą, skirtą atitinkamoms užduotims atlikti, pvz., maisto gaminimui, skaitymui, makiažui ar kt. Tai ypač aktualu virtuvėje, darbo kambaryje ar vonioje. Paprastai tikslinis apšvietimas būna formuojamas stalinių lempų, po spintelėmis montuojamų šviestuvų ar pastatomų šviestuvų (toršerų) pagalba.
  • Dekoratyvinis (arba akcentinis) apšvietimas. Jis puikiai pasitarnauja kaip antrinis šviesos šaltinis, kuris talkina pagrindiniam apšvietimui ir apšviečia vietas, kurių pagrindinis apšvietimas negali pasiekti. Tokio apšvietimo pagalba galima lengvai pabrėžti specifines būsto vidaus interjero vietas ir detales, pvz., meno kūrinius, išskirtinius augalus ar kt. Tam dažnai pasitelkiami sieniniai šviestuvai, grindiniai šviestuvai ar įleidžiami šviestuvai.

Pasirūpinkite kiekvienos būsto erdvės apšvietimu

Labai svarbu, kad kiekviena būsto vidaus erdvė būtų tinkamai ir gražiai apšviesta.

Svetainė

Svetainės kambaryje paprastai dominuoja pakabinami šviestuvai, tačiau jei pastarieji yra pasirenkami vieni, svetainė gali atrodyti pakankamai blankiai. Norint atgaivinti ir pagyvinti jos interjerą bei svetainėje vyraujančią atmosferą, galima pasitelkti keletą papildomų skirtingo aukščio stalinių lempų, toršerą ar vieną kitą sieninį šviestuvą.

Virtuvė

Virtuvėje labai svarbu nepamiršti pasitelkti po virtuvinėmis spintelėmis montuojamus šviestuvus, kurie galėtų suteikti papildomą apšvietimą, būtiną gaminant maistą. Žinoma, visuomet rekomenduojama naudoti LED apšvietimą, kurio pagalba galėtumėte sutaupyti daugiau elektros energijos ir kartu tausotumėte mus supančią aplinką.

Valgomasis

Valgomasis nėra tik ta vieta, kurioje mes valgome vieni ar su visa savo šeima. Tai taip pat yra ir viena iš tų unikalių vietų, kuri suburia visą šeimą ir svečius, kuomet švenčiamos šventės, organizuojamas žaidimų vakaras ar kitaip leidžiamas laisvalaikis. Todėl labai svarbu, kad valgomojo erdvė būtų tinkamai ir kokybiškai apšviesta. Tam labai puikiai pasitarnauja pakabinami šviestuvai, tačiau norint pasiekti labai originalų ir šiuolaikišką rezultatą, galima rinktis daugiau nei vieną šviestuvą, pakabinamą tiesiai virš valgomojo stalo, tokiu būdu paverčiant jį ir pačius šviestuvus pagrindiniais šios erdvės akcentais.

Miegamasis

Miegamajame bene visuomet galime matyti pakabinamą šviestuvą, tačiau jei pasirinkote pastarąjį, kartu nepamirškite pasitelkti ir tikslinio apšvietimo, pvz., iš abiejų lovos pusių pastatytų stalinių šviestuvų arba sieninių šviestuvų.

Vonios kambarys

Veidrodis yra pagrindinis kiekvieno vonios kambario elementas, kuris taip pat yra ir puiki vieta pradėti formuoti vonios kambario apšvietimą. Šiuo atveju turėtumėte pasirinkti įmontuojamus šviestuvus abiejose veidrodžio pusėse, tokiu būdu užtikrinant, kad jis bus tinkamai apšviestas ir puikiai tiks tiek makiažui, tiek ir skutimuisi ar dantų valymui.

Pastarųjų patarimų pagalba jums turėtų būti kur kas lengviau suformuoti naują savo būsto vidaus apšvietimą, užtikrinant, kad jis ne tik atliktų savo pagrindinę funkciją, tačiau taip pat jūsų namų interjerui suteiktų daugiau žavesio.

Pritrūko idėjų apšvietimui? O gal ieškote naujo šviestuvo? Nieko nelaukę apsilankykite https://e-sviestuvai.lt/.

Ankstesnis straipsnisElektromobiliai vaikams: saugi ir džiuginanti dovana
Kitas straipsnis4 būdai, kaip moterys gali pagerinti savo seksualinį gyvenimą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here