Remiantis įvairiais leidiniais ir atliktais tyrimais, negalima nepastebėti, kad Lietuva vis dažniau Europos kontekste minima kaip daugelyje sričių auganti ir sparčiai besivystanti šalis. Britų ekonomikos savaitraštis „The Economist“ vykdė tyrimą – apibendrinimą, kaip per dešimt metų sekėsi augti 2004 metais į ES įstojusioms šalims. Tyrimo rezultatai parodė, kad akivaizdžios lyderės – Lietuva, Lenkija, Slovakija ir Latvija – šalys, kurios nuo 2004 metų savo BVP išaugino daugiau kaip 40 proc. Tuo tarpu amerikiečių verslo žurnalas „Inc“ nurodo, kad Vilnius yra ketvirtas sparčiausiai augantis verslus miestas Europoje, kuris reitinge aplenkė Stokholmą, Londoną, Romą, Oslą. Vilnius įvertintas ir kaip smulkaus verslo talentus auginantis miestas Europoje, taip pat minimas kaip didžiausias finansinių paslaugų centras Baltijos regione.

Tarptautinė statybų ir remonto paroda RESTA šiemet ir atkreips dėmesį į mums visiems svarbią temą – augantį miestą,  kokybišką gyvenimą mieste, miestų planavimą ir architektūrą, statybą, miesto aplinkos ir infrastruktūros formavimą, ekologiją ir taršą, inovacijas ir investicijas. Parodos akcentas – augantis miestas, kuriame kiekvienam jo gyventojui gera ir patogu gyventi. Augančio miesto vizijas ir planus parodoje pristatys Vilniaus ir Birštono savivaldybės bei daugybė įmonių iš verslo sektoriaus.

Išskirtinis dėmesys energetikai

Kaip pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento Energetikos skyriaus Energijos efektyvumo poskyrio vedėja Eglė Randytė, šiemet Vilniaus miesto savivaldybė parodoje RESTA pristatys Vilniaus miesto energetikos dienas. Šio projekto tikslas – didinti gyventojų informuotumą apie tvarią energetiką. „Parodoje Vilniaus miesto savivaldybė skirs daug dėmesio energetikos problemoms, nes augant miestams optimalus energetinių resursų vartojimas tampa kasdien vis aktualesnis“, – įsitikinusi E. Randytė.

Pašnekovė tvirtina, kad parodos metu bus eksponuojamas pagal specialią mokslinę  energetikos eksperto dr. Romano Savicko metodologiją sukurtas interaktyvus faktinio energijos vartojimo klasių žemėlapis. Šis žemėlapis 2014 m. buvo nominuotas pirmai vietai pasaulinio lygio Europos miestus vienijančioje organizacijoje „Eurocities“ už inovacijas energetikoje. Žemėlapis yra ypatingas tuo, kad jame galima įvertinti kiekvieno pastato faktinį vartojimą ir palyginti su analogiškais. Energetikos dienose lankytojai taip pat galės pamatyti modernius, efektyviai elektros energiją naudojančių LED šviestuvų modelius, kurie kitais metais turėtų atsirasti ir Vilniaus gatvėse.

Ateities planai – individuali apskaita kiekviename bute

Parodos metu Vilniaus miesto savivaldybė didelį dėmesį skirs ir energijos vartojimui centralizuotai šildomuose daugiabučiuose, siekdama atkreipti gyventojų dėmesį į vidaus šildymo sistemas ir norėdama paskatinti kiekviename bute įsirengti individualią apskaitą. Vilniaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su VŠĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“, parodoje taip pat pristatys švietėjišką projektą – edukacinį žaidimą, kurio pagalba bus mokomasi teisingai rūšiuoti šiukšles, sužinoti įdomių faktų apie pakuočių perdirbimą ir kt.

Birštono stende – trys svarbiausios temos

Birštono miesto savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jovita Tirvienė teigia, kad šiemet parodoje RESTA bus akcentuojamos trys pagrindinės Birštono temos: „Mineralinis vanduo“, „Miestas“, „Plėtra“. „Mineralinio vandens“ temoje pristatysime naujus, išskirtinius mineralinio vandens panaudojimo objektus Birštone: pirmąjį Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštą Centriniame parke, Kneipo terapijos kompleksą, šiuo metu statomą mineralinio vandens garinimo paviljoną prie „Tulpės“ sanatorijos“, – teigia J. Tirvienė.

Pašnekovės teigimu, tema „Miestas“ pristatys renovacijos procesą kurorte: kvartalinę renovaciją, daugiafunkcinį centrą, „Tulpės“ ir „Versmės“ sanatorijų rekonstrukciją, planuojamus statyti ir šiuo metu statomus objektus, gatvių apšvietimo modernizavimą. Tema „Plėtra“ pristatys tilto per Nemuną projektą, kelių daugiabučių gyvenamųjų namų, ekonominės klasės viešbučio, kempingo projektus „Kaip įsivaizduojame kairįjį Nemuno krantą. Idėjos ir vizijos“.

„Pristatymų metu parodos lankytojai galės pamatyti objektų vizualizacijas, planus, objektų nuotraukas ir, žinoma, paskanauti mineralinio vandens“, – sako J. Tirvienė. 

Statybų rinkos naujienas pristatys šimtai įmonių

Tarptautinė statybų ir remonto paroda RESTA šiemet vyks 22-ąjį kartą. Parodoje dalyvaus 545 dalyviai iš 12 pasaulio šalių. Ekspozicijos bus išsidėsčiusios daugiau kaip 33 tūkstančių kvadratinių metrų plote ir užims visą Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teritoriją. Lankytojai išvys gerai žinomų Lietuvos gamintojų stendus, naujienas pristatys 65 įmonės iš Baltarusijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Ukrainos, Vokietijos. Parodoje vyks du tarptautiniai verslo kontaktų renginiai, Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos statybų forumas, konferencijos, seminarai specialistams ir visuomenei.

Didžiausia RESTA parodos ekspozicijos dalis bus skirta statybinėms bei apdailos medžiagoms, šildymo, vėdinimo, santechnikos įrangai, elektros instaliacijai. Parodoje daug dėmesio sulauks ateities skaitmeninė statyba, 3D technologijos, protingų namų valdymo sistemos. Lankytojai susipažins su nekilnojamojo turto pasiūlymais, pastatų atnaujinimo, šildymo galimybėmis, savo rekomendacijas teiks specialistai.  Milžiniškoje lauko aikštelėje bus eksponuojami mediniai ir rąstiniai namai, naujausia statybinė technika, įranga bei priemonės, veiks lankytojų pamėgta ir kasmet naujai kuriama „Žalioji ekspozicija“ ir daugumai pavasarį aktuali sodinukų mugė.

Paroda RESTA vyks balandžio 22-25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Ankstesnis straipsnisPasaulinė sveikatos diena: svarbiausia gera sveikata ir saugus maistas
Kitas straipsnis„Sharecruit“ pirmos įvertino didžiosios užsienio įmonės

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here