Būstui, kuriame galėtų gyventi, europiečiai išleidžia 40 proc. savo pajamų ir mano, kad jis vis labiau brangsta. Šeši iš dešimties europiečių gyvena su savo partneriu, o 39 proc. gyvena su vienu ar keliais vaikais, rodo „RE/MAX Europe“, didžiausio ir sparčiausiai augančio Europos nekilnojamojo turto franšizės tinklo, neseniai atliktas tyrimas.

„RE/MAX Europe“ 16 Europos šalių atliktas reprezentacinis gyvenimo sąlygų ir pragyvenimo išlaidų tyrimas rodo, kad 61 proc. europiečių yra būsto, kuriame gyvena, savininkai. Daugiau kaip trečdalis iš 8 tūkst. apklaustų europiečių nurodo, jog gyvena nuosavame name, o 25 proc. gyvena nuosavame bute. Daugiausia namų savininkų yra Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose ir Italijoje. O Šveicarijoje, Vokietijoje ir Austrijoje žmonės yra linkę nuomotis. Būstui išleidžiama vidutiniškai 40 proc. namų ūkių grynųjų pajamų.

Didžiausi skirtumai tarp atskirų Europos šalių matyti vertinant tai, su kuo žmonės dalijasi savo namais. Dauguma europiečių gyvena su partneriu, vaikais arba savo tėvais. 15 proc. gyvena vieni, ypač Švedijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje. Slovakijoje ir Turkijoje vieni gyvena mažiau nei 5 proc. apklaustųjų.

Būstui europiečiai vidutiniškai išleidžia ne daugiau kaip 40 proc. savo grynųjų pajamų. Taigi atrodo, kad, vertinant išlaidas būstui, europiečiai jau pasiekė savo išgalių ribą. Tačiau nagrinėjant išsamesnius tyrimo duomenis matyti, kad europiečiai mielai mokėtų šiek tiek daugiau, jeigu mainais turėtų geresnes gyvenimo sąlygas.

Ankstesnis straipsnisKodėl namuose girdime triukšmą ir kaip to išvengti?
Kitas straipsnisGyventojai galės pažymėti vietas, kuriose norėtų atsiskaityti mokėjimo kortele

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here