Deja, nuo senatvės nėra apsaugotas nei vienas. O pirmieji senėjimo požymiai, kad ir kaip būtų nemalonu pasirodo veide. Daugelio tyrimų įrodyta, kad pirmosios raukšlės ant veido išryškėja gan anksti – dažnai sulaukus 25–30 metų.

Širdis vis dar jauna, tačiau gilėja raukšlės veide? Nežinote, kaip su tuo kovoti? Visų pirma, reikia sužinoti, kas priverčia mūsų veido oda senti. Išsiaiškinus veido odos senėjimo priežastis galima teisingai pasirūpinti savo oda ir pristabdyti senėjimo procesą.

Priežastys, įtakojančios veido odos senėjimą

Nei vienas žmogus tiksliai nežino, kada jo veido oda pradės senti, nes tai – labai individualu ir priklauso nuo daugelio veiksnių. Svarbiausia suprasti, jog veido odos senėjimas – neišvengiamas ir anksčiau ar vėliau paliečia kiekvieną. Tačiau reikia žinoti pagrindines veido odos senėjimo priežastis, kurios ne tik įtakoja raukšlių atsiradimą, bet ir gali gerokai paspartinti senėjimo procesą.

Asociatyvi Pexels.com nuotrauka

· Natūralūs fiziologiniai pokyčiai. Net ir tie, kurie laikosi sveikos gyvensenos principų ir atidžiai prižiūri savo odą bėgant laikui negali išvengti natūralių fiziologinių pokyčių. Taip jau yra, jog senstat oda praranda savo elastingumą, drėgmę, tampa plonesnė ir mažiau riebi. Pirmosios smulkios raukšlės veide atsiranda tuomet, kai kolagenas, elastinas ir hialurono rūgštis nebesigamina taip sparčiai, kaip jaunystėje. Žinoma, šias medžiagas galima susigrąžinti naudojant atitinkamus kremus, serumus ar atliekant, tokias estetines medicinos procedūras kaip hialurono rūgšties injekcijos. Tačiau reikia suprasti, kad bėgant laikui veido odos jaunystę palaikančių medžiagų gaminsis vis mažiau, todėl raukšlių atsiras vis daugiau.

· Netinkami gyvenimo įpročiai. Galima drąsiai teigti, kad su laiku mūsų veido odoje atsispindi visi netinkami gyvenimo įpročiai. Prasta mityba, pasyvus gyvenimo būdas, alkoholio vartojimas ir rūkymas – visa tai palieka ryškius raukšlių pėdsakus veide. Pavyzdžiui, rūkant gaminasi laisvieji radikalai, kurie pažeidžia ląsteles, todėl veidą išvagoja priešlaikinės raukšlės.

· Saulės poveikis. Tikriausiai ne kartą teko girdėti apie neigiamą saulės poveikį žmogaus organizmui. Ne išimtis ir veido oda. Per dažnai ir per daug mėgaujantis saulės spinduliais yra pažeidžiamos tam tikros odos skaidulos, vadinamos elastinu. Yrant elastino skaiduloms veido oda suglemba, praranda daug drėgmės, o tai įtakoja spartesnį raukšlių atsiradimą. Verta pastebėti, kad neigiamas ultravioletinių spindulių poveikis iškart nepasireiškia. Kol žmogus yra jaunas, raukšlės gali nepasirodyti, tačiau organizmui pradėjus senti raukšlių gali atsirasi kur kas daugiau nei turėtų.

· Stresas ir nuovargis. Nuolatinis stresas ir nuovargis taip pat turi daug įtakos spartesniam veido odos senėjimui. Patiriant stresą organizmas išskiria hormoną, vadinamą kortizoliu, kuris prisideda prie to, jog ant veido odos atsiranda spuogų, ji išsausėja, sudirgsta. Nuovargio poveikis – ne ką labiau džiuginantis. Pakankamai nepailsint oda tampa blyški, ant veido pasimato tamsūs ratilai, išryškėja smulkios raukšlės.

· Makiažas. Beveik visos moterys naudoja vienokias arba kitokias makiažo priemones. Tačiau svarbu žinoti, kad odai netinkančios, prastos kokybės makiažo priemonės gali sukelti priešlaikinį senėjimą.

Kas parodo, jog veido oda sensta?

Įprasta manyti, kad veido oda senti pradeda tuomet, kai pasirodo pirmosios raukšlės. Taip yra todėl, nes raukšlės ir smulkios linijos atsiradusios veide – dažniausiai pasitaikantys odos senėjimo požymiai. Tačiau yra ir kitų požymių, išduodančių apie jau prasidėjusį veido odos senėjimą:

· Pilka veido spalva. Papilkėjęs veidas signalizuoja apie tai, jog oda ima senti. Senstant natūralaus odos pigmento mažėja, todėl oda gali atrodyti blyški, pilkšva.

· Sausa oda. Jei veido oda tapo itin sausa, tai – ženklas, jog prasidėjo senėjimo procesas. Bėgant laikui oda gamina mažiau riebalų, todėl ji gali išsausėti, imti pleiskanoti.

· Dehidratuota oda. Odos dehidratacija – dar vienas senėjimo požymis. Su laiku veido oda praranda vis daugiau drėgmės, dėl to susidaro smulkios raukšlės.

· Nukritę akių vokai. Senstant oda plonėja ir glemba. Šie veido odos pokyčiai itin paliečia akių zoną, kas įtakoja akių vokų nukritimą.

· Tamsūs ratilai arba maišeliai po akimis. Bėgant metams aplink akis kaupiasi skysčiai ir riebalai, todėl gali atsirasti tamsūs ratilai arba maišeliai po akimis.

· Senatvinės dėmės. Dažniausiai senatvinės dėmės atsiranda tose veido vietose, kurios buvo stipriai paveiktos saulės. Tokios dėmės yra plokščios, rudos arba juodos spalvos.

Svarbu suprasti, kad kai kurie iš šių veido pokyčių gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių – nuolat patiriamo streso, įtampos, sveikatos bėdų ar dėl netinkamo gyvenimo būdo. Tačiau ignoruoti šių požymių nereikėtų, nes tai – ženklai, parodantys, jog veido oda reikalauja didesnio rūpesčio ir priežiūros.

Būdai, padėsiantys pristabdyti veido odos senėjimą

Nors veido odos senėjimas – natūralus ir neišvengiamas procesas, tačiau ilgau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą tikrai įmanoma. Išskiriame efektyviausius ir patikimiausius būdus, padėsiančius džiaugtis jauna ir sveika veido oda:

· Tinkama veido odos priežiūra. Norint, kad veido oda kuo ilgiau išliktų jauna, pirmiausia, ji turi būti sveika. Kruopščiai rūpinkitės veido oda, naudokite kokybiškas priemones, lankykitės pas kosmetologą, skirkite laiko odos palepinimui – veido kaukėms, masažams.

· Pasinaudokite estetine medicina. Šiais lakais, kuomet estetinė medicina yra taip toli pažengusi, išsaugoti jaunatvišką išvaizdą kur kas lengviau. Vienas efektyviausių būdų – hialurono rūgšties injekcijos. Minėjome, kad bėgant laikui hialurono rūgštis ima nykti iš odos. Tačiau hialurono rūgšties injekcijos padeda šią už odos elastingumą ir jaunatvišką išvaizdą atsakingą medžiagą susigrąžinti, tad vėl galima džiaugtis skaisčia ir lygia veido oda.

· Valgykite sveikiau, judėkite daugiau. Siekiant, kad veido oda kuo ilgiau išliktų jauna valgykite sveikus, organizmui naudingus maisto produktus. Įvairūs vaisiai, daržovės ir daug vandens turėtų užimti svarbią vietą jūsų kasdieniniame valgiaraštyje. Taip pat nepamirškite daugiau judėti, sportuoti. Judėjimas gerina kraujotaką ir aprūpina odos ląsteles deguonimi bei maistinėmis medžiagomis, kas padeda ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą.

Asociatyvi Pexels.com nuotrauka

Rūpinkitės veido oda ir priimkite savo amžių

Kiekvienas gyvenimo tarpsnis yra ypatingas ir nebepasikartojantis. Todėl mylėti save tą akimirką, kurioje esate – labai svarbu. Senti neturėtų būti baisu, nes tinkamai rūpinantis savo veido oda, laikantis teisingų gyvenimo įpročių ir pasinaudojus šiuolaikinės medicinos siūlomomis procedūromis galima ilgai džiaugtis jaunai atrodančia veido oda. Svarbiausia, priimti savo amžių, patirtį ir mėgautis kiekviena gyvenimo diena.

Ankstesnis straipsnisKą reikėtų turėti nuosavų namų automobilio garaže?
Kitas straipsnisKaip išsirinkti geriausią dujinį katilą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here