ComScore atliko eilę reklamos efektyvumo tyrimų Vakarų Europoje (Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijaoje ir Ispanijoje), kurie parodė, kad ekrano reklama net ir tuo atveju, kai neatliekami paspaudimai, gali daryti didelį teigiamą poveikį vartotojų elgsenai.

ComScore atliko tyrimą, kurio metu buvo palyginti interneto vartotojai, kuriems yra būdingi panašūs demografinai parametrai ir ankstesnė elgsena internete, ir kurie buvo įtakoti ekrano reklamos su tais, kurie tokios įtakos išvengė. ComScore nustatė, kad: • Ekrano reklamos demonstravimas padidino apsilankymų skaičių reklamuotojo svetainėje vidutiniškai 72% • Ekrano reklamos demonstravimas padidina tikimybę vidutiniškai 94%, kad vartotojai naudosis reklamos skelbimų terminais, kuriais naudojasi reklamuotojai, ieškodami tam tikro termino. 15 Paveiksle pavaizduotas: augimas susijęs su ekrano reklama Europos šalyse 94% 72% Advertiser Site Visitation Trademark Search Queries. Šaltinis: comScore “Whither the Click in Europe?” February 2010. Palyginus Europos duomenis su JAV duomenimis (kur buvo nustatyta, kad svetainių lankomumas padidėjo 49% ir užklausų kiekis, atliekant prekių užsakymo paiešką, padidėjo 40%) nustatytas pastovus interneto vartotojų, peržiūrinčių ekrano reklamą, skaičiaus didėjimas (15 pav.). Papildomi comScore tyrimai, paskelbti Journal of Advertising Research (16 pav.), įvertino interneto reklamos poveikį pardavimams interneto parduotuvėse ir už jo ribų (remiantis 139 kampanijų pavyzdžiu JAV rinkoje). Vidutiniškai buvo užfiksuotas 27% pardavimų kiekio augimas Internete ir 17% augimas parduotuvėse už jo ribų, nepaisant to, kad STR sudedamoji buvo lygi tik 0,1%. 16 Paveiksle: pateikta prekybos doleriais tų namų ūkių, kurie peržiūrėjo ekrano parodomąją reklamą, apimtis. Augimas %: 17% $ 11.550 $ 9,905% Augimas: 27% $ 994 $ 1,263 Kontrolės testas internete ir už jo ribų. Šaltinis: “Whither the Click?” 139 comScore studies in the June 2009 Journal of Advertising Research.

ComScore taip pat ištyrė reklamos kampanijų įtaką prekinių naujovių klasikiniams rodikliams, pavyzdžiui, awareness (informuotumui), favorability (palankumui) ir likehood to rekommend (polinkiui rekomenduoti). Buvo nustatyta, kad reklamos kampanijos daro didelę įtaką visiems šiems rodikliaims. Be to, comScore tyrimai rodo, kad kūrybiškas požiūris į ekrano parodomąją reklamą įtakoja reklamos efektyvumą. Skirtingai nuo televizijos reklamos, kuri praeina testus, prieš tai, kai pasirodo eteryje, ekrano parodomosios reklamos bandymai dar tik pradėti taikyti praktikoje. Nepaisant to, kad Rusijoje comScore tik pradeda reklamos tyrimus, patirtis įgyta kitose rinkose leidžia daryti prielaidą, kad šie papildomi rodikliai gali užtikrint naujovišką supratimą apie tai, kaip ekrano reklama veikia. Priklausomai nuo naujovės, reklamos kampanijos tikslų, o taip pat nuo eilės kitų veiksnių, kurie įrodė reklamos kampanijų reikšmingą vaidmenį, tokių kaip antai kūrybinė kokybė, patalpinimo terpė, investicijos į interneto prekines naujoves, ekrano reklamos efektyvumas gali būti palygintas su televizijos reklamos efektyvumu atsižvelgiant į ROI.
BAIGIAMOJI DALIS.
Šio tyrimo dėka galima padaryti keletą išvadų, kurios smarkiai įtakoja suinteresuotąsias šalis ir Rusijoje, ir skaitmeninių eko-sistemų pasaulyje. • Vartotojų, kurie spaudinėja ekrano reklamų žymas, skaičius nuolat mažėja. • Pavyzdžiui, Rusijoje, spaudinėtojų sumažėjimas yra sąlygotas ypač įkyrios reklamos atsiradimu palyginti su ta, kuri egzistuoja skaitmeninėse JAV ir Vakarų Europos rinkose, kur ekrano parodomoji reklama yra reglamentuojama pramonės standartais. • Spaudinėtojų elgesys internete taip labai skiriasi nuo kur kas didesnės pagal kiekį nespaudinėtojų grupės, kad spaudinėtojai negali būti daugumą atstovaujančia auditorija. • Šios tendencijos buvo pastebėtos ne tik Rusijoje, bet visame pasaulyje. Galiausiai, vis daugiau atliktų tyrimų įrodo, kad ekrano reklama Internete padeda sukūrti ypač dominančias naujoves, didinant vartotojų dalyvavimą ar tai būtų tinklalapio lankomumas ar paieška, ar pirkimas interneto parduotuvėse ar už jo ribų. Visai akivaizdu, kad reklamos kampanijos internete efektyvumo vertinimas, taikant STR priemones nėra adekvatus, dar daugiau, toks vertinimas gali smarkiai sumažinti ekrano parodomosios reklamos efektyvumą. Pagrindinė išvada skirta šiai sričiai yra tokia, jei ekrano reklamai bus skirta tam tikra dalis naujos prekės išleidimo išlaidų, dėmesio centras turėtų persikelti link naujų rodiklių, kurie geriau atspindi ir kūrybos kokybę, ir kitus būdus, kurių dėka ekrano reklama padeda sukurti patrauklią naują prekę.

COMSCORE ComScore, Inc (NASDAQ: SCORE) yra pasaulinis skaitmeninio pasaulio matavimų lyderis bei labiausiai pageidautinas skaitmeninės verslo analitikos šaltinis. ComScore padeda savo klientams suprasti sparčiai besivystančią skaitmeninę pramonę. Ji vystosi pateikdama interneto reklamos matavimams bei interneto auditorijai duomenis, analizę ir programinę įrangą, dėka info priemonių planavimo, interneto svetainių analizės, reklamos veiksmingumo, kopijavimo bandymų, socialinių masinės informacijos priemonių, paieškos, video, mobiliosios įrangos, mišrios terpės, elektroninės komercijos ir platus spektro naujų vartotojų veiklos formų internete. ComScore teikia paslaugas, kurios apima naujai įsigytų kompanijų produktus tokius, kaip Nedstat, Nexius Xplore, ARSGroup ir Certifica, ir kuriomis naudojasi daugiau nei 1600 klientų visame pasaulyje, įskaitant pasaulinius lyderius tokius, kaip AOL, Baidu, BBC, Best, Buy, Carat, Deutsche Bank, ESPN, Facebook, France Telecom, Financial Times, Fox, Microsoft, MediaCorp, Nestle, Starcom, Terra Networks, Universalus McCann, Verizon Services Group, ViaMichelin ir Yahoo!.

Ankstesnis straipsnisINTERVIU SU „FACEBOOK“ DARBUOTOJA
Kitas straipsnis„Google“ paieškos algoritmas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here