Saulės energijos panaudojimas

ATON yra Olandų kompanija kuri projektuoja ir gamina saulės energiją naudojančias vandens pašildymo sistemas ne tik gyvenamiesiems namams,plaukymo baseinams, laivams, bet ir stambiems energijos vartotojams ,kaip ligoninės, viešbučiai,gamyklos ir panašiai.

Baziniai komponentai didelėms sistemoms yra standartiniai.Skiriasi tik kolektorių kiekis(pav.3),boilerių talpos ir konfiguracija ,vamzdynų ir valdymo prietaisų instaliavimas.(pav.4)

Svarbiausias etapas tai kokybiškas sistemos projektavimas vietos sąlygomis. Nuo to priklausys tiek sistemos efektyvumas tiek kaina.

 

  1 Schemoje pavaizduota sistema variantas keturių aukštų namui naudojant tik tris saulės kolektorius. Tai galėtu būti viešbutis.

Kiekvienas butas ar aukštas turi individualų aprūpinimą šiltu vandeniu. Patalpos sistema susideda iš boilerio ir papildomo elektrinio vandens šildytuvo. (pav.5)

Visuose boileriuose vanduo šyla vienodai. Vandeniui pasiekus juose vienodą maksimalią temperatūrą, valdymo prietaisas automatiškai išjungia siurblį. Nors viename iš boilerių kritus vandens temperatūrai (dėl suvartojimo) ,sistema įsijungia vėl.

Galimos įvairiausios sistemų konfigūracijos ir boilerių talpos, kaip parodyta lentelėje

2000 metais įrengta didelė saulės kolektorių sistema Švedijoje. Sistema sėkmingai naudojama Kungälv miesto šilumos tinkluose.

Europos Komisija gali finansuoti didelių saulės energiją vartojančių sistemų įrengimą ir Lietuvoje.

Šildymo sistemos

 

ATON kompanija siūlo dviejų tipų saulės energiją naudojančias vandens pašildymo sistemas,. Tai uždaro tipo ir atviro tipo sistemos, Jos veikia tiek žiemą tiek vasarą. Sistemų efektyvus naudojimas ir kaina labai priklauso nuo tinkamai paruošto projekto, atsižvelgiant į kiekvieno konkretaus pirkėjo norus ir galimybes.

Uždaro tipo sistema.

 

Tai labia efektyvi, komfortiška,pilnai automatizuota plaukymo baseinų vandens pašildymo sistema, daugiau skirta dengtiems baseinams. Pavyzdžiui pastatuose įrengtuose baseinuose, pirtims su baseinais ir t. t.

Sistemoje naudojami standartiniai  saulės kolektoriai ir boileriai. Dvi kolektorių grupės sistemoje, skirtos šildyti bei laikyti atskirai dušams skirtą vandenį iratskirai šildyti baseino vandenį. Kai dušams skirtas vanduo pašildomas iki reikiamos temperatūros,perteklinė šiluma nukreipiama šildyti baseino vandens.Baseino vanduo nuolat šildomas kita kolektorių grupe per šilumokaičius.

Saulės kolektorių montavimo galimybės tokios pat, kaip ir visose kitose sistemose.

Atviro tipo sistemos

Šios sistemos yra paprastesnės, pigesnės tačiau ir mažiau efektyvesnės.Jų negalima naudoti žiemos metu, tačiau jos bet kokiu atveju žymiai pailgina naudojimosi atviru baseinu terminą metuose be papildomo elektrinio šildymo. Praktiškai, jos gali veikti nuo tada , kai yra užpildomas vandeniu lauko baseinas po žiemos sezono.

Sistemos pagrindinė dalis -saulės kolektoriai pagaminti iš juodo, atsparaus aplinkos poveikiui plastiko.Jie gali būti montuojami tiek ant stogų,tiek ant specialaus rėmo netoli baseino- ant žemės.

Veikimo principas paprastas.Baseino filtravimo sistemos siurblys pumpuoja vandenį per kolektorių, kuriame vanduo šyla veikiamas saulės spindulių.Valdymas- rankinis, trieigiu ventyliu.

Yra galimybė automatizuoti sistemą, panaudojant atskirą siurblį ir kitus valdymo prietaisus.Reikalingas saulės kolektorių kiekis priklauso nuo jų išdėstymo vietos ir šilumos poreikio.Rekomenduojamas kolektorių plotas ne mažiau 50% baseino paviršiaus ploto.

Ankstesnis straipsnisSaulės baterijų sandara, veikimas ir rūšys
Kitas straipsnisDarbo skelbimai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here