Pigmentinės dėmės atsiranda tose odos vietose, kurias paveikia saulės spinduliai. Jos gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių – hormoninių sutrikimų, uždegiminių odos reakcijų arba kai kurių vaistų vartojimo. Jos dažnai atsiranda ir sulaukus vyresnio amžiaus. Jei jūsų odą ėmė kloti pigmentinės dėmės, nenusiminkite, jums nuo jų padės apsiginti specialūs kremai.

Kas gali padėti išvengti pigmentinių dėmių?

Jei norite išvengti pigmentinių dėmių atsiradimo, verta laikytis kai kurių taisyklių. Pagrindinė iš jų – stenkitės per ilgai nesimėgauti saulės voniomis ir jokiu būdu nesideginti per patį saulės aktyvumo piką, kuris vasarą būna nuo 10 valandos ryto iki 16 popiečio valandos. Jeigu vis dėlto tenka tą laiką leisti saulėkaitoje, tada būtina naudoti apsauginius kremus, turinčius tvirtą apsaugą nuo ultravioletinių saulės spindulių, kurie tiesiogiai prisideda prie pigmentinių dėmių atsiradimo.

Kas gali padėti, jei vis dėlto jus apniko pigmentinės dėmės?

Jeigu vis dėlto ant jūsų odos atsirado pigmentinės dėmės, jas galima pašviesinti specialiomis balinančiomis kosmetinėmis priemonėmis. Kosmetikos rinka siūlo daugybę efektyvių priemonių, padedančių susidoroti su šiuo nesklandumu. Dermatologai siūlo naudoti ir dieninį, ir naktinį balinančius kremus. Dieninis kremas ne tik balina odą, bet ir apsaugo ją nuo ultravioletinių saulės spindulių. O naktinis kremas aktyviau balina pigmentines dėmes.

Kaip naudoti balinimo kremus?

Šie kremai padeda pašalinti pigmentines dėmes ne tik ant veido, bet ir kitose kūno vietose. Pavyzdžiui, ant kaklo, nugaros bei rankų. Balinimo efektas įprastai būna akivaizdžiai pastebimas praėjus keturioms savaitėms nuo tokių kremų naudojimo pradžios. Būtina prisiminti tai, kad po pigmentinių dėmių išbalinimo, privalu vengti saulės spindulių, nes jos dėl ultravioletinių spindulių poveikio vėl atsiranda iš naujo.

Kokios medžiagos būna pigmentines dėmes balinančių kremų sudėtyje? Šiuose kremuose būna medžiagos, kurios slopina melanino gamybą skatinantį fermentą, šalina ląsteles su melanino sankaupomis, nukenksmina laisvuosius radikalus. Juose esantis vitaminas C irgi prisideda prie pigmentinių dėmių šalinimo ir odos šviesinimo, melanino gamybos slopinimo. Tokius pat veiksmus atlieka ir kremuose būnantis augalinės kilmės šlamučių ekstraktas.

Ankstesnis straipsnisPinti lauko baldai
Kitas straipsnisDAO metodas įmonėje. Ar tai realu?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here