patikimos spintos su stumdomomis durimis

Šiais laikais ypač populiarūs baldai pagal užsakymą. Bene dažniausiai pagal individualius užsakymus gaminamos spintos su stumdomomis durimis. Renkantis ir užsakant baldus, visuomet labai svarbios jų konstrukcinės ypatybės, nuo jų tiesiogiai priklauso, kokios bus baldų eksploatacijos charakteristikos ar jie tarnaus ilgai ir patikimai. Tai taip pat labai svarbu norint, kad jūsų namuose būtų patikimos spintos su stumdomomis durimis.

Didžiausia apkrova tokiose spintose tenka ratukiniam mechanizmui. Šių spintų ratukai gali būti metaliniai arba plastikiniai. Suprantama, kad pastarieji bus ne tokie tvirti. Vis dėlto kai kurie gamintojai ratukus gamina iš specialaus ypač tvirto plastiko, pasižyminčio maža trintimi. Mechanizmai su tokiais ratukais gaminami taip, kad juos naudoti galima daugiau kaip 30 metų. Labai svarbu, kad ratukiniai mechanizmai būtų tinkamai sutepti, tada jie ne taip dėvisi, o durys juda lengvai ir tyliai. Plieniniai ratukai atlaiko daug didesnes apkrovas, užtikrina tolygų ir sklandų durų judėjimą. Kartais naudojami specialūs sutvirtinti ratukai, kurie gali atlaikyti ypač dideles apkrovas. Jie reikalingi tada, kai spintos durys yra labai didelės. Bet kuriuo atveju gamintojai, siekia užtikrinti, kad visą spintos tarnavimo laiką, koks ilgas jis bebūtų, durys judėtų tolygiai ir tyliai, tam naudojami guoliai, ratukai su guma, taikomi specialūs technologiniai metodai ir pan.

Stumdomos spintų durys gali būti tvirtinamos skirtingais būdais: judėjimo mechanizmas gali būti apačioje arba viršuje. Jeigu judėjimo mechanizmas yra apačioje, pagrindinė apkrova tenka būtent apatiniams ratukams, judantiems specialiais bėgiais, kurie montuojami prie spintos dugno arba grindų. Viršuje durys tik prilaikomos grioveliuose, kuriuose taip pat juda ratukai, tačiau jiems praktiškai netenka jokios apkrovos. Nuo šių ratukų irgi priklauso, kad durų judėjimas būtų tolygus, durys nesisukinėtų ir judėtų be triukšmo. Tokia durų sistema naudojama dažniausiai, išskirtinės jos eksploatacinės charakteristikos – stabilus ir tylus durų judėjimas, duris lengva valdyti, jos mažiau linguoja.

Kai durys tvirtinamos taip, kad ratukinis mechanizmas yra viršuje, mechanizmas tvirtinamas prie kambario lubų arba prie viršutinės spintos plokštės, jis ir laiko duris. Šiuo atveju ratukų bėgiai turi būti idealiai lygūs. Tokių durų apačioje gali būti prilaikantys grioveliai arba ne. Jeigu durų apačioje nėra jokio slenksčio, jas lengviau prižiūrėti. Tačiau jeigu durys juda ilgesniu atstumu, jos gali linguoti. Tokiais atvejais tvirtinami prilaikantys šoniniai įtaisai.

Ankstesnis straipsnisValstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikime – naudingi pokyčiai ir ginamajam, ir advokatui
Kitas straipsnisReklamos kampanijos socialiniuose tinkluose

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here