„Google“ paieška 2015: ko ieškojo lietuviai

Mano straipsnio tema yra „Mažmeninėje prekyboje – kosmetika“. Internete yra labai daug svetainių, susijusių su kosmetikos pardavimais arba reklama. Aš išrinkau penkias svetaines, kurias žemiau išanalizuosiu pagal tokį planą:

 • Tikslas, kuriant svetainę;
 • Į kokius vartotojus orientuotas puslapis;
 • Svetainės turinio kokybė;
 • Dizainas;
 • Navigacija ir vartotojų komunikacija.

Aš analizuosiu penkias svetaines:

 1. Analizė pradėsiu nuo svetainių kūrimo tikslų.

Mano analizuojamų puslapių tematika bei tikslai yra panašios:

 • § Pristatyti savo parduotuvę (firma)
 • § Parodyti prekes, kurie yra asortimente
 • § Informuoti apie prekių kainas bei taikomas akcijas
 • § Pritraukti kuo daugiau pirkėjų

 

 1. Kuriant puslapį labai svarbu nustatyti, į kokius vartotojus jis bus orientuotas – tai lemia puslapio lankomumą ir naudingumą.

Parduotuvės „Kristiana“ puslapis, parduotuvės „Sarma“ puslapis ir puslapis firmos „L‘Oreal“ rientuoti į šiuolaikinius vartotojus, kurie turi ir negaili pinigų savo grožiui. Tai gali būti kaip moterys (daugiau orientuota), taip ir vyrai.

Parduotuvės „Gražuolė“ puslapis yra orientuotas į klientus, kurie turi vidutines pajamas nori nusipirkti ne itin įžymių firmų už prieinamą kainą.

Internetinės parduotuvės „Enio“ yra orientuotas i šiuolaikinius klientus su vidutinėmis pajamomis, kurie nori užsisakyti kosmetiką internetu ir gali išskirti pinigų savo sveikatai ir grožiui.

 

 1. Dabar išanalizuosiu kiekvienos svetainės turinio kokybę.

„Sarma“ puslapis talpina savyje informacija, kuri pagrinde yra skirta kortelės turėtojams, o taip pat galima rasti parduotuvių kituose miestuose adresus. Patalpintas klipas, kaip galima dažytis ir nuoroda, kurioje patalpinta keletą prekių, kuriems taikomos nuolaidos. Informacijos, apie kokių firmų prekės yra siūlomos, prekių katalogo, kainų bei kitos naudingos informacijos neradau.

„Kristiana“ puslapis talpina savyje daug naudingos informacijos, kuri yra struktūrizuota ir ją galima lengvai rasti, naudojant meniu, kuris yra viršuje ir apačioje puslapio. Pirmame puslapyje patalpintas struktūrizuotas turinys, kuris veda giliau i svetainės skyrelius. Kliento patogumui yra sukurta paieška, kurią naudojant patogu greičiau rasti norimą informaciją. Puslapyje yra informacija, apie firmas, kurias atstovauja parduotuvė, prekių katalogai, parduotuvių adresai bei kita naudinga informacija.

„L‘Oreal“ angliškas saitas talpina arimuotą menių, kuris yra šonuose ir viršuje puslapio. Svetainė talpina savyje labai daug informacijos ir aš manau, kad lankytojai gali rasti pageidaujamos. Šone yra patalpintas meniu, kuris suskirstytas pagal lankytojo poreikį, pvz. atskirai padarytas skyrelis akcininkams, žurnalistams ir t.t. Tai yra labai patogu ir rodo platų orientavimą į vartotoją.

„Gražuole“ puslapio turinys skiriasi tuo, kad jis jau senokai nebuvo atnaujintas, visos naujienos jau pasenusios (paskutinė data 2005 05 09) ir mano manymu skyrelis „naujienos“ tada neturi jokios prasmes. Puslapyje yra informacija apie prekes, kurią galima rasti meniu šone. Taip pat patalpinta informacija apie parduotuvę, adresas ir nuoroda į žemėlapį. Neradau tiktai tokio dalyko, kaip kainos.

„Enio“ parduotuvės puslapis talpina daug naudingos informacijos, kuri yra struktūrizuota meniu šone ir viršuje. Meniu yra aiškus ir lengvai suvokiamas. Yra patalpinta paieška, kuri padeda sutaupyti laiką ir lengviau rasti norimą informaciją.

 

 1. Puslapio dizaino vertinimas priklauso nuo skonio, todėl aš pasistengsiu lojaliai išanalizuoti dizainą.

„Sarmos“ puslapis apiformintas pilkomis ir geltonomis spalvomis, kas atitinka parduotuvės reklaminę iškabą. Nėra labai ryškių spalvų, kurie erzintų ir nukreiptų dėmesį nuo pateikiamos informacijos. Pirmas puslapis apiformintas atskiromis lentelės ląstelėmis, kas palieka įspūdį, kad svetainė nėra ištisa.  Puslapyje nėra ypatingų efektų.

„Kritianos“ puslapis turi neutralias, neerzinančias spalvas (žalia, balta, rožinė), kurie yra suderinti. Pirmam puslapį naujienos keičia vieną kitą, yra „bėganti eilutė“, kurioje informuojama apie dovanų čekius. Pagrindinis meniu yra patalpintas tinkamoje vietoje – viršuje, meniu pagal tam tikrus prekės naudojimo sritis patalpintas puslapio vidury. Puslapis turi efektų, bet kas yra svarbu, nėra jais perkrautas.

„L‘Oreal“ puslapio dizainas yra daug drąsesnis. Čia naudojama pagrinde juoda spalva, daug animacijos ir nestandartinis sprendimas – meniu yra iš keturiu pusiu, o turinys keičiasi vidury. Kai vartotojui reikia palaukti, kol pasikraus kitas puslapis, atiranda animacija, kas sudomina ir neerzina laukiant.

„Gražuolė“ puslapio kūrėjas labai mažai padirbo dizaine. Freimo viršaus spalvos neatitinka freimo šone spalvoms, kas palieka nesiderinamumo įspūdį. Čia nėra efektų ir patrauklių spalvų.

„Enio“ puslapio dizaineris neperkrovė svetainė efektais, bet jis turi suderintą spalvų palitrą, struktūrizuotą menių. Teksto spalvos yra suderintos su viso puslapio ir meniu spalvomis. Saitas palieka suderinamumo ir struktūrizuoto apiforminimo įspūdį.

 

 1. Aprašysiu puslapių navigaciją ir vartotojų komunikaciją.

„Sarma“ puslapyje vartotojo navigacijai ir komunikacijai skirta labai mažai dėmesio. Čia nėra jokio meniu, kas yra labai nepatogu. Vartotojas turi stebėti, kur atsiranda „balta rankytė“ (kursorius) kad nueitų gilyn i puslapį. Nėra jokio forumo, kur lankytojai galėtų bendrauti. Nepadaryta jokios svečių knygos.

„Kristiana“ puslapyje navigacija yra labai gera. Vartotojas gali naršyti, naudojant išsamų menių, kuris yra labai patogus. Bent kada jis gali grįžti į pirmą puslapį – tam yra apatiniam meniu padaryta nuoroda. Yra padarytas skyrelis „Kristianos klubas“, kuriame galima palikti savo komentarus, užduoti klausimus, palikus savo duomenis ir puslapio administratorius atsakys.

„L‘Oreal“ puslapyje yra padarytas išsamus animuotas meniu. Saite gali rasti informaciją vartotojas pagal savo pobūdį. Saitas talpina daug informacijos ir skyrelių, todėl vartotojo patogumui padarytas puslapio žemėlapis. Yra padarytas skyrius „Contact L‘Oreal“, kur radus savo klausimo sritį vartotojas gali gauti norimą informaciją (atsakymą).

„Gražuolė“ puslapį navigacija yra gera, padarytas aiškus ir tikslus meniu. Vartotojų komunikacijai padarytas forumas, kur pagal tam tikrą temą galima užduoti klausimus arba pabendrauti su kitais vartotojais.

„Enio“ parduotuvės puslapyje navigacija yra labai gera – galima lengvai ir paprastai „judėti“ puslapyje, tam yra padarytas meniu kairėje ir viršuje. Iš kiekvieno puslapio galima lengvai patekti atgal, peržiūrėti savo krepšelį ir lengvai jį papildyti. Galima lengvai parašyti kilus klausymui puslapio administratoriui ir vartotojų bendravimui yra padarytas forumas.

Apibendrinant savo analizuojamus puslapius darau išvadą, kad labiausiai man patiko „Enio“ elektroninės parduotuvės puslapis. Jame yra labai lengva ir paprasta navigacija, informacija jame yra labai struktūrizuota, yra padarytas tinkamas dizainas, kuris neerzina efektais arba spalvų nesuderinamumu.

Ankstesnis straipsnisGrožis
Kitas straipsnisKOSMETIKA

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here