Buhalterinė apskaita yra vienas iš tų terminų, kuriuos, atrodo, girdėjote daugybę kartų, bet likote be žado, kai draugas paklausė, koks yra pareigų darbas. Jūs žinote, kad buhalteriai kasdien susiduria su daugybe darbų ir skaičių, kad kiekvienas jų atliktas veiksmas reikalauja atsakomybės ir kad kiekviena klaida gali sukelti rimtų nepatogumų. Taigi kaip atrodo apskaita Lietuvos kampeliuose įsikūrusiose įmonėse? Kokius kasdienius reikalus turi spręsti buhalteriai?

Kad verslas būtų sėkmingas, reikalingos įvairios sąlygos

Tačiau vienas iš jų ypač svarbus – tinkama apskaita. Apskaita padeda nustatyti įmonės finansinę padėtį ir finansinius rezultatus. Tai labai svarbu vadovams, kad jie priimtų teisingus sprendimus dėl įmonės ateities.

Buhalterinė veikla yra įvairi ir apima: buhalterinės apskaitos registravimą, metinės finansinės atskaitomybės rengimą, darbo užmokesčio apskaičiavimą, asmens tapatybės kortelių ruošimą, deklaracijų ir pažymų apie darbo užmokesčio gavimą rengimą, informacijos apie Valstybinę mokesčių inspekciją ir Sodrai rengimą.

Verslo valdymo sistemos išmanymas svarbus kiekvieno buhalterio bruožas

Verslo valdymo sistema yra reikalinga versluose, kuomet reikia tinkamo ir patogaus valdymo meniu. Perkamiausios verslo valdymo sistemos visų tipų ir dydžių įmonėms skiriasi. Yra galimybė dirbti realiu laiku su nuotoliniais padaliniais/darbo stotimis, kasos aparatais, elektroninėmis parduotuvėmis, CRM, siuntimo sistemomis, duomenų kaupikliais, telefonų sąsajomis (mobiliosiomis programėlėmis). Dirbant su verslo valdymo sistema yra platus specializuotų modulių pasirinkimas.

Kasdienis buhalterio darbas priklauso ir nuo pastarojo darbo detalių

Darbo ir patirties įgijimo pradžioje buhalterio padėjėjas privalo dirbti nuolatiniai asmenys, baigę apskaitos studijas. Tai teoriškai mažesnės atsakomybės reikalaujantis darbas (reikia įvesti pradinius duomenis į sistemą), tačiau ne paslaptis, kad kažkam vadovaujant dažnai tenka imtis papildomų funkcijų ir atlikti darbus, kuriuos kiti paliko nebaigtus.

Vieni įmonėje dirba pilnu ar puse etato, kiti – miestų įmonėse, kurios užsiima buhalterine veikla. Tokiu atveju asmuo priima užsakymus iš įvairių klientų, kuriems reikia atlikti tam tikras buhalterines paslaugas, pavyzdžiui, darbo užmokesčio skaičiavimus ar metinių pajamų ataskaitų teikimą. Laisvai samdomų buhalterių darbai yra daug įdomesni nei su neterminuotomis sutartimis: kasdien tenka ne tik atlikti skirtingas užduotis, bet ir bendrauti su skirtingais žmonėmis. Be buhalterinės apskaitos tvarkymo, teikiamos ir tokios paslaugos kaip įmonės steigimas, tad esant poreikiui gali būti keliama kvalifikacija ir žinios kitose veiklos srityse.

Ankstesnis straipsnisPatarimai, kaip išsirinkti tinkamiausią kompiuterio dėklą
Kitas straipsnisKaip lauko žaidimai gali išgelbėti jūsų renginį

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here