Didžiausio Norvegijos užpoliarės miesto gyventojus jau po metų šiluma pasieks Lietuvoje gamintais izoliuotais vamzdžiais – Kaune įsikūrusi UAB „Nepriklausomos energijos paslaugos” pasirašė ilgalaikę, daugiau kaip 2 mln. eurų vertės sutartį dėl izoliuotųjų vamzdžių tiekimo šiluminės trasos plėtros darbams Norvegijos šiaurėje.

Nugalėjo ir „senbuvius“, ir didesnius

Tromse – už poliarinio rato įsikūrusiame Norvegijos mieste vyksta vienas didžiausių šiluminės energetikos projektų Skandinavijoje. Įgyvendinus projektą, šiluma bus gaminama  modernioje atliekų deginimo jėgainėje „Kvitjeborg Varme”, o vartotojus ji pasieks iš Lietuvos atkeliavusiomis izoliuotųjų vamzdžių sistemomis. Per ateinančius dvejus metus esamą šiluminę trasą planuojama pailginti daugiau nei 50 km.

Pagrindinės šiluminės trasos projekto medžiagos – 16 m ilgio izoliuotieji vamzdžiai – į užpoliarę keliaus iš Kaune įsikūrusios UAB „Nepriklausomos energijos paslaugos“ gamyklos.

Lietuvos įmonė konkurse nugalėjo net 8 konkurentus iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Danijos, Švedijos ir Islandijos.

Kaina – nėra svarbiausia

„Konkurso organizatoriai šiame projekte mus pakvietė dalyvauti patys, viename specializuotame interneto kataloge radę mūsų teikiamų paslaugų ir produkcijos aprašymą” – sako įmonės vadovas Karolis Samušis. Pasak vadovo, toks kvietimas nudžiugino, bet nenustebino – įmonė nuosekliai su Skandinavijos rinka dirba jau kelerius metus.

Kauniečiai, dalyvaudami konkurse įsitikino, kad Skandinavijos rinkoje kaina nėra pagrindinis rangovo atrankos kriterijus. „Kontraktą užsakovai pasirašė tik po to, kai įsitikino, kad esame pajėgūs pagaminti reikiamą kiekį produkcijos numatytais terminais, tad svarbiausi kriterijai mūsų naujiesiems partneriams yra patirtis ir lankstumas“ – egzistuojančią nuomonę, kad lietuvių paslaugos skandinavams įdomios tik dėl žemos kainos, paneigia įmonės vadovas.

„Mes labai džiaugiamės Skandinavijos rinkoje atsiradusiais naujais žaidėjais ir tikimės ilgalaikio bendradarbiavimo su šia kompanija“ – sako naujasis NEP partneris Kenneth Carlsson, „Kvitjeborg Varme“ vykdomasis direktorius.

Iššūkius mato kaip galimybes

„Kiekvienas didelis projektas yra ir tobulėjimo galimybė – praėjusiais metais įgyvendindami projektą Lenkijoje įsisavinome naują vamzdžių izoliavimo technologiją, kai izoliuojami jau išlenkti vamzdžiai, – to pasiūlyti nepajėgė nei vokiečių, nei vietiniai lenkų gamintojai. Šiame projekte su norvegais įsisaviname 16 m ilgio vamzdžių gamybos technologiją ir procesus, nes iki šiol ilgiausi gamintieji vamzdžiai buvo 12 m ilgio“ – pasakoja K. Samušis. Anot vadovo tokia taktika – viena patogiausių augti technologiškai ir plėsti savo produktų krepšelį. „Eksporto rinkose išmoktas pamokas puikiai pritaikome Lietuvoje ir tampame dar konkurencingesni. Šis projektas mums yra naudingas toliau einant į Skandinavijos rinką dar ir dėl to, kad įrašo Norvegiją į mūsų patirties geografiją“ –  ilgalaikę projekto naudą įvardija NEP vadovas.

„Žinoma, tai, kad turėsime pristatyti praktiškai 5 aukštų pastatui ilgiu prilygstančius vamzdžius už poliarinio rato taip pat pareikalaus iki šiol įmonės praktikoje netaikytų sprendimų“ – šypsosi K. Samušis.

Projektas bus vykdomas dalimis, kol kas yra suplanuoti užsakymai dvejiems metams į priekį, kiekvienais metais pristatant po 25 km vamzdyno. „Tiek mes, tiek mūsų partneriai tikisi, kad įgyvendinus numatytą infrastruktūros plėtrą atsiras naujų klientų, pageidaujančių prisijungti prie išplėtotos sistemos, todėl laukiame, kad bendradarbiavimas bus pratęstas ir po šio projekto. Rinka Norvegijos šiaurėje yra didelė, o šiuo metu populiariausia energijos rūšis, naudojama šildymui – elektra“ – pasakoja NEP vadovas.

NEP-infografikas_2014

Apie įmonę

UAB „Nepriklausomos energijos paslaugos“ – vienintelė įmonė Lietuvoje, gaminanti izoliuotų vamzdžių sistemas. Tai – vieni iš nedaugelio gamintojų Europoje, galintys ne tik pagaminti, bet ir sumontuoti šilumines trasas bei, pasitelkę partnerius, pasiūlyti visą paslaugų paketą – projektavimą, gamybą, montavimą ir techninę priežiūrą.

Pagrindinės rinkos: Lietuva, Lenkija, Latvija, Norvegija, Švedija, Suomija, Kaliningradas.

Kontrolinis įmonės akcijų paketas priklauso privataus kapitalo fondui „Turnaround Baltic I“.

2014 m. įmonės metinė apyvarta siekė  apie 5 mln. eurų.

Įmonėje dirba apie 50 darbuotojų.

Ankstesnis straipsnis„Nextury Ventures” įkūrėjas I. Laurs: „Mūsų startuoliams plėtra į JAV itin svarbi”
Kitas straipsnisKodėl kino žvaigždės Berlyne geria ne šampaną, o sultis?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here