Seifų klasifikavimo sistema “Resistant Union”

Tai gana įdomi ir kartu labai tiksli bei teisinga seifų saugumo vertinimo sistema. Ji klasifikuoja seifus pagal tai, kiek ilgai jų korpusai neleidžia patekti į seifo vidų naudojant elektrinius, dujinius, pjovimo prietaisus. Pagal tai skiriami balai. Todėl visi seifai skirstomi i saugumo klases – kuo numeris didesnis, tuo šis seifas saugesnis. Užsienyje beveik visi seifai yra sertifikuojami, nustatomi kuriai saugumo grupei jis priklauso. Skirstant į saugumo grupes atsižvelgiama į daugybės įvairių atliktų bandymų metu rezultatus: tai atsparumas įsilaužimui kaip jau buvo minėta anksčiau, atsparumas sprogimui, įsilaužimo laiką, spynų ar skląsčių patikimumą ir t.t.

Toliau bus pateikiama schema pagal, kuria ir yra nustatomas seifo saugumo grupė. Lengvi seifai priskiriami nulinei klasei. Tokie seifai turi dvisluoksnę plieninę konstrukciją, kuri užpildyta ugniai atsparia medžiaga. Nulinės klasės seifai gali išlaikyti temperatūrą iki 850 Celsijaus dvi valandas. Tokio seifo nesulaužysi laužtuvu arba dideliu kūju. Bet jie nepakankamai apsaugoti nuo elektrodujinių, elektroplazminių pjovimo aparatų ir deimantinių grąžtų poveikio.

Smulkūs seifai priklauso 1 – 2 klasei. Jie ypatingi tuo, kad yra dvisluoksnės ar trisluoksnės konstrukcijos, kur užpildas tarp sienelių yra ypatingai atsparus betonas, be to, plieno storis taip pat didesnis. Pirmos klasės seifų atsparumas įsilaužimui vertinamas 30 –50 balų, antros klasės – 50 – 80 balų.

Prie 3 ir 4 klasės priskiriami broniruoti seifai. Pagrindinis 3 klasės seifų ypatumas yra daugiasluoksnė broniruota plieno konstrukcija. Už korpuso atsparumą įsilaužimui šiems seifams skiriamas aukštas balų skaičius – 80 – 120. Ketvirtos klasės seifų korpusai pagaminti iš labai atsparių medžiagų ir metalų lydinio, kurie neleidžia prapjauti sienelių deimantinėmis ir elektrinėmis pjaunamosiomis priemonėmis. Žemiau pateikiama lentelė iš kurios matyti, kiek ir kokių balų reikia, norint priskirti vieną ar kitą seifą atitinkamai grupei:

Kaip matyti iš lentelės galima suskirstyti net 13 grupių, tačiau paskutiniosios 3 yra  būdingos tik saugykloms, o jų įvertinimai tikrai labai aukšti.  Nedegamos spintos, tai galima sakyti nėra seifai, tačiau  kai kurios iš jų atitinka, kartu ir žemos klasės seifų kriterijus. Nedegamos spintos dažniausiai yra skirtos apsaugoti nuo ugnies bei gaisro. Nedegamos spintos 1170 – 00  sienelės yra 25 mm storio. Jų viduje įmontuotos specialios ugniai atsparios izoterminės plokštės, atitinkančios A1 klasę pagal standartą DIN4102. Durys dviverės su skląsčių mechanizmu ir C klasės užraktu. Spintos viduje yra keturios lentynos.Apibendrinant galima teigti jog seifus skirstome į: sieninius, baldinius, ugniai atsparius, buitinius, šarvuotus, mobilius, seifus ginklams, seifus kasos stalčiukams, inkasavimo bei duomenų saugojimo seifus. Taip pat prie seifų kaip atskirą rūšį galima priskirti ir nedegias spintas.  Kitas aspektas, visuose seifuose galima sakyti yra medžiagų, kurios dalinai apsaugo dokumentus ar pinigus nuo tiesioginės ugnies bei temperatūros padidėjimo. Šarvuotuose seifuose bei aukštesnės klasės seifuose yra naudojamas šlakbetonis kaip tarpinė medžiaga tarp dvigubų ar trigubų sienelių. Iš parašyto darbo galima daryti vieną ir labai bendrą išvadą, kad šiuolaikinė visuomenė turi derintis prie vis tobulėjančios technologijos bei tuo pačiu seifų įvairovės. Pasirinkti savo poreikiams labiausiai tinkamą. Visuomenė vienaip ar kitaip susiduria su ta problema, kad seifas yra reikalingas daiktas. Norint laikyti pinigus saugiai reikalingas seifas, norint laikyti banke, ten taip pat yra seifas tik bankinis. Seifų įvairovė tikrai didelė, nuo mažo mobilaus seifo, kurį galima nešiotis su savimi iki didelių saugyklų, kurių klasė atitinka 12 – ar net 13 grupę. Seifų klasifikavimo sistema: “Resistant Union” skirsto seifus pagal jų atsparumą tiesioginiam įsilaužimui, atsparumo savybes prieš ugnį ir kt. Kriterijus. Tuo yra sudaryta seifų klasifikavimo lentelė, kurioje visi seifai suskirstyti į 10 klasių, o saugyklos net į 13. Iš lentelės aiškėja, kad 13 klasės saugyklos yra tikrai saugiausios. Ir žmogus ar firma turėdama tokią saugyklą beveik 100% gali būti rami dėl saugomos informacijos ar pinigų.

Ankstesnis straipsnisElektroninės bankininkystės privalumai
Kitas straipsnisSaulės energijos panaudojimo būdai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here