sekcijos

Sekcija yra labiausiai paplitusi ir pirmoji moderni, įvairių funkcijų saugojimo sistema. Mūsų šalyje sekcijos pasirodė 1970 metais ir iš karto užkariavo visuotinį pripažinimą. Įvairių tipų sekcijų galima rasti vaikų ir gyvenamuosiuose kambariuose, koridoriuose ir biuruose. Pagrindinis sekcijos privalumas – jos talpa ir galimybė saugoti beveik visus daiktus. Beveik visas mūsų turimas turtas, žinoma, išskyrus didžiausius daiktus, gali lengvai tilpti į vieną didelę sekciją. Šis baldas susideda iš nedidelio kiekio spintų-segmentų, skirtų įvairiems tikslams, kurios sujungiamos viena su kita. Šios dalys gali būti įvairaus pločio: vienetinės (40-50 cm) ir dvigubos (80-100 cm). Priklausomai nuo to, kokio ilgio sienos dalį esate pasiruošę paskirti sekcijai, turite pasirinkti ir jos sudedamųjų dalių skaičių. Be to, sekcijos elementų kiekis priklauso nuo daiktų, kuriuos jūs ketinate laikyti joje, taip pat nuo pinigų sumos, kurią esate pasiruošę išleisti sekcijos pirkimui.

Kiekvienas sekcijos modulis reikalingas saugoti tam tikrus daiktus arba įrangą. Sekcijų būna pritaikytų televizoriui, su baru, stiklinių, knygų, indų ir kitų dūžtančių daiktų saugojimui, su vienos dalies durelėmis ir dvivėrių, su antresolėmis ir be, ir t.t.  Daugelyje sekcijų skirtingame aukštyje yra atviros lentynos knygoms, suvenyrams, žurnalams ir, žinoma, stalčiai drabužiams ir smulkiems daiktams. Lentynų durys gali būti uždaromos arba stumdomos. Vitrinos ir stiklinės detalės gali būti permatomos arba matinės.

sekcijos

Gamintojai siūlo įvairius gatavus komplektus ir pavienius sekcijų elementus. Sekcijų rinkiniai gali būti skirtingi: tiesūs (arba linijiniai) kampiniai ir net U formos. Standartinė sekcija statoma palei vieną kambario sieną ir perkant, būtina atsižvelgti į dydį ir formą patalpos, kurioje ji bus surinkta. Nedideliuose stačiakampio formos kambariuose kartais  įmanomas tik linijinis sekcijos išdėstymas. Mažose patalpose yra tinkamas tiek tiesioginės, tiek kvadrato formos išdėstymas. Didelio ploto erdviuose kambariuose tinka bet kokio tipo sekcijos, nuo linijinių iki U formos. Tokiose patalpose kartu su sekcija galite įsigyti atskirus svetainės interjero baldus.

Kampiniai sekcijų variantai skiriasi nuo savo tiesių „kolegų“ kampinių elementų buvimu. Šie baldai beveik visada statomi į dviejų gretimų sienų susikirtimo vietą. Gražiai atrodo kampinės vitrinos ir lentynos, esančios įprastinės sekcijos galuose. Sekciją sudarančių modulių aukštis gali būti nevienodas. Šiuolaikiniuose rinkiniuose dažnai derinamos, pavyzdžiui, žemos indaujos ir didelės stiklinės spintos.

Baldų gamyboje naudojamų medžiagų spektras yra labai platus. Ekskliuzyviniai sekcijų modeliai būna pagaminti iš gana brangių ir kokybiškų medžiagų – natūralaus medžio (riešutmedžio, ąžuolo, vyšnios, beržo, pušies ir kt.) Paprastai tik spintelių fasadai yra pagaminti iš medžio. Dažniausiai, kaip pagrindinė medžiaga baldų gamybai naudojamos šiuolaikinės drožlių, MDF ir kitos plokštės, padengtos aukštos kokybės polimero laminatu ir melaminu, arba spalvotų laku. Jei turite pakankamai lėšų, būtų daug geriau pirkti MDF, nes ji yra patvaresnė ir ekologiškesnė medžiaga. Jei ketinate pirkti sekciją, pagamintą iš MDP, paprašykite pardavėjo atitikties sertifikato, kuriame turi būti nurodytas išskiriamo formaldehido kiekis.

Sekcijos kaina priklauso nuo elementų kiekio ir medžiagų, kurios buvo panaudotos ją gaminant.

Ankstesnis straipsnisKaip išsirinkti ortopedinį čiužinį?
Kitas straipsnisAkių pieštukai: praktiniai patarimai