„Nextury Ventures” įkūrėjas I. Laurs: „Mūsų startuoliams plėtra į JAV itin svarbi”

Didžiausiame investiciniame forume Jungtinėse Amerikos Valstijose „Select USA 2015” dalyvavęs rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures” įkūrėjas Ilja Laurs pabrėžė, kad jų portfelio bendrovėms plėtra šioje rinkoje yra prioritetas. JAV prezidento Baracko Obamos kalba prasidėjusiame renginyje su JAV investuotojais ir vyriausybės atstovais kontaktus mezgė verslininkai iš 70-ties šalių.

„Mūsų fondui labai aktuali ši rinka. Tai yra svarbiausias regionas „Nextury Ventures“ portfelio kompanijoms. Per šiek tiek daugiau nei metus jau du lietuviški startuoliai, į kuriuos esame investavę, atidarė savo atstovybes Silicio Slėnyje. Akivaizdžiai matome, kad toks žingsnis pasiteisina – padeda pritraukti susidomėjimą bei stiprinti ryšius su JAV investuotojais”, – teigia „Nextury Ventures“ įkūrėjas.

I. Laurs Vašingtone kovo 23-24 dieną vykstančiame renginyje susitiko su JAV Rizikos Kapitalo Asociacijos prezidentu Bobby Franklinu. Anot „Nextury Ventures” įkūrėjo, jis labai teigiamai įvertino Lietuvos startuolių strategiją kurti padalinius už Atlanto. B. Franklino teigimu, JAV rizikos kapitalo fondai turėtų vis dažniau galvoti apie tarptautinę veiklą su kompanijomis iš užsienio.

Pinigų ir žmonių pritraukimo iš užsienio svarbą „Select USA 2015” atidarymo kalboje prabrėžė ir B. Obama. Jis sakė, kad JAV verslo aplinka tarnauja ne tik vietiniai ekonomikai, bet ir yra puiki platforma užsienio kapitalui pasiekti pačių aukščiausių verslo tikslų. JAV prezidentas taip pat kalbėjo apie būtinybę lengvinti vizų išdavimą specialistams iš kitų valstybių. Be šių pakeitimų B. Obama žadėjo ir pelno mokesčio sistemos „kapitalinį remontą”.

Baltieji rūmai tikina, kad nuo 2011 metų rengiamas forumas į JAV padėjo pritraukti 20 mlrd. JAV investicijų. „Select USA 2015” kalbas sakė ne tik B. Obama, bet ir komercijos sekretorė Penny Pritzker, investicinės grupės „Carlyle Group LP”, valdančios 194 mlrd. JAV dolerių aktyvus, vienas įkūrėjų Davidas Rubensteinas, Amerikos komercijos rūmų prezidentas Thomas Donahue, vaizdo žinute dalyvius pasveikino vienas žymiausių pasaulio investuotojų Warrenas Buffettas. Renginyje be pranešimų vyksta daugybė panelinių diskusijų apie JAV patrauklumą užsieniečiams.

Į forumą I. Laursą pakvietė JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy. Iš viso renginys sutraukė 2 500 dalyvių iš 70-ties šalių.

Ankstesnis straipsnis„Mitsubishi Outlander“ prabils nauja dizaino kalba
Kitas straipsnisLietuviškais vamzdžiais šiluma norvegus pasieks ir už poliarinio rato

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here