Seifas ginklams
Seifas ginklams

XXI a. kaip žinoma yra informacijos amžius. Jeigu valdai visą informaciją tai reiškias tu valdai pasaulį. Vis dažniau galime išgirsti kaip pagaunamas vienos ar kitos valstybės agentas, nors niekas nežino ar jis tikrai yra agentas. Vis dažniau yra vagiami ne pinigai, o informacija, kuri gali uždirbti daug didesnius pinigus nei apiplėšiant banką. Daugėja komercinių paslapčių apiplėšimų. Todėl įmonės stengiasi apsaugoti savo konfidencialią informaciją  nuo aplinkinių “ausų”. Šiuo metu yra sukurti ir seifai pačiai informacijai saugoti. Bet gaila Lietuvoje kol kas dar tai neįprastas produktas, tačiau susidomėjimas juo vis labiau auga. Šių seifų paskirtis – apsaugoti elektroninius duomenis (magnetines laiknešas) nuo atsitiktinių magnetinių laukų bei nuo gaisro. Užtenka aplinkos temperatūrai viršyti 50 laipsnių, ir niekas negarantuos, kad duomenys išliks.
Visi seifai yra testuojami pagal tarptautinius įsilaužimo standartus, tokius kaip: EN 1143-1, VDMA 24991, INSTA 610/612, NT 017 Fire.
Šiuose seifuose gali būti saugoma kompiuteryje esanti informacija, tai informacija, esanti ne popieriaus pavidale, tai gali būti kompiuterio kietasis diskas, diskeliai, kompaktiniai diskai. Norint, kad informacija kompiuteryje liktų neprieinama kitiems vartotojams, negalima šio kompiuterio prijungti į bendrą firmos tinklą, reguliuoti asmenų, kurie gali naudotis šiuo kompiuteriu skaičių bei kartus.

Firma gaminanti tokius seifus vadinasi KASO YO.

Be pagrindinių jau anksčiau išvardintų seifų egzistuoja ir kiti, mažiau ar daugiau žinomi seifai. Tai šarvuoti seifai, kurie užtikrina aukštą apsaugos lygį: išorinio ir vidinio suvirintų korpusų tarpe yra grūdinto spyruoklinio plieno plokštelės, privirintos aplink kamerą, bei užpildas iš specialaus atsparaus išlaužimui betono.  Durų konstrukcija tokia pat kaip ir korpuso. Judantieji plieniniai skląsčiai už stiprių įleistų į korpusą durų  bei  nejudantieji skląsčiai  duryse nuo lankstų pusės tvirtai saugo uždarytas duris nuo įsilaužimo. Užraktų mechanizmą valdo rankena, o fiksuoja septynių užrakto plokštelių seifinė spyna su dvigubo profilio raktais (komplekte du raktai). Taip pat prie šarvuoto seifo galima pridėti ne tik raktinę spyną, bet ir kodinę. Kodinis užraktas turi būti B klasės.

Sekantys seifai – tai būtų mobilūs seifai. Jie nėra labai dideli dažniausiai pritaikyti vertybėms dėti bei pinigams. Jie sveria nuo 5 iki 12 kg. Patikimi, lengvai ir greitai fiksuojami prie iš anksto pritvirtintos plokštelės, kurių galima įsigyti ir pritvirtinti keliose vietose: kambaryje, virtuvėje, garaže, automobilyje, darbovietėje prie kasos aparato ar kur kitur. Turėdamas raktą lengvai atfiksuojami ir patogiai paėmus už rankenėlės galima nešite seifą prie kitos numatytos užfiksuoti vietos. Yra specialus įtaisas banknoto įmetimui į užrakintą seifelį. Seifelis dažniausiai virintas iš 4 mm storio plieno.  Priėjimą prie tvirtinimo plokštelės apgaubia ir apsaugo pats seifelis. Įmontuota seifinė dvipusio profilio rakto spyna (nebūtinai tokia), apsaugota papildomomis grūdinto plieno plokštelėmis. Lankstų-rankenos nupjovimas nepadės atidaryti, nes dureles laiko nejudami fiksatoriai.

Ugniai atsparus seifai
Ugniai atsparus seifai

Toliau prie seifų taip pat galima priskirti ir seifus kasos stalčiukams saugoti. Taip reikia nepamiršti apie seifus, kurie gaminami raktams saugoti, depozitinius bei inkasavimo seifus. Inkasavimo seifai naudojami panašiai kaip mobilūs, juos galima transportuoti tik čia jie nėra tvirtinami prie specialiai tam skirtos plokštelės. Tai tvirtos metalinės dėžės, suvirintos iš 2 mm storio plieno.  Šie seifai turi pinigų maišelių įmetimo mechanizmą ir skirti pinigų surinkimui ir pervežimui. Seifas patikimai, lengvai ir greitai fiksuojamas tvirtu laminuotu trosu (pvz.: prie automobilio sėdinės), kurio storis 6 ÷ 8 mm. Tvirtinimo trosas rakinamas iš vidinės seifo pusės. Apatinėje seifo dalyje yra skyrelis banknotų kupiūroms saugoti. Turėdami raktą šį seifelį  galima lengvai atfiksuoti, paimti už patogios ( aptrauktos oda) rankenėlės ir nunešti į norimą vietą.

Ankstesnis straipsnisSeifai
Kitas straipsnisGėlės ir dekoratyviniai elementai. Pobūvio serviruotės fragmentas 1 vietai.

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here