baldų gamyba

Jei nusprendėte ieškoti naujų baldų būsto įrengimui, greičiausiai jau pradėjote ieškoti atsakymų esminiam klausimui – kas geriau: masinė baldų gamyba ar individuali produkcija? Tiesa tokia, kad tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl visų pirma turite susidėlioti prioritetus ir racionaliai įvertinti savo ir savo šeimos poreikius: kokių baldų ieškote – ilgaamžių ar nebrangių? Rankų darbo ar standartinių išmatavimų? Minkštos apdailos ar minimalistinio dizaino?

Siekdami priimti tinkamą sprendimą, visų pirma turite prisiminti, kad įprastai visi baldai grupuojami į dvi atskiras kategorijas: masinės gamybos baldus ir baldus, kurie gaminami pagal individualius užsakymus. Natūralu, kad masinė baldų gamyba bus orientuota į didesnę galimybę užsidirbti, todėl šioje kategorijoje naudojamos pigesnės gamybinės medžiagos ir ieškoma kitų priemonių kaštų mažinimui. Kitaip sakant, masinės gamybos baldai yra kur kas žemesnės kokybės. Tiesa, gamyklos siekia parduoti didesnį kiekį produkcijos, todėl prisitaiko prie pirkėjų poreikių ir paprastai siūlo kur kas mažesnes baldų kainas.

Kitai kategorijai priskiriami individualios gamybos baldai. Tokiu atveju baldininkai dirba su konkrečiu kliento užsakymu ir stengiasi įgyvendinti visus jo lūkesčius, realizuodami individualaus dizaino idėjas. Šiuo atveju didžiausias dėmesys skiriamas pirkėjui, kuris renkasi ir baldų gamybos medžiagas. Svarbiausias šio pasirinkimo privalumas – aukšta baldų kokybė ir išrankiausio pirkėjo lūkesčius atitinkanti produkcija. Tiesa, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – tokie baldai kainuoja kur kas daugiau. Be to, retas baldininkas neturi darbo, todėl pageidaujamų baldų turėsite laukti ne vieną savaitę.

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančių baldų, privalote racionaliai įvertinti gyvenamąją erdvę. Itin dažnai standartiniai, t. y. masinės produkcijos, sprendimai neatitinka architektūrinių galimybių, pvz., ieškote siauresnės spintos arba aukštesnių kėdžių. Tuo tarpu individualių baldų gamyba – tai maksimalus funkcionalumas ir novatoriškiausių interjero idėjų realizacija. Be to, ilgą laiką buvo manoma, kad individualūs baldai skirti griežtai didesnės erdvės būstams, tačiau naujausios tendencijos kalba priešingai – mažos erdvės gyvenamosioms patalpoms reikalingi funkcionalūs integruojami baldai. Dažnas sprendimas – kelių funkcijų baldai, leidžiantys racionaliai išnaudoti mažos erdvės plotą. Tokie baldai gaminami, atsižvelgiant į kambario matmenis ir gyvenamosios erdvės išplanavimą, todėl užpildo net ir atokiausius kambario kampelius, suteikdami dar daugiau naudos. Beje, verta atkreipti dėmesį ir į baldų gamybai naudojamas toksines medžiagas. Itin dažnai masinės gamybos baldai klijuojami žmogaus sveikatai pavojingais klijais ir gaminami iš sintetinių medžiagų, kurios gali iššaukti alergines reakcijas ar tapti įvairių susirgimų priežastimi. Tuo tarpu, įgyvendindami individualų užsakymą, turite teisę rinktis visas gamybines medžiagas ir taip pasirūpinti savo ir savo artimųjų sveikata bei gerove.

Ankstesnis straipsnisNestandartinių baldų gamyba – guvus protas ir darbščios rankos
Kitas straipsnisGeri sveikatos ir buitiniai patarimai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here