Sužadėtuvių juvelyriniai dirbiniai nuo seno yra meilės ir įsipareigojimo simbolis, žymintis kelionės į santuoką pradžią. Sužadėtuvių metu įteikiamas žiedas yra nesenstanti tradicija. Ji turi istorinę ir asmeninę reikšmę. Tiesa, renkantis tobulą žiedą reikia įvertinti įvairius aspektus: nuo medžiagų ir brangakmenių iki žiedo tvirtinimo ir priežiūros.

Medžiagos

Taurieji metalai

Sužadėtuvių žiedai paprastai gaminami iš tauriųjų metalų, kurie pasižymi unikaliomis savybėmis:

  • Auksas. Klasikinis auksas yra geltonas, baltas ir rožinis. Jis būna įvairių karatų, o 18 ir 14 karatų auksas populiarus dėl savo grynumo ir patvarumo pusiausvyros.
  • Platina. Platina, žinoma dėl savo ilgaamžiškumo ir hipoalerginių savybių, pasižymi natūraliai baltu blizgesiu, kuris sustiprina deimantų spindesį.
  • Sidabras .Labiau prieinamas kainos požiūriu metalas, kuris vertinamas dėl klasikinės išvaizdos, tačiau yra mažiau patvarus kaip auksas ir platina.
  • Paladis. Panašiai kaip platina, paladis yra lengvas ir patvarus, pasižymi natūralia balta spalva.
  • Titanas ir volframas. Tai šiuolaikiški variantai, labai patvarūs ir lengvi, idealiai tinkantys aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms.

Brangakmeniai

  • Deimantai. Sužadėtuvių žiedai dažnai puošiami šiuo akmeniu. Deimantai vertinami pagal karatus, šlifavimą, skaidrumą ir spalvą.

Nors deimantai yra esminis sužadėtuvių žiedų pasirinkimas, populiarėja ir kiti brangakmeniai:

  • Safyrai. Mėlynieji safyrai ypač vertinami dėl savo gilaus ir sodraus atspalvio.
  • Smaragdai. Plačiai žinomi dėl savo ryškios žalios spalvos, suteikia unikalumo.
  • Rubinai. Jie vertinami dėl savo sodrios raudonos spalvos, kuri simbolizuoja laikui nepavaldžią aistrą ir meilę.
  • Alternatyvūs pusbrangiai akmenys. Juvelyriniai dirbiniai gali būti dekoruojami ir tokiais akmenimis, kaip  moisanitas, morganitas ir akvamarinas. Jie mėgstami dėl savo unikalaus grožio ir prieinamos kainos.

Žiedo dydis

Sužadėtuvių žiedai turi didelę vertę, todėl svarbu įsitikinti, kad šie juvelyriniai dirbiniai yra patogūs: nei per dideli, nei per maži. Jeigu nežinote, koks žiedo dydis geriausias, profesionaliai išmatuokite savo pirštą pas juvelyrą arba išmatuokite turimą žiedą.

Priežiūra

Reguliariai valykite žiedą švelniu muilu, vandeniu ir minkštu šepetėliu. Venkite agresyvių cheminių medžiagų. Saugokite savo žiedą ir laikykite jį atskirai, minkštame maišelyje arba dėžutėje su pamušalu.

Ankstesnis straipsnisKodėl verta rinktis e-komercijos platformą?
Kitas straipsnisKOKIĄ ĮTAKĄ ŽMOGUI DARO BRANGIEJI AKMENYS?