Kuriant reklamos kampanijas socialiniuose tinkluose, svarbu įvertinti ne tik skirtingų tinklų paskirtis, vizualines galimybes, funkcionalumą, tačiau taip pat ir savaitės dienas bei valandas, kuriomis tikslinės auditorijos yra aktyvios. Komunikacijos aktyvavimas ir žinučių kūrimas turi būti derinamas su paros laiku bei numatoma to meto tikslinės auditorijos nuotaika. Šiuolaikinei visuomenei naujienų srauto peržiūra „Facebook“ tampa rutina, puikiai derančia prie rytinio ar popietinio kavos puodelio darbo dienomis. „Facebook“ pamažu formuojasi kaip puiki naujienų portalų alternatyva, kadangi šis socialinis tinklas sugrupuoja informaciją pagal paskyros naudotojo pasirinktas temas. Socialinių medijų ekspertų atlikti tyrimai atskleidžia, kad „Facebook“ vartotojus efektyviausiai galima pasiekti darbo dienomis, o vartotojų įsitraukimas ypač ženklus tampa ketvirtadieniais ir penktadieniais.
Optimalus laikas informacija dalintis „Facebook“ yra ankstyva popietė – tyrimai rodo, kad vartotojai „Facebook“ yra aktyviausi 8 – 9 val. ryte ir 13 – 15 val. popiet. Mažiausiai tinkamas laikas tikėtis vartotojų dėmesio – tarp 19 val. vakaro ir 9 val. ryto. Atitinkamai rekomenduotina naudoti ankstyvo ryto ir popietės laikui tinkamas žinutes, derinti jas prie tuo metu žmonių įprastų dienos ritualų. Informacijos sklaidai kitame socialiniame tinkle „LinkedIn“ palankiausios yra darbo dienos, ypač – savaitės vidurys. Efektyviausia tikslinę auditoriją pasiekti apie 7-8 val. ryte, kai žinučių atrašymas „LinkedIn” „karjeristams“ tampa pirmąja užduotimi atvykus į darbo vietą bei 17-18 val., kuomet, darbo dienai einant į pabaigą, šie yra labiausiai linkę dalintis savo pasiekimais ir su darbu susijusia informacija, profesiniais klausimais. Rekomenduotina vengti šmaikščių, pramoginių temų, žinutes labiau segmentuoti dalykinėmis, sektorinėmis potemėmis. Pietų metu aktyvuojasi trečias socialinis tinklas – „Instagram“.
Tyrimai rodo, kad „Instagram“ vartotojų įsitraukimas yra pakankamai pastovus, nežymiai padidėjantis pirmadieniais ir sumažėjantis sekmadieniais. „Instagram“ yra tinklas, kurį vartotojai dažniau tikrina po darbo ar pietų pertraukos metu nei per darbo valandas. Kadangi pietų pertrauka sukuria erdvę vidurdienio pramogoms, atitinkamai norisi jomis pasidalinti. Skubant pietų tarp darbų patogu fiksuoti įdomybes ir čia pat, parinkus tinkamą filtrą, viešinti jas savo „Instagram“ paskyroje bei peržvelgti draugų įkeltas nuotraukas. Tad „Instagram“ pagalba tikslinę auditoriją galima pasiekti pietų pertraukos metu, apie 12-14 val., taip pat vakare, po darbo valandų. Tai reikia įvertinti ir organizuojant komunikaciją, kuri turi puikiai derėti prie tikslinės auditorijos nuotaikos, minčių, veiklų pietų metu bei po darbo. Nors „Twitter“ Lietuvoje ir nėra itin populiari socialinių medijų platforma, norint pasiekti tikslinę auditoriją, informaciją per šią platformą geriausia viešinti tarp 12 ir 17 val. Darbo dienos yra efektyvesnės verslas verslui (angl. B2B) įmonių, o savaitgaliai – verslas vartotojui (angl. B2C) įmonių informacijos sklaidai „Twitter“ socialiniame tinkle. Kita, sparčiai populiarėjanti socialinė platforma „Snapchat“ savo vartotojų dėmesį išlaiko gana tolygiai visą dieną, tačiau žinant, kad tinklu naudojasi jaunesnės kartos atstovai, yra tikėtina, kad efektyviausia juos pasiekti vakare, pasibaigus pamokoms, paskaitoms ir kitai privalomai veiklai. Tikėtina, kad „Snapchat“ auditorija labiau įsitrauks į linksmą ir pramoginį turinį. Keletas dalykų, kuriuos vertėtų atsiminti planuojant komunikaciją:
1. Tinklai. Išsiaiškinkite, kuriuose tinkluose jūsų tikslinė auditorija praleidžia daugiausiai laiko, komunikacijos planavimui juose skirkite daugiausiai dėmesio.
2. Nuoseklumas. Turinį platinkite nuosekliai – tuo pačiu ar panašiu paros metu, efektyviausiai tikslinę auditoriją pasiekiančiomis dienomis.
3. Analitika. Dauguma socialinių tinklų turi statistinių duomenų rinkimo ir stebėjimo funkcijas, kurios parodo, kokiu paros metu jūsų sekėjai yra aktyviausi. Ši informacija yra tikslesnė už bendrines tendencijas ir leis dar efektyviau planuoti komunikaciją.
4. Turinys. Išsiaiškinus, kuriems tinklams turėtų būti skiriama daugiausiai dėmesio bei kokiu savaitės ir paros metu tikslinė auditorija juose būna aktyviausia, kurkite turinį, kuris derėtų prie to paros meto tikėtinų nuotaikų ir „ritualų“.
Vertėtų pabrėžti, kad aukščiau pateiktos įžvalgos yra bendrinės. Šios, nors gali padėti įmonėms „pagauti“ savo vartotojus, visagalė analitika, t.y. duomenų rinkimo bei stebėjimo funkcija kiekviename socialiniame tinkle, leis dar geriau nustatyti vartotojų aktyvumą bei tinkamai planuoti reklaminę komunikaciją.