Vartotojai ieško vis natūralesnės kosmetikos

Etiketo laikymasis – svarbi ir sėkminga bendradarbiavimo sąlyga. Etiketas, būdamas žmonių bendravimo priemonė, padeda sukurti pagarbią verslo partnerių bendravimo aplinką, leidžia laikytis partnerių lygiateisiškumo, lygiavertiškumo, džentelmeniškumo principų, išreiškia vienas kitam rodomą dėmesį. Nesilaikant etiketo normų, neįmanoma protingai svarstyti reikalų, keistis nuomonėmis, bendrai ieškoti tiesos. Net susidūrus skirtingiausioms pažiūroms, etiketas gali neleisti, kad nuomonių skirtumas peraugtų į tarpusavio įžeidinėjimą, žmogaus orumo niekinimą. Etiketas, apsaugodamas kiekvienos asmenybės orumą, padeda plėtoti humaniškus tarpusavio santykius.

Gerai perprasti dalykinį etiketą, paisyti verslo pasaulyje pripažintų normų ir nerašytų taisyklių – tai verslininko kelias į sėkmę. Todėl verslininkė privalo žinoti dalykinių etiketo abėcėlę, kurioje svarbu viskas: ne tik išvaizda ir manieros, bet ir elgesys su klientais, mokėjimas derinti drabužius, pasirinkti kvepalus, kosmetiką, sugebėjimas deramai pasisveikinti, prisistatyti. Turi išmanyti kaip elgtis tarnybinių susitikimų metu, oficialiuose priėmimuose, darbo pokalbiuose.

Tyrimai Amerikoje ir Europoje patvirtino, kad kosmetiką naudojančios moterys turi ne tik didesnes galimybes kilti karjeros laiptais nei nesidažančios, bet ir daugiau uždirba ir sparčiau kyla karjeros laipteliais. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad moterų kosmetika ir šukuosena – taigi išpuoselėta išvaizda – daro poveikį jų darbdaviams. Rezultatai parodė, kad kosmetiką naudojančios moterims buvo 10% daugiau pasiūlyta ne tik darbo vieta, bet ir didesnis  atlyginimas. Tad į tarnybinį moters etiketą, be abejo, įeina ir šis tas apie kosmetiką.

MAKIAŽO PATARIMAI DIRBANČIOMS MOTERIMS:

  1. Naudoti šviesius, švelniai smėlinius ar rusvus, už antakius šviesesnius šešėlius.
  2. Keletą kartų per dieną lūpas atgaivinti lūpdažiu.
  3. Stengtis kuo mažiau liesti veidą.

Šie patarimai tinka kiekvienai ir nebūtinai dirbančiai moteriai. Tačiau kaip tyrimai parodė, moterų kosmetika tampa įvertinimo faktoriumi ir moterys nori nenori turi to paisyti. Nes lygiai kaip barzdoti vyrai pralaimi gaunant darbą, taip ir moterys, nepripažįstančios kosmetikos, nustumia save į blogesnes sąlygas. Tačiau tyrimai taip pat parodė, kad per daug ryškią kosmetiką naudojančių moterų įvaizdis nusileidžia visiškai kosmetikos nevartojančių moterų įvaizdžiui, tačiau visada laimės lengvai pasidažiusi, natūrali ir pasitempusi moteris.

DALYKINIAI PIETŪS AR  VAKARIENĖ RESTORANE

Geras restoranas, puikus valgiaraštis, taurūs gėrimai ir įdomūs pokalbiai yra reikšmingos sėkmingų pietų su svarbiais verslo partneriais dalys. Pietaujant su klientais ir verslo partneriais, taip pat itin svarbu ir tinkamai elgtis. Čia turi reikšmės ne tik bendravimo forma, bet kur kas labiau — pasirengimas plėsti verslo kontaktus ir teigiamai veikti derybas.

Kaip viešnia ar vakaro šeimininkė:

  • Išjunkite mobilųjį telefoną.
  • Būkite punktuali, ypač jei esate vakaro šeimininkė. Jei esate viešnia ir vėluojate, būtinai paskambinkite.
  • Nenaudokite per stiprių kvepalų, nes jie gali nustelbti patiekalų ir vyno kvapus. Stiprus kvepalų kvapas gali tapti išbandymu kitiems vakaro svečiams.
  • Vakaro metu pasistenkite išlaikyti savo įvaizdį: jūs gi žinote, kad (ne)tinkamas elgesys prie stalo turi nemažą reikšmę.
  • Nepadauginkit alkoholio.
Ankstesnis straipsnisSvetainių analizė
Kitas straipsnisKosmetikos istorija

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here