Tvorą sudaro pamatai, vartai, varteliai, stulpeliai ir tarpstulpių elementai. Tvoros turi būti ilgaamžės, pagamintos iš geros, patvarios, puikiai apsaugotos nuo nepalankių aplinkos] sąlygų medžiagos: medienos, metalo, mūro, betono, gelžbetonio ir kt. Jos būna aukštos— aukštesnės kaip 2 m, vidutinės— 1-1,5 m, ir žemos— 0,5-0,8 metro.
Žemos tvorelės žymi tik sklypo ribą, tinka prie gražiai iri tvarkingai prižiūrimos aplinkos. Neaukšta 1 m tvora šiek tiek pridengia sodybą, o želdiniais jai galime suteikti įdomų siluetą ir pridengti neišvaizdžias vietas bei suteikti užuovėją. 1,5-2 m aukščio tvora tinka tik ten, kur būtina ką nors pridengti, atsiriboti, sudaryti užuovėją arba ji yra neatskiriama sodybos pastatų architektūros dalis. Populiariausios tvoros yra 1,2 m aukščio.
Paprastai sodyba tveriama vieno, dviejų ar net trijų tipų, tvoromis. Jeigu sodyba iš trijų pusių ribojasi su kaimynais, nuo gatvės pusės reikėtų pasirinkti prabangesnę tvorą. Jeigu sodyba su gatve ribojasi iš dviejų trijų pusių — reikėtų tverti visą vienodą.
Tveriant tvorą nemažai kainuoja medžiagos ir įrengimo darbai. Mūryti dviejų metrų aukščio sieną kainuos tiek, kiek ir pats namas. Gal geriau pasisodinti gyvatvorę? Sodinukus galima užsiauginti patiems, nusipirkti arba gudobelės krūmelių prisikasti dykvietėse ir pakelėse. Užsiauginę aukštą gyvatvorę, būsite saugūs nuo dulkių, vėjo, triukšmo, turėsite intymią aplinką, foną kitiems augalams, ji puoš sodybos aplinką.
Projektuojant vartus ir vartelius, daugiau dėmesio reikia skirti jų formai, spalviniam apipavidalinimui, stiliui ir akcentavimui. Siekiant tvoros originalumo, kartais vartai ir varteliai perkraunami puošmenomis, nederančiomis prie tvoros ir pastatų puošybinių elementų. To reikėtų vengti. Vartai ir varteliai turi būti įrėminti stambesniais tokio pat stiliaus stulpeliais ir išsiskirti iš tvoros savo puošnumu, forma, įrėminimu ir akcentais.
Vartai ir varteliai įrengiami ten, kur patogiausia įvažiuoti į kiemą, garažą bei įeiti į namą. Dažniausiai varteliai ir įėjimas į namą sujungiami tiesia, bet nedalijančia priesodybio į dvi lygias dalis linija. Vartelių plotis turėtų atitikti į namą vedančio takelio plotį, bet ne platesni kaip 1,2 m. Įvažiavimas ir įėjimas į sodybai gali būti sutapatinti, tačiau gražiau, kai jie įrengti atskirai. Vartai ir varteliai turi atsidaryti į vidaus pusę.
Metalinei tvorai vartai daromi iš tos pačios medžiagos, tačiau vielos tinklo tvorai geriau tinka metalo vartai. Prie vielos tinklo tvoros dažnai sodinama gyvatvorė, kurią karpant įauginamas vielos tinklas ir tarsi paslepiamas.Jeigu karpoma gyvatvorė auginama be tvoros, vis vien reikalingi vartai ir varteliai.
Tvoros išvaizdą lemia jos vertikalumas. Net ir nauja,prašmatni, tačiau sukrypusi tvora nekels estetinio pasigėrėjimo.Tai didelis defektas, kurį pastebi visi. Tvoros stabilumo ir estetinio vaizdo pagrindas yra gerai ir pagal taisykles įrengti tvoros vartų stulpelių pamatai. Didžiausias tvoros priešas — įšalas. Mūsų klimato sąlygomis vidutinis įšalo gylis yra 1 m,tačiau per plikšalą gali įšalti iki 1,20 m ir giliau, nelygu vieta: pieva,šalia tako, lygi vieta ar šlaitas. Jeigu tvora tveriama prie pat šlaito, pamatus būtina įrengti su atsarga. Pamatai bet
Kokiai tvorai teikia stabilumo. Tvora atrodys gražiau, kai bus pakylėta ant masyvesnio pamato.
Didžiausią tvoros dalį užima tarpstulpiai. Nuo to, kuo ir p juos užpildysime, priklausys ne tik tvoros, bet ir visos sodybos išvaizda. Mažiausiai pastebimi medinių tvorų stulpeliai, tačiau juos galima ir išryškinti, iškeliant virš tvoros ir profiliuojant. Ryškiausiai pastebimi mūryti plytų, nuo blokelių ir akmens stulpeliai.
Visos tvoros turi kai kurių bendrų kompozicinių sprendimų. kas jų — tarpstulpio elementų plotis ir aukštis. Santykiai, ui pagrindas yra auksinė proporcija — 1:2, 2:3, 3:5, 5:8. priimtiniausi žmogaus akiai santykiai.