vakarėlis

Dar senovėje gėlės tvirtai įėjo į žmogaus buitį – puošė jo būstą, buvo džiaugsmo ar sielvarto simbolis. Iš gėlių buvo sudaromos puokštės, pinamos girliandos ir vainikai. Nesumenkėjo gėlių svarba ir šiandien.

Gėlės –  puikiausias interjero papuošalas, jos džiugina akį, jaukesnę daro aplinką. Šventinis stalas be gėlių nebus iškilmingas. Šiandien turime gana didelį puikiausių gėlių asortimentą, todėl stengėmės sudaryti gražias gėlių kompozicijas.

Kokios spalvos parinkti žvakes ir puokštes? Visos spalvos kompozicijoje parenkamos, remiantis spalvų derinimo teorija, kuri teigia, kad spalvos yra achromatinės ir chromatinės. Achromatinės spalvos yra dvi: juoda ir balta, chromatinės – raudona, mėlyna, geltona ir tarpinės: žalia oranžinė, violetinė. Derinant spalvas kompozicijoje, šiltos spalvos dedamos toliau nuo puokštės centro, o šaltos arčiau, tai yra priekinėje kompozicijos dalyje. Nemaža reikšmė turi gėlių spalvinė simbolika. Geltona spalva yra lengva, šilta, šviesi, linksma, ji simbolizuoja gyvenimą, džiaugsmą. Visai be reikalo kai kas nemėgsta geltonų gėlių. Iš geltonų  žiedų  sudėta  puokštė  tarsi saulės blyksnis, derinant  jas  su  violetinėmis,  gauname  gražų spalvų sąskambį. Raudona – aktyviausia ir įspūdingiausia spalva, ji simbolizuoja gyvenimą, ugnį, meilę, laisvę. Violetinė – šventiška, puiki, tai didybės, draugystės simbolis. Žalia – raminanti, pasyvi, ji simbolizuoja viltį, ramybę, taiką. Balta spalva, neutrali – tai nekaltybės, ištikimybės simbolis. Taigi būtina atkreipti dėmesį į spalvų derinius.šventės vaikams

Suderinus su užsakovu pagaminsime keturias naujametines puokštes. Puokštės aukštis neviršys 30 cm, taip puokštė netrukdys svečiams sėdint prie stalo. Užsakovas pasirinko iš eglišakių, žaisliukų, dekoratyvinių kalėdinių papuošimų stalo kompoziciją. Ši kompozicija yra panaši į eglutę. Ant kiekvieno stalo dėsime po vieną tokią kompoziciją. Nuo stalo į abi puses maždaug stalo centre pastatysime dvi penkiašakes žvakides su baltomis žvakėmis, priderinus prie stalo serviruotės ir servėtėlių. Žvakides derinome prie stalo įrankių, o žvakes prie servėtėlių. Žvakidės stalui suteikia puošnumo ir iškilmingumo. Prieš susėdant svečiams prie stalo uždegsime žvakes. Žvakių liepsna patalpai suteikia jaukumo, visus vienija, panaikina įtampa.

Taip pat bus tokie dekoratyviniai kavinės elementai (3 pav.), tai labai puošnu ir labai tinka naujųjų metų šventei.

Užsakovas pageidavo, kad šis dekoras būtų statomas salėje, kad netrukdytų svečiams vaikščioti, linksmintis ar šokti.

Panašus pobūvio serviruotės fragmentas bus taikomas šiame pobūvyje.

Ant stalo bus padėti šaltieji užkandžiai, taip pat užkandžių įrankiai, ir karštųjų patiekalų įrankiai. Šalia, kairėje pusėje, aukščiau bus padėta duoninė lėkštelė.

Padavėjai pobūvio aptarnavimui ir jų pareigos

Administratorius ( t.y. aš) su vyriausiuoju padavėju pobūviui parinkome šešis padavėjus ir 1 barmeną. Kadangi šis pokylis bus aptarnaujamas mišriu būdu , o pobūvyje dalyvaus 60 žmonių, tai 1 padavėjui reikės aptarnauti po 10 žmonių, Atsižvelgėme, kad netoli virtuvė, tuo geriau padavėjams – nereikės toli nešti patiekalų. Padavėjai patieks šaltus ir karštus patiekalus, prižiūrės desertinį stalą, gaiviųjų gėrimų ąsočius, nuo stalo nurinks tuščius gėrimų butelius ir pakeis pilnais, pakeis panaudotas lėkštes ir įrankius.

Pareigos:

Aptarnavimui vadovausiu aš – administratorė. Suskirstysiu aptarnavimo zonas, paskirsiu brigadininką, į kurį visi lygiuosis, kadangi svečių yra daug, patiekalai svečiams bus įnešami vienu metu ir paduodami taip pat vienu metu, pradedant nuo garbingiausio svečio. Visi padavėjai, prieš susirenkant svečiams (prieš ~ 30 min), ant stalų sustatys butelius su gėrimais grupėmis, arčiau krašto, vienodais intervalais per visą stalą etiketėmis į svečius. Ant duonos lėkštelių sudės duoną, sudėlios šaltuosius užkandžius. Jie dedami tam tikrais intervalais, dviem eilėm, kas 6 vietas. 3 padavėjus paskirsiu aperityvo išnešiojimui svečiams. 6 padavėjus paskirsiu vyno butelių atidarymui ir išpilstymui į taures, svečiams susirinkus prie stalo. 4 padavėjus paskirsiu gėrimų papildymui, kiti 2 prižiūrės desertinį stalą ir pagrindinį stalą. Barmenas dirbs bare. Pilstys gaiviuosius gėrimus į ąsočius, padės paruošti alkoholinius gėrimus, karštuosius gėrimus. 1 padavėjas atneš vazą gėlėms dėti.

Aptarnaujantys padavėjai bus apsirengę baltais marškinėliais, vaikinai juodom kelnėm, merginos juodu sijonu ir kūno spalvos pėdkelnėm, batai tvarkingi ir švarūs. Elgesys nepriekaištingas. Svečiai turi būti patenkinti tiek maistu, tiek aptarnavimu.

Ankstesnis straipsnisSeifai skirti informacijai saugoti
Kitas straipsnisTvoros elementų kompozicija

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here