Google, Swedbank ir Maxima - labiausiai mėgstami prekių ženklai Baltijos valstybėse

Pagal tarptautinį populiariausių prekės ženklų tyrimą (Favorite Brands Survey), kurį atliko rinkos tyrimų kompanija TNS Emor, labiausiai mėgstami prekės ženklai Baltijos valstybėse yra Google, Swedbank ir Maxima. Šie trys prekės ženklai patenka tarp dešimties populiariausių visose trijose Baltijos valsybėse.

Baltijos šalyse populiariausių prekės ženklų dešimtuke yra bent po vieną finansų, mažmeninės prekybos, telekomunikacijų kompanijų ir keletas interneto kompanijų. Estijoje populiariausių dešimtuke daugiausia interneto kompanijų, Lietuvoje – technologijų, o Latvijoje stipresnes pozicijas užima maisto produktų prekės ženklai.

 1. Lentelė. Mėgstamiausių prekės ženklų Baltijos šalyse dešimtukas.

LTLVEE
Google17%Swedbank16%Kalev14%
Maxima14%Laima16%Google12%
Samsung12%Apple10%Swedbank12%
Swedbank11%Google9%Elion11%
Apple10%LMT9%ETV10%
Facebook10%Lido9%Maxima10%
TV37%Maxima8%Skype10%
Tele27%Rimi8%Gmail9%
Skype7%Karums8%EMT9%
Nike7%Liepkalni8%YouTube8%

Tyrimo metodas

Tyrimas buvo atliktas tarp nuolatinių 15-65 metų amžiaus gyventojų kiekvienoje šalyje. Respondentų imtis sudaryta pagal socialinę ir demografinę gyventojų sudėtį. Imties dydis – mažiausiai 1000 respondentų kiekvienoje šalyje. Tyrimas buvo atliekamas 2015 metų sausio – vasario mėnesiais. Prekės ženklų sąrašas buvo sudarytas pagal ankstesnius prekės ženklų tyrimus. Iš viso kiekvienos šalies sąraše buvo 145 prekės ženklai. Pirmiausia respondentams buvo rodomos atsitiktinai suformuotos grupės po 29 logotipus su pavadinimais. Iš šių grupių respondentai turėdavo išsirinkti po 5 mėgstamiausius prekės ženklus. Po to respondentai turėjo pasirinkti 5 mėgstamiausius prekės ženklus iš 25, kuriuos jie atsirinko pirmame etape. Tam, kad būtų išvengta populiarių ir mėgstamų prekės ženklų neįtraukimo į sąrašą, respondentai galėjo papildyti sąrašą, jei nerasdavo jame mėgstamo prekės ženklo.

Apie TNS Emor

TNS Emor yra pirmaujanti Estijos rinkos tyrimų ir konsultacijų kompanija, įkurta 1990 metais. Nuo 2001 metų TNS Emor priklauso tarptautiniam rinkos informacijos koncernui TNS Group Holdings Ltd. Šis holdingas yra Kantar Group, kuri yra antra pagal dydį pasaulyje rinkos informacijos ir rinkos tyrimų kompanija, dalis. TNS Emor partneriai Latvijoje yra TNS Latvia, Lietuvoje – TNS LT.

Ankstesnis straipsnis„Tele2“: virš pusės parduodamų išmaniųjų veikia 4G tinkle
Kitas straipsnisMoko sąmoningai valdyti savo sveikatą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here