Jei siaubo filmą traktuosime, kaip tam tikrą sapną, susapnuotą žiūrint televizorių, tai tebūnie tai kankynė. Jei žiūrėsime specialiai, žinodami, kad mūsų laukia stiprios emocijos – tada pramoga. Iš tikrųjų tai savotiškas adrenalino ir kitų „stiprių“ hormonų išsireikalavimas iš savo organizmo. Ar prie to galima priprasti? Iš dalie – taip, nes adrenalinas mūsų organizmui suteikia papildomos energijos. Ne veltui siaubo filmus jaunimas žiūri prieš vakarėlį, apšilimui. Pažiūrėjus siaubo filmą, dar kurį laiką adrenalino antplūdis nenuslūgsta, todėl tai puikus metas šokiams ar… seksui.

Siaubo filmai – kokie tinkamiausi jaunimui

Siaubo filmai jaunimui ir pagyvenusiam žiūrovui skiriasi. Pagrindinis skirtumas – požiūris į mirtį. Jaunimui rodoma žiauri mirtis, o vyresniuosius žiūrovus labiau veikia mirties tragizmas, pomirtinio gyvenimo baimė. Dėl šios priežasties jaunimo siaubo filmai yra žiaurūs, juose kažkas kažką žudo ir dideliais kiekiais, naudodami pačius įvairiausius daiktus. Filmo „Pjūklas“ serijos labiausiai patinka jauniems žiūrovams. Taip pat filmai apie serijinius žudikus, kuriuos įkvėpė realiai gyvenę monstrai, kurie iki šiol sėdi kalėjime ar jau gavo mirties bausmę. Žudikų (Slasher – siaubo filmų žanras) filmuose dažnai veikėjai būna jauni ir patrauklūs žmonės. Taip siekiama priversti žiūrovą labiau susitapatinti su personažu, kurį tuoj tuoj nužudys pačiu basiausiu būdu.

Pagyvenusiems žmonėms dažniau ašarą išspaudžia drama apie šunis, nei tokie skerdynių filmai, todėl siaubo filmų kūrėjai „žaidžia“ visai kitomis emocijomis.

Kas svarbu subrendusiam siaubo filmų žiūrovui

Siaubo filmai su vaiduokliais, dvasiomis, raganomis, demonais yra skirti vyresniam žiūrovui. Jei atkreipsite dėmesį į tokių filmų siužeto liniją, pamatysite, kad viskas sukasi apie šeimą, kurį atvyko į naujus namus… Jaunimas į šeimą dar žiūri atsargiai, o štai subrendusius žmones šeimos gerovė ir vaikų saugumas veikia labai intensyviai. Dėl to tokie siaubo filmai visada rodo šeimas, kuriose yra mažų vaikų.

Ar vampyrai ir vilkolakiai – vis dar siaubo filmų personažai?

Angliškai šis siaubo filmų žanras vadinamas „Village horror“ – kaimo siaubas. Tai pasakomis ir liaudies folkloru paremti siaubo filmai. Tik dėl populiariosios kultūros įtakos kai kurie personažai buvo taip supaprastinti ir sužmoginti, kad sunku juos pavadinti siaubingais. Tai ypač matyti televizijoje, kur pastaruoju metu paplito TV serialai apie vampyrus, vilkolakius ir raganas. Dabar jie prilyginami superherojams, todėl yra mylimi net vaikų.

Kai per helouvyną daugelis apsirengia ne žydais ir čigonais, o vampyrais ir raganomis, tai rimtai kine į tokius personažus žiūrėti sunkoka… Vilkolakiai ir vampyrai „vaidina“ trileriuose, bet ne siaubo filmuose. Raganos vis dar randa būdų likti siaubo filmų kategorijoje, nors Vanda Maximov pradėjo visai kitokį raganų įvaizdį. Pasižiūrėkite naujausius „Keršytojų“ filmus ir serialą „VandaVision“.

Ankstesnis straipsnisDronai – šiuolaikinis būdas atkreipti dėmesį į nekilnojamąjį turtą
Kitas straipsnisKas yra biocidai ir kokia jų paskirtis?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here