Mazda CX-3
Mazda CX-3

Leverkuzenas (Vokietija). Trys nauji „Mazda“ modeliai, trys nauji apdovanojimai. Japonų automobilių gamintojas namo parsiveš tris prestižinius prizus už visiškai naujus „Mazda MX-5“, „Mazda CX-3“ bei „Mazda2“ modelius iš „2015 Red Dot“ apdovanojimų „Product Design 2015“ ceremonijos, kuri įvyks birželio mėnesį.

Ketvirtosios kartos legendinis rodsteris MX-5 laimėjo aukščiausią konkurso įvertinimą – „Red Dot: Best of the Best“ prizą – už išskirtinį ir novatorišką dizainą. Pirmasis „Mazda“ kompaktiškas miesto visureigis CX-3 buvo pasirinktas „Red Dot“ apdovanojimų komisijos už išskirtinę dizaino kokybę. Galiausiai, visiškai naujas kompaktinės klasės „Mazda2“ gavo „Honourable Mention“ įvertinimą. „Red Dot“ žiuri vertino konkurso dalyvius pagal aibę kriterijų, pradedant dizaino novatoriškumu ir baigiant funkcionalumu, ergonomika ir santykiu su aplinka.

Trys naujausi „Mazda“ modeliai keliauja naujosios kartos pirmtakų pramintu keliu. Visi „Mazda“ naujosios kartos modeliai yra laimėję prizus, kurie įvertino jų KODO – „judėjimo sielos“ – eksterjero dizainą, įskaitant penkis „Red Dot“ apdovanojimus. KODO dizaino linijos ir formos reprezentuoja tramdomą energiją ir atletišką „Mazda“ automobilių judėjimo natūrą. Šios koncepcijos šaknys slypi  ilgalaikėje sportiškų, tiksliai valdomų ir smagių vairuoti automobilių kūrimo tradicijoje, geriausiai atsispindinčioje MX-5 modelyje. Dabar pasaulyje visų laikų geriausiai parduodamas rodsteris turi unikalų KODO stilių. CX-3 ir „Mazda2“ taip pat susilaukė daugybės pagyrų savo rinkos segmentuose.

Mazda2
Mazda2

„Šis „Red Dot“ pripažinimas byloja apie KODO dizaino lankstumą ir meninę laisvę“, – teigia „Mazda“ dizaino direktorius Europos regione Kevinas Rice‘as. „KODO įkūnija tą tramdomos energijos momentą, kurį patiria atletas ar gyvūnas prieš startuodamas. Vienas būdas kontroliuoti vizualinę energiją yra ją „suslėgti“ ir „paleisti“, tuo metu kai ji juda palei automobilio kėbulą – taip kaip mes padarėme su MX-5. Naujasis CX-3 laikosi kitokio meninio metodo, suliedamas judesius  ir taip sukurdamas energiją. „Mazda2“ yra dar kitokia – tai parodo, kaip KODO mums padeda kiekvienam modeliui suteikti skirtingą charakterį“.

MX-5
MX-5

Pirmą kartą surengtas 1955 metais Vokietijoje įsikūrusiame „Design Zentrum Nordrhein Westfalen“, Essene, „Red Dot“ yra pasaulyje didžiausias ir prestižiškiausias produktų dizaino konkursas. Tarptautinė „Red Dot Award: Product Design 2015” dizainerių, profesorių ir žurnalistų žiuri vertino 4 928 paraiškas iš 56 šalių. „Mazdai“ ir kitiems prizininkams apdovanojimai bus įteikti birželio 29 dieną „Aalto“ teatre, Essene. Apdovanoti produktai, įvertinti 31 kategorijoje, bus eksponuojami „Red Dot“ dizaino muziejuje, Essene, nuo 2015 metų birželio 30 dienos iki 2016 metų Liepos 30 dienos bei internete, www.red-dot.de. Šie produktai įgavo teisę būti pristatyti su „red dot“ simboliu – tarptautiniu antspaudu už išskirtinį dizainą.

Apie „Mazda Motor Corporation“

Japonijos automobilių koncernas „Mazda Motor Corporation“ savo veiklą pradėjo kaip kukli „Toyo Cork Kogyo Co. Ltd.“ bendrovė 1920 metais. Pirmąją transporto priemonę pagamino 1931 metais – tai buvo triratis prekių išvežiojimui skirtas motociklas. Pirmąjį automobilį „Mazda“ pagamino 1960-aisiais. 1967 metais pradėjo pirmojo automobilio su rotoriniu varikliu gamybą. Šiuo metu gamina lengvuosius ir komercinius automobilius bei jų komponentus trijose gamyklose Japonijoje, taip pat JAV, Kinijoje, Taivane, Tailande, Filipinuose, Zimbabvėje, Pietų Afrikos Respublikoje, Ekvadore ir Kolumbijoje. Koncerne dirba daugiau nei 38 tūkst. žmonių, jo pardavimai viršija 77 mlrd. litų. 

Apie „Inchcape Motors“

„Inchcape Motors“ yra įgaliotasis „Mazda“ atstovas Lietuvoje.

Viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje veikia nuo 2007 metų, kai kartu su partnere bendrove „Vitvela“ Vilniuje įsteigė UAB „Inchcape Motors“. Šiandien „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė, atstovaujanti automobilių „Ford“, „Hyundai“, „Jaguar“, „Land Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

170 metų sėkmingai veikianti „Inchcape“ 26 pasaulio valstybėse verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu.  „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 14 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone. 

Ankstesnis straipsnisDidžiausias pasaulyje prabangos prekių portalas „1stdibs“ žengia į Lietuvą
Kitas straipsnisKontrastų miestas – San Paulas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here