Daugeliui tikrai nebus naujiena, jog nuo tinkamo vadovavimo labai daug priklauso tiek kiekvienos komandos, tiek ir pačios įmonės darbo rezultatai. Todėl šių žmonių indėlis bei vaidmuo kiekvienoje organizacijoje yra ypatingai svarbus. Tad ir tokie tyrimai gali būti labai naudinga įvertinant dabartinės komandos lyderių savybes. Taip atskleidžiant jų stipriąsias bei silpnąsias vietas. Aišku, apie pastarąsias daugelis nelabai norės kalbėti. Tačiau tą daryti tikrai reiktų, kadangi tik identifikavus, kur reikia patobulėti, galima tą daryti ir pasiekti realių rezultatų. Tuo labiau, kad kartais vadovai nenori pernelyg investuoti į asmeninį augimą bei vengia didesnių pokyčių. Kas gali stabdyti ir visos įmonės augimą.

Kada reikėtų atlikti tokius tyrimus?

Jie gali praversti praktiškai bet kada. Tačiau yra tam tikros aplinkybės, kuomet vadovų kompetencijų vertinimas duos didžiausią rezultatą bei bus naudingiausias. Tai bus labai svarbu tuomet, kai norima identifikuoti lyderių silpnąsias puses, siekiant didinti jų kompetenciją konkrečiose srityse. Todėl prieš planuojant tiek bendrus, tiek ir individualius mokymus būtų labai pravartu išsiaiškinti, į ką jie turėtų būti labiausiai orientuoti. Taip galima tikėtis ir maksimalios jų naudos visai organizacijai. Taip pat tokie tyrimai garantuoja, jog kompetencijų vertinimas visoje įmonėje bus vienodas. Kadangi vadovaujamasi tais pačiais kriterijais ir atliekami specifiniai tyrimai, kurie tinka praktiškai bet kurios srities vadovui.

Kaip tai gali prisidėti prie įsitraukimo?

Paskutiniu metu tai tampa labai svarbu klausimu, o kartais netgi ir problema. Kadangi kiekvieno darbuotojo įsitraukimas įmonėje yra labai svarbus, ypač, jeigu tai vadovas. Nuo kurio priklauso ne tik jo darbas, bet ir visos komandos rezultatai. Todėl vadovų kompetencijų vertinimas gali padėti identifikuoti konkrečias problemas ar silpnąsias lyderio vietas. Taip vadovas bus neišvengiamai priverstas įsitraukti, tobulėti bei siekti geresnių rezultatų pirmiausiai pradedant nuo savęs. Kas kartu gali padidinti ir šių žmonių motyvaciją bei padėti suprasti, jog reikia pokyčių. Kadangi kartais per laiką tas natūraliai pasimiršta ir prie esamos situacijos labai lengvai priprantama.

Ankstesnis straipsnisPurkštuvai, į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Kitas straipsnisKodėl verta pirkti juvelyriką internetu?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here