Visuomet maitintis sveikai ir subalansuotai gali būti ganėtinai sudėtinga. Kartais norime pasilepinti gruzdintomis bulvytėmis, suvalgyti mėsainį ar spurgą. Tačiau sveika ir subalansuota mityba iš tikrųjų pasižymi ypatingai dideliais ir reikšmingais privalumais mūsų sveikatai.

Žinoma, privalumai, kuriais mėgaujasi sveikai ir pilnavertiškai besimaitinantys žmonės, yra sunkiai atsiejami nuo kitų sveikai gyvensenai priskiriamų įpročių, tačiau žemiau pateikti sveikos mitybos privalumai yra neginčytini.

Ir nors tai, kas yra vadinama „sveika mityba“, dažnai sukelia daug įvairių debatų, vis dėlto, tai nėra jau taip komplikuota ir sudėtinga. Mitybos specialistai sutinka, kad mitybos racionas, kuriame yra daug neapdorotų maisto produktų, vaisių ir daržovių, jūros gėrybių, viso grūdo produktų, ankštinių daržovių, pieno produktų ir riešutų, yra labai naudingas ir vertingas kiekvieno iš mūsų sveikatai. Tuo tarpu pusgaminiai ir maisto produktai, kuriuose yra daug pridėtinio cukraus, neturėtų būti įtraukti į kasdienę mitybą.

Taigi, pagrindiniai vitaminai ir mineralai visuomet turėtų būti gaunami su kasdien vartojamu maistu. Ir šio fakto niekas negali nuginčyti. Tačiau kartais (dėl įvairių priežasčių) net ir subalansavus savo mitybą nepavyksta gauti pakankamo tam tikrų vitaminų ir mineralų kiekio, todėl į pagalbą tenka pasitelkti ir maisto papildus.

O tam, kad jums būtų lengviau į šalį pastumti gardžiai atrodantį pyragaitį ir vietoje jo į rankas pasiimti brokolį, pateiksime ne vieną moksliniais tyrimais pagrįstą faktą apie tai, kodėl verta sveikai maitintis.

 • Vadovaujantis teisingais sveikos mitybos principais galima sumažinti kai kurių tipų vėžio atsiradimo riziką. Daugybė atliktų tyrimų parodė, kad mityba, kurioje yra gausu vaisių ir daržovių, gali padėti apsisaugoti nuo įvairių ligų.
 • Sveika mityba gali paversti jūsų odą spindinčia. Atlikti tyrimai parodė, kad daug angliavandenių turintys maisto produktai, kurių aukštas glikeminis indeksas, gali nulemti aknės atsiradimą.
 • Didelio masto tyrimo rezultatai parodė, kad nesveika mityba, kurioje yra daug nesveikų perdirbtų maisto produktų, kasdien kainuoja brangiau nei sveika mityba, kurioje yra daug neapdorotų maisto produktų.
 • Puikiai subalansuota kasdienė mityba gali pagerinti jūsų nuotaiką. Tyrimų rezultatai parodė, kad žmonės, kurie valgo daugiau vaisių ir daržovių, pasižymi geresne psichine sveikata.
 • Tinkama mityba gali padidinti jūsų energijos lygį ir pagerinti sportinius rezultatus.
 • Sveika ir pilnavertė mityba gali sumažinti II tipo diabeto atsiradimo riziką.
 • Maitindamiesi sveikai galite prailginti savo gyvenimo trukmę. Žmonės, kurie yra linkę valgyti sveikiau, paprastai gyvena ilgiau, taip pat rečiau susidurdami ir su įvairiomis sveikatos problemomis.
 • Daugybė atliktų tyrimų parodė, kad sveika mityba gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų, įskaitant ir širdies priepuolius bei insultus, riziką.
 • Sveika mityba gali padėti apsaugoti jūsų atmintį. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie sveikai maitinasi, rečiau susiduria su senatvine demencija ir Alzhaimerio liga.
 • Tyrimų rezultatai parodė, kad sveika mityba padeda sumažinti kraujo spaudimą.
 • Valgant sveiką ir pilnavertį maistą, kuriame taip pat yra daug kalcio ir vitamino D, galima sumažinti osteoporozės ir kaulų nykimo riziką.
 • Teisinga mityba gali pagerinti mūsų miego kokybę.
 • Atlikti tyrimai parodė, kad sveika mityba gali padėti sumažinti inkstų akmenligės riziką.
 • Pilnavertė ir sveikais maisto produktais paremta mityba gali sustiprinti mūsų imuninę sistemą ir apsaugoti mus nuo peršalimo bei virusinių ligų.

Ir nors akivaizdu, kad sveika mityba yra vienas iš geriausių būdų išsaugoti optimalų svorį bei puikią sveikatą, neturėtų būti pamiršti ir maisto papildai, reguliarus fizinis aktyvumas, poilsis, kokybiškas miegas ir kiti sveikos gyvensenos sprendimai.

Daugiau apie maisto papildus ir sveikus sprendimus skaitykite Asun.lt.

Ankstesnis straipsnisKokiomis priemonėmis galima nebrangiai populiarinti savo verslą
Kitas straipsnisNaujos statybos butai – Jūsų svajonių namai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here