Netradicinį personalo atrankos sprendimą rinkai pasiūliusi jauna Lietuvos bendrovė „Sharecruit“ vos per pusmetį pritraukė daugiau nei 400 klientų ir užsitarnavo didžiųjų tarptautinių įmonių pagarbą.
Prieš kiek daugiau nei pusmetį startavusi darbuotojų paieškos platforma „Sharecruit” jau gali pasigirti klientais, tarp kurių yra tokios kompanijos kaip „Swedbank“, IBM, „Storebrand Baltic“, „Transcom“, „Friday Lab“, „Danske Bank“, „Avon“ ir UPS.
„Vis glaudžiau bendradarbiaujame su kolegomis iš Švedijos, Latvijos bei Estijos, nuolatos ieškome darbuotojų į įvairias pozicijas – nuo pardavimų ekspertų iki IT specialistų. Džiaugiamės galėdami naudotis „Sharecruit“ sistema. Ji padeda pasiekti daugiau potencialių kandidatų ir pristatyti informaciją apie atviras pozicijas plačiau. Taip galime pritraukti didesnį kiekį stiprių kandidatų, netgi tų, kurie apie darbo keitimą dar negalvojo. Be to, tai puikus įrankis darbuotojams dalintis įdomiais darbo pasiūlymais su draugais ir pažįstamais”, – sako Agnė Jonaitytė Karalienė, „Swedbank“ Personalo atrankos skyriaus vadovė.
Per „Sharecruit“ bankas šiemet atrinko net 7 finalininkus į ieškomas pozicijas ir jau įdarbino 3 žmones. Pagal esamų darbuotojų rekomendacijas ir užsakytas reklamines kampanijas socialiniuose tinkluose „Swedbank“ įdarbino vadybininką, mokantį švedų kalbą, personalo atrankos bei IT specialistus.
Gero žodžio jaunai įmonei negaili ir „Friday Lab“, savo produkciją eksportuojanti į daugiau nei 50 pasaulio šalių.
„Dirbant su užsienio partneriais ir inovatyviais produktais reikia veržlumo, energijos, gerų užsienio kalbos bei derybų įgūdžių. Todėl, ieškodami naujų kolegų, pasitelkiame naujausius paieškos įrankius. „Sharecruit“ platforma buvo lengva naudotis, tačiau didžiausią įspūdį paliko „Sharecruit” komandos profesionalumas ir noras padėti. Taikydami skirtingus metodus sugebėjome pritraukti tinkamus kandidatus, kurie galiausiai tapo mūsų įmonės darbuotojais“, – pasakoja Rolandas Sereika, „Friday Lab“ rinkodaros vadovas.
„Sharecruit“ platforma iš viso jau naudojasi daugiau nei 400 įmonių.
„Tarptautinėms įmonėms, turinčioms stiprų prekės ženklą ir vertybes „Sharecruit” padeda labiau atskleisti įmonės vidinę kultūrą. Atvirumas skatina pasitikėjimą, o tai dar labiau sustiprina kompanijos vardą. Žmonės, tai įmonės kultūros dalis, jie komunikuoja ir atstovauja savo darbdavį. Suteikdami jiems daugiau galių, mes parodome, kokie darbuotojai yra svarbūs, skatiname aktyvumą bei įsitraukimą į įmonės veiklą, o tai dar labiau sustiprina jų ryšį su bendrove ir vidinę motyvaciją. Didelėse įmonėse tai padaryti nėra lengva, bet „Shatrecruit“ sprendžia šią problemą“, – įsitikinusi Asta Čepulytė, „Sharecruit“ įkūrėja ir vadovė.
Į pradedančiąją įmonę pirmasis investavęs Ilja Laursas, „Nextury Ventures“ fondo įkūrėjas taip pat tikina, kad darbuotojų samda yra labai svarbi veikla kiekvienai įmonei.
„Pavyzdžiui, JAV personalo paieškai ir valdymui įmonės skiria po 25% viso atlyginimų fondo. Tai didžiulė dalis. Įmonės neretai daro prielaidą, kad jos renkasi žmogų. Bet rinkose, kuriose yra stipri konkurencija, kompanijas renkasi darbuotojai, o įmonės kompanijos grumiasi dėl kiekvieno gero specialisto. „Sharecruit“ parodo jiems žmogišką kompanijos veidą“, – tęsia p. Laursas.
Apie „Sharecruit“ platformą
• Panašiai, kaip ir socialiniame tinkle, įmonės, užsiregistravusios „Sharecruit“ svetainėje, turi susikurti paskyrą su vaizdine ir tekstine informacija apie bendrovę ir nustatyti tos paskyros administratorius, jais paprastai tampa personalo skyriaus vadovai arba specialistai.
• Paskyros administratoriai į naujų darbuotojų paiešką gali įtraukti esamus įmonės darbuotojus. „Sharecruit“ sistemoje taip pat numatytos galimybės dalyvaujantiems personalo skyriaus specialistams reitinguoti kandidatus ir atsilyginti esamiems darbuotojams už pasiūlytą ar pritrauktą tinkamą kandidatą.
• Asmuo, kuriam siunčiamas darbo pasiūlymas, elektroniniu laišku ar socialiniais tinklais, gauna ne įprastinį skelbimą apie siūlomas pareigas, darbo užmokestį ir reikalavimus, o nuorodą į atitinkamos įmonės paskyrą. Ten potencialus darbuotojas taip pat gali susipažinti su savo būsimais bendradarbiais, rasti informacijos apie pačią įmonę, pamatyti darbo aplinką ir lengvai aplikuoti.
• 2014 m. į Sharecruit investavo rizikos kapitalo fondas Nextury Ventures ir privatus investuotojas iš Kanados.