Didžiausias pasaulyje prabangos prekių portalas „1stdibs“ žengia į Lietuvą

Didžiausia pasaulyje prabangos prekių internetinė parduotuvė 1stdibs.com nuo šiol bus vystoma ir Lietuvoje. Iki 2016 m. pabaigos kompanija tikisi Vilniuje suburti 20 programuotojų komandą.

2001 m. Prancūzijoje įkurtos „1stdibs“ pradinis tikslas buvo perkelti legendinį Paryžiaus sendaikčių turgų į virtualią erdvę. Šiandien kompanija yra didžiausias prabangos prekių portalas, siūlantis daugiau nei 2 tūkst. prekybos atstovų iš 16 valstybių prabangius baldus, meno dirbinius, juvelyriką, laikrodžius, drabužius ir aksesuarus.

Šiuo metu daugiau nei 1,2 mln. registruotų vartotojų turintis portalas tapo platforma meno galerijoms, kolekcininkams, antikvarinių baldų ir juvelyrikos gerbėjams – per mėnesį jį aplanko daugiau nei 3 mln. unikalių lankytojų.

Per pastaruosius trejus metus „1stdibs“ komanda išaugo nuo 30 iki 170 darbuotojų, kurių dauguma dirba kompanijos biure Niujorke. Tačiau, pasak „1stdibs“ technologijų vadovo Rosso Paulo, vien 2014 m. per 1stdibs.com parduotų prekių apyvarta siekė daugiau nei milijardą ir augo penktadaliu nuo 2013 m., todėl kompanija jau kurį laiką žvalgėsi vietos dar vienam biurui.

„Mūsų komanda Niujorke labai sparčiai plėtėsi, tačiau norėjome turėti dar vieną tvirtą vystymo centrą. Buvome jau pažįstami su potencialu, kurį Lietuva gali pasiūlyti – „1stdibs“ biure Niujorke dirbo lietuvis Gedas. Jam pasakius, kad norėtų grįžti į Lietuvą, įdėmiau pažvelgėme į „1stdibs“ galimybes čia. Lietuvoje yra ne tik talentingų IT specialistų, bet ir žmogus, puikiai suprantantis tiek programavimą, tiek „1stdibs“ verslo specifiką. Mums tai – ideali galimybė“, – pasakoja R. Paulas.

„Lietuvos ekonomika ir gyvenimo lygis sparčiai auga, o gyvendamas Vilniuje gali jaustis kaip didmiestyje, bet kartu išnaudoti mažesnio miesto privalumus. Tai buvo labai svarbus veiksnys mano paties apsisprendimui grįžti į Lietuvą. Dauguma lietuvių yra tikrai gabūs, protingi ir darbštūs, todėl nedvejojau pasiūlydamas „1stdibs“ burti komandą Vilniuje. Aš asmeniškai neabejoju, kad biuras Lietuvoje dirbs labai sėkmingai”, – šypsosi Gedas Monginas, po ketverių metų darbo „1stdibs“ biure Niujorke grįžęs į Lietuvą. Jo teigimu, artimiausiu metu planuojama suburti šešių žmonių komandą, kitąmet, jei viskas klostysis sėkmingai – plėstis iki 20 JavaScript programuotojų. „Tačiau „1stdibs“ – ypatingai sparčiai auganti kompanija, todėl ateityje matome ir daugiau potencialo“, – atskleidžia G. Monginas.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino teigimu, vis daugiau tarptautinių kompanijų pirmą kartą apie Lietuvą išgirsta iš savo darbuotojų: „Į Lietuvą ne tik grįžta užsienyje įvertinti profesionalai, bet ir žengia geriausiai vertinami darbdaviai. Tai – puiki galimybė profesionalams Lietuvoje, o kartu ir įrodymas, kad Lietuvos verslo aplinka ir talentai gali pritraukti modernias, dinamiškas ir sparčiai augančias tarptautines kompanijas, tokias kaip „1stdibs“.“

„1stdibs“ išsiskiria ne tik tuo, kad siūlo išskirtinai platų prabangos prekių asortimentą, bet ir darbo sąlygomis: kompanijos biure Niujorke darbuotojams siūlomos neribotos atostogos, bendri savaitiniai pietūs biure, išskirtinė aplinka ir net nuosavas baras. Tikimasi kuo daugiau šių privalumų pasiūlyti ir komandai Lietuvoje.

Ankstesnis straipsnis„Mineraliniai vandenys“ tapo „Beam Suntory“ atstovais Lietuvoje
Kitas straipsnisTrys nauji „Mazda“ modeliai pelnė “Red Dot” apdovanojimus

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here