Tinkamų vadovų paieška nėra pati lengviausia užduotis, nes vadovavimas komandai tikrai nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Buvimas lyderiu tikrai nėra darbas, kurį gali atlikti kiekvienas, nes jis ne tik turi ne tik pats daug ir efektyviai dirbti, bet ir padėti savo komandai atlikti pavestas užduotis dar geriau. Būtent jie turi suvokti savo ir darbuotojų galimybių ribas, efektyviai paskirstyti darbus ir savaime suprantama, kad motyvuoti aplinkinius savo pavyzdžiu. Taigi, kokiomis savybėmis turi pasižymėti tinkamas kandidatas?

Viena iš svarbiausių lyderio užduočių yra užtikrinti, kad komanda dirbtų efektyviai. Šiuo atveju, padėti jai augti ir siekti sėkmingų rezultatų. Tai prasideda nuo kasdieninės motyvacijos, santykių palaikymo, pagarbos ir bendro problemų sprendimo būdo paieškos, tam, kad jų neiškiltų ne dabar, bet ir netolimoje ateityje. Dėl to ir yra reikalinga tinkama vadovų paieška, po kurios bus užtikrinta, kad visi jam ar jai pavaldūs darbuotojai žinotų ne tik kaip atlikti užduotis, bet ir stiprėtų komandoje. Žemiau pateikiame kelis pavyzdžius kaip turi elgtis tinkamas lyderis:

  • Skatinti komandos narius drąsiai prisiimti naujus iššūkius;
  • Leisti darbuotojams klysti ir nesmerkti už menkiausią klaidą;
  • Bendrauti maloniai ir žemiškai, ir nuoširdžiai.

Atrodytų, kad šie smulkūs žingsniai tarsi nieko nereiškia, tačiau taip kiekvienas komandos narys yra motyvuotas stengtis ir tokiu būdu dar labiau padeda visai organizacijai.

Kaip jau ankščiau minėjome, svarbu leisti kiekvienam komandos nariui augti kaip individualiai asmenybei, o geriausias būdas tai pasiekti yra dalinantis savo sukaupta patirtimi. Tinkamas lyderis ne tik skirs daugybę laiko savo asmeniniams įgūdžiams gerinti, tačiau nepabijos užsiimti savo kolegų mokymu. Tai galima atlikti įvairiausiais būdais: mokymais, bendra problemų sprendimų paieška ar paprasčiausiu pokalbiu.

Žinoma, kad tam reikia tinkamo darbuotojo, kurį užtikrina efektyvi vadovų paieška, o ją atlikti gali tik rimtas personalo specialistas arba dar geriau yra samdyti atrankų profesionalus, kurie garantuos, kad bus atrinktas geriausias kandidatas šiai pozicijai. Priešingu atveju, bus tik iššvaistyti organizacijos ištekliai ir greičiausiai po labai trumpo laiko reiks visą atliktą darbą kartoti.

Ankstesnis straipsnisKaip pasirinkti mineralinius papildus karvėms ir kitiems galvijams?
Kitas straipsnisRinkitės vestuvinius žiedus su džiaugsmu

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here