tinklapiu kurimas

Taip, tinklapį gali sukurti bet kas. Taip, tinklapio kūrimas gali nekainuoti nė euro. Tai kodėl tada Lietuvoje tinklalapių kūrimo profesionalai taip užsiėmę ir tikrai jiems klientų netrūksta? Atsakysime į šiuos klausimus netrukus.

Kodėl bet kas tinklapių nebekuria?..

Seniau svetainių kūrimu užsiimdavo „pažįstami programuotojai“, švogeriai ir kitokie neaiškūs „profesionalai“. Rezultatas 9 iš 10 atvejų toks pats – užsakovai puslapius perdarė pas tikrus profesionalus, kuriems tinklapiu kurimas – kasdieninė duona.

Kodėl? Priežastis labai paprasta – kokybės poreikis. Kai tinklalapis yra tarsi papildomas įmonės darbuotojas, atsakingas už pardavimus (kartais jis toks vienintelis), jo išvaizda ir funkcionalumas turi būti nepriekaištingi. Be patyrusių kūrėjų pagalbos čia neišsisuksi.

Ne, kalba eina ne apie itin gražų dizainą. Jis dabar labai nebrangus – vos 50-80 eurų. Esminis momentas yra puslapio vidus ir funkcionalumas. Ar tikrai veikia el. pašto forma, ar Google žemėlapis veikia tinkamai, o gal kai kurių puslapių iš viso neranda…

Kuo pigiau, tuo geriau?..

Deja, piguva versle pasimato labai greitai. Koks tu sėkmingas verslininkas, jei negali skirti kelių šimtų eurų naujai svetainei? Reiškia bankrotas, nieko neuždirbi… Partizaninio marketingo idėjos nieko nemokėti už puslapio sukūrimą jau praėjo. Daug kam tai pasiteisino, tačiau tie patys žmonės, nemokamose blogosferose kūrę puslapius kaip tinklaraščius ir taip išplėtę savo verslus, dabar mąsto kiek kitaip. Greičiausiai jie samdo puslapių kūrėjus, kurie jiems už rimtus pinigus kuria rimtus, į verslą ir orientuotus SOLIDŽIAI atrodančius tinklalapius.

Pigumas suprantamas tik tada, kai esi laisvadarbis – taip vadinamas „freelanceris“. Rimtam verslui piguva netinka prie įvaizdžio.

Kodėl interneto puslapio reikia laukti taip ilgai?

Dažnai priežastis yra tinklapių kūrėjų ir užsakovų nesukomunikavimas. Tinklalapis negali būti paleidžiamas tuščias. Jam reikia iliustracijų, video klipų, tekstų. 4 iš 5 atvejų šiais dalykais pradedama rūpintis tik tada, kai pamatomas jau sukurtas puslapis su „lorem ipsum“ tekstais. Tada užsakovas būna patenkintas, bet puslapio paleisti negalima. Čia kyla daugybė konfliktų, kurie sunaudoja begalę kūrėjų ir užsakovo laiko. Tai visiškai neefektyvus laikotarpis, kai smulkmenos nukelia puslapio paleidimą mėnesiui ar net ilgiau.

Kaip sukurti tinklapį paprastai ir greitai?

Receptukas paprastas, tik trys ingredientai:

  1. Aiškiai nustatykite puslapio struktūrą ir nekeiskite jos puslapio kūrimo procesu metu.
  2. Iš anksto pasiruoškite reikalingus tekstus ir vaizdinę medžiagą.
  3. Deleguokite tik 1 darbuotoją, kuris atsakingas už tinklapio kūrimą (iš abiejų pusių).

Pastarasis labai svarbus punktas, nes kuo daugiau darbuotojų iš užsakovo pusės bendrauja su tinklapių kūrėjais, tuo daugiau nesusipratimų kyla, o galutinis rezultatas dažnai nepateisina lūkesčių.

Kreipkitės tik į profesionalus. Jie viską padarys greitai ir gerai. Bet ne pigiai. Bet juk tai jau nebe problema…

Ankstesnis straipsnisModerni buitinė technika virtuvėje
Kitas straipsnisAnticeliulitinis kremas: kaip išsirinkti ir ko tikėtis?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here