Moko sąmoningai valdyti savo sveikatą

Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad niekas nepažįsta mūsų kūno geriau nei mes patys, iš tiesų šios žinios paprastai yra labai skurdžios. Trečią mėnesį prekybos ir laisvalaikio centre vykstanti žmogaus kūno paroda „Body Worlds Vital“, kurioje atvirai demonstruojami sveiko ir ligoto kūno skirtumai „nuvilkus“ odą, pribloškia ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

„Kai kurie žmonės tarp parodos eksponatų – donorais tapusių žmonių kūnų – praleidžia po tris valandas ir daugiau. Labiausiai juos intriguoja tokie organai kaip kepenys, širdis, plaučiai, ant jų lengva pastebėti donoro sveikatos būklę. Taip pat lankytojai nuodugniai skaito prierašus apie insultą, infarktą, stebisi dirbtiniais protezais, t.y. domisi problemomis, su kuriomis susidūrė patys ar jų artimieji“, – sako „Body Worlds Vital“ parodos gidė Deimantė Mikuckytė.

Anot jos, ši vizualinė medžiaga – tai pati geriausia priemonė, ieškantiems motyvacijos mesti rūkyti ar pradėti sportuoti. „Sportuojančio žmogaus širdis yra vos ne dvigubai didesnė nei to nedarančio. Ką tai reiškia? Ji labiau ištreniruota, jai reikia mažiau pastangų varinėti kraują. Ką jau kalbėti apie tai, koks siaubas apima žmones, kai jie pamato rūkančio žmogaus plaučius – jie yra visiškai juodi. Laimei, galime parodos žiūrovus informuoti, kad perėmus sveikos gyvensenos įpročius ir aktyviai užsiimant sportine veikla, situaciją galima atitaisyti“, – tikina parodos organizatoriai.

body

Parodoje pristatoma net 200 eksponatų, visi jie paaukoti savanorių donorų. Kai kurie kūnai sustingdyti aktyvios fizinės veiklos metu: bėgantys, užsiiminėjantys sportine gimnastika ar žaidžiantys badmintoną.

„Nors sakoma, kad skiriamės tik išore, iš tikrųjų gerokai vieni nuo kitų skiriamės ir vidumi. Pašalinus odą, kūnai neatrodo taip pat. Sveikas, stiprus, raumeningas ir blogų ar ydingų įpročių, besaikio valgymo nepažeistas kūnas yra tai, ko turėtume siekti kiekvienas. Kuo daugiau žmonių turėtų pasidomėti savo kūnu ir ne tik pasaulinę sveikatos dieną“, – sako „Body Worlds Vital“ atstovė.

Parodą Kaune per 10 savaičių jau aplankė daugiau nei 30 tūkst. lankytojų. Lydimi biologijos mokytojų įstabią ekspoziciją išvydo ir 4 000 moksleivių, daugiausiai tarp jų – aštuntokai ir 11-12 klasių moksleiviai, kuriems tai tapo vertinga žmogaus kūno pažinimo pamoka.

Pamatyti sensacingąją  parodą galima Kaune, PLC „Mega“ antrajame aukšte esančioje ekspozicijų salėje.  Paroda „Body Worlds Vital“ veiks iki balandžio 17 dienos.

Lankytojų atsiliepimus apie parodą galima pažiūrėti žemiau esančiame vaizdo įraše:

Ankstesnis straipsnisGoogle, Swedbank ir Maxima – labiausiai mėgstami prekių ženklai Baltijos valstybėse
Kitas straipsnis„Samsung“ pristatė priedų kolekciją naujiesiems flagmanams „Galaxy S6“ ir „Galaxy S6 edge“

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here