nestandartiniai baldai

Be baldų neapsieina jokie namai. Nesvarbu, ar kalbėtume apie spintą, ar apie stalą, ar apie lovą, visi šie daiktai atlieka daugybę funkcijų. Tai kasdienis patogumas, išskirtinis komfortas ir interjero dailumas viename. Kai kuriems žmonėms nepakanka tradicinių sprendimų. Ir tai natūralu, mat pasitelkus žinias ir įžvalgumą sukuriami neįtikėtinai funkcionalūs baldai, kuriuos galima pavadinti nestandartiniais baldais. Ir jei įprastų baldų gamyba reikalauja pasišventimo, tai nestandartinių gamyboje toks reikalavimas išauga bent jau dvigubai.

Nestandartinių baldų gamyba užsiimantys asmenys turi įsiklausyti į kliento poreikius, tačiau esant reikalui pateikti naudingų patarimų, rekomendacijų. Gamintojams tenka priimti įvairius užsakymus. Profesionalai tikriausiai patvirtintų, kad tarp baldų įstaigoms ir namams yra ir bendrumų, ir skirtumų. Net jei ir atrodo, kad tai dvi skirtingos sritys, kai kurie galiojantys principai yra vienodi. Pavyzdžiui, ir gaminant baldus biurui, ir individualaus namo kambariui, reikia žinoti, kaip pjaustyti plokštę. Plokštės (ar kitos medžiagos) gadinimas siejasi su nuostoliais, o tai savo ruožtu reiškia mažesnį pelną. Na, o tinkama plokštės forma – vienas iš gaminio preciziškumo garantų.

Gaminant baldus neapsieinama ir be kitokių darbo procesų. Vienas jų – laminavimas. Tai vėlgi yra svarbi dalis, kadangi tinkamai apdirbto paviršiaus pliusai pastebimi kasdienybėje. Įdomu, kad konkrečiai šioje gamybos sferoje pastebėtina baldų paskirties reikšmė. Štai, sakykime, virtuvėje reikalingas kuo atsparesnis paviršius. Toks, kuris uždėjus keptuvę nepavirstų blynu. Biuro stalas taip pat labiau praverstų patikimas, tačiau čia nedėsi nei karštos keptuvės, nei duonos pjaustysi. O jei norima pasidėti kavos puoduką, galima panaudoti servetėlę kaip padėklą.

Nestandartinių baldų gamyba taip pat reikalauja tikslaus gręžimo, mat svarbus kiekvienas milimetras. Kitu atveju nepavyktų sudėti dalių į visumą ir džiaugtis visiškai funkcionuojančiu daiktu. Negana to, reikia dažymo, lakavimo ir kitokio paviršiaus nudailinimo meistrų. Jei paviršius neatrodo gražiai, baldas tiesiog nepriskiriamas prie potencialių pirkinių sąrašo. O jei gaminiai jau užsakyti ir atvežami ne šimtu procentų tvarkingos išvaizdos, klientas lieka nepatenkintas.

Nestandartinių baldų gamyba taip pat glaudžiai susijusi su transportavimu bei surinkimu. Krovinį atvežti pas naujus savininkus reikia neapgadintą, o tam būtinas puikus supakavimas. Jei tenka dėžes užgabenti į kokį penktą aukštą, tai atlieka ištverme pasižymintys darbininkai. Kai dalys pasiekia būstą, ateina eilė jas surinkti. Ne tik pati gamyba, bet ir surinkimas reikalauja pasišventimo bei atsakingumo. Ir jei gaminant padaryta klaidų, kyla keblumų. Visgi net ir nepriekaištingai sukurtoms dalims reikia gerų rankų. Tuomet galutinis rezultatas atrodo ir veikia tobulai.

Ankstesnis straipsnisGeriausia pramoga šventėms – atrakcionų ir batutų nuoma
Kitas straipsnisKas geriau: individuali baldų gamyba ar masinė produkcija?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here