Lietuvoje šaltasis sezonas būna ilgas ir brangus, kas skatina žmonės domėtis šildymo alternatyvomis bei ieškoti pigiausių ir optimaliausių variantu jų namams. Vienas iš populiariausių šildymo būdų – dujinai katilai – tai ekologiškas ir taupus būdas šildyti savo privačius namus ir taupyti energijos resursus. Jie atlieka dvigubą funkciją – ne tik šildo namus, bet ir vandenį. 

Dujiniai katilai naudoja gamtines dujas, kurios saugo gamtą ir neišleidžia į atmosferą žalingų produktų degimo metu. Geriausi dujiniai katilai nereiklauja daug priežiūros ir valymo, jų valdymas nėra sudėtingas. 

Kyla klausimas, kokie dujiniai katilai yra geriausi jūsų namams? Rinkoje yra siūlomi įvairūs variantai, tad renkantis katilą vertėtų nesivadovauti vien tik kaina bei gamintojo reputacija. Svarbu žinoti, į ką reikia atkreipti dėmesį norint išsiaišinti kokie dujiniai katilai geriausi jūsų individualiems poreikiams. 

Svarbiausi patarimai norint nuspręsti, kokie dujiniai katilai geriausi

Jeigu ieškote patikimos įmonės, siūlančios didelį dujinių katilų pasirinkimą, apsilankykite E-ferroli.lt puslapyje:  https://e-ferroli.lt/. Pateiksime patarimus, kaip teisingai juos pasirinkti.

  1. Pats svarbiausias dalykas renkantis dujinį katilą yra jūsų namo išplanavimas ir dydis. Kaip pasirinkti dujų katila nusprendžia pats pirkėjas, kuris turi atkreipti dėmesį į savo patalpų dydį, šilto vandens ruošimo pajėgumus, patalpų kvadratūrą bei šilumos izoliaciją. Šie kriterijai padeda nuspręsti, kokio dydžio ir kokio galingumo dujinio katilo reikės. Norint išsirinkti dujinį katilą butui, užtenka mažesnio galingumo pakabinamų dujinio katilo, tačiau namui dujinio katilo pajėgumus reikia apskaičiuoti individualiai. Privačiam namui  ar kotedžui taip pat gali prireikti ir katilinės. Geriausi dujiniai katilai yra pakabinami, nes jie veikia ekonomiškiau nei pastatomi. 
  2. Kaip pasirinkti dujinį katilą padeda jį suteikiančios įmonės kuri sugeba atlikti kokybišką ir efektyvų garantinį ir pogarantinį remontą. Svarbu sužinoti, ar įmonė suteikia garantinį taloną ir ar ši atsakomybė netenka kitai įmonei. Tokiu atveju, reikia pasiskambinti remontą turinčiai atlikti įmonei ir pasitikslinti, ar tokie susitarimai galioja.
  3. Kaip išsirinkti dujinį katilą nusprendžia reikalingas šilto vandens kiekis. Pakabinami katilai šildo vandeniui tekant, o didesni reikalauja didesnio vandens kiekio. Geriausias dujinis katilas dideliems poreikiams turi šildyti vandenį atskiroje patalpoje, vadinamoje boileriu, arba pats katilas turi tam tikrą nustatytą vandens kiekį viduje.
  4. Kaip išsirinkti dujinį katilą priklausomai nuo dūmtraukio. Dūmtraukis yra būtinas norint pašalinti degimo produktus. Vienas variantas yra išvesti dvigubą vamzdį per pastato lauko sieną. 
  5. Prieš išsirenkant dujinį katilą, svarbu sužinoti, kokie yra dujinio katilo termoreguliatoriai. Termoreguliatoriai įjungia ir išjungia katilą ir padeda keisti jo galingumą priklausomai nuo poreikio ar paros laiko. Geriausias dujinis katilas turi būti reguliuojamas kokybiškais termoreguliatoriais, kad būtų galima sutaupyti dujas, kai reikia mažiau šilumos šildyti namus.

Šie patarimai padės pasirinkti dujų katilą, kuris yra optimaliausias jūsų poreikiams.

Ankstesnis straipsnisKas priverčia mūsų veido odą senti? Kaip su tuo kovoti?
Kitas straipsnisPlastikiniai langai Šiauliuose, kaip pasirinkti geriausią variantą?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here