Geriausias nuotekų tvarkymo sprendimas – tai nuotekų valymo įrenginių montavimas. Lietuvoje dalis gyventojų iki šiol nuotekas tvarko ne pagal reikalavimus, tačiau vis daugiau žmonių renkasi įrenginius, kurie užtikrina, kad nuotekos būtų tvarkomos pagal visus reikalavimus. Visgi, prieš įrengiant nuotekų valymo įrenginius, reikėtų žinoti, kokie yra svarbiausi montavimo etapai ir kaip prižiūrėti įrangą, kad ši veiktų tinkamai.

Į ką atkreipti dėmesį?

Labai svarbu, kad prieš įrenginių montavimą, būtų tinkamai paruošta vieta jiems. Įrenginiams turi būti paruošta atitinkamų išmatavimų duobė, kad įrenginiai tilptų ir vietos nebūtų per mažai. Taip pat labai svarbu išlaikyti nuolydį, kuris turėtų būti maždaug 2-2,5 cm. vienam metrui.

Kad nuotekų valymo įrenginiai būtų sumontuoti tinkamai, reikia tinkamai paruošti gruntą, taip pat pasirūpinti specialiu įrenginių užpildymu ir tik tuomet, kai visi etapai baigti, paleisti įrenginius. Labai svarbu, kad kiekvienas etapas būtų atliekamas pagal visus reikalavimus, nes tik tuomet įrenginiai veiks taip, kaip turėtų.

Ar galite sumontuoti patys?

Labai daug žmonių išsigąsta to, kad nuotekų valymo įrenginių montavimas yra brangus ir ima svarstyti, jog šiuo darbu gali pasirūpinti patys. Tačiau taip elgtis nepatartina. Tokius darbus geriausiai patikėti profesionalams, nes juos atlikdami patys, rizikuojate, kad įrenginiai veiks ne taip, kaip turėtų arba bus sugadinti montavimo metu. Be to, labai dažnai gamintojas nesuteikia garantijos įrenginiams, kuriuos sumontavo pats pirkėjas.

Kaip prižiūrėti įrenginius?

Nuotekų valymo įrenginiai efektyviai veiks, jeigu įrenginiai buvo sumontuoti pagal visus reikalavimus. Tik tokiu atveju vanduo bus valomas pagal visus reikalavimus. Tačiau ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip įrenginiai bus prižiūrimi juos naudojant. Dalis žmonių mano, kad nustačius įrenginius, apie juos bus galima pamiršti ir metų metais nereikės rūpintis nuotekų tvarkymu. Tačiau tai ne visai tiesa. Jeigu norite, kad įrenginiai daug metų tarnautų be trikdžių, reikėtų žinoti, kaip tinkamai jais rūpintis.

Pirmiausia, būkite tikri, jog į kanalizaciją nebūtų metami popieriai ar kitos atliekos, kurios biologiškai negali suirti. Tai gali lemti tai, jog įrenginiai tiesiog užsikimš ir nustos veikti. Taip pat reguliariai reikėtų skirti laiko papildomam dumblo kiekiui surinkti. Tokį darbą geriausiai patikėti profesionalams, kurie ir pasirūpino, kad būtų kokybiškai atliktas nuotekų valymo įrenginių montavimas Jūsų sklype.

Ankstesnis straipsnisKodėl termo rūbai vyrams gelbsti visai metų laikais?
Kitas straipsnisSkandinaviški šviestuvai: kas tai?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here