Automobilio ilgaamžiškumo patikrinimas: 19 savaičių bandymas prilygsta 12 metų kelyje

Ieškant naudoto automobilio pirminis variantų parinkimas prasideda nuo skelbimų peržiūros. Patogiausias galimybes siūlo internetinės svetainės arba automobilių aukcionai, kurie leidžia filtruoti skelbimus pagal tam tikrus kriterijus. Čia galima rasti privačių asmenų ir autosalonų pasiūlymų, įskaitant įgaliotųjų platintojų skelbimus. Pirmiausia reikėtų geriau skelbimus su įtartinai mažomis ir nepagrįstai didelėmis kainomis ir pasiūlymus be nuotraukų ar su nepakankamai išsamiu aprašymu. Reikėtų nepamiršti, kad net gera nuotrauka neleidžia susidaryti išsamaus vaizdo apie išorinių pažeidimų pobūdį ir buvimą.

Organizuojant susitikimą su pardavėju, nereikia gėdytis sužinoti apie automobilį kiek įmanoma daugiau dar iki patikrinimo – įkyrūs pasiūlymai viską aptarti vietoje arba neaiškūs atsakymai į paprastus klausimus turėtų įspėti būti atsargiems. Jei automobilį parduoda ne pats savininkas, turėtumėt paklausti, kokiu pagrindu jis veikia savininko vardu ir kaip jis siūlo įforminti sandorį. Geriau pamatyti visą dokumentų rinkinį: techninį pasą, registracijos pažymėjimą ir pardavėjo tapatybės kortelę. Santykinai naujai mašinai derėtų paprašyti pardavimo sutarties, kurioje matyti informacija apie pradines pirkimo sąlygas, taip pat  paskolos mokėjimo dokumentai, jei automobilis buvo nupirktas į skolą.

Nereikėtų iškart atsisakyti už paskolą įsigyto automobilio, už kurį savininkas dar neatsiskaitė su banku. Šiuo atveju sandoris turi būti atliktas banke, o už automobilį sumokėtos sumos dalis bus paskirta paskolos grąžinimui, likutis – pardavėjui.

Kitas dalykas, kai už paskolą nusipirktą automobilį sukčiai bando parduoti kaip neužstatytą už įsipareigojimus. Paprastai bankai saugo už kreditus pirktų mašinų techninius pasus, bet sukčių tai nesustabdo. Pirma, kai kurie bankai patys atiduoda dokumentus savininkams. Antra, sukčiai dažnai gali gauti dublikatus, nurodę kad originalą prarado. Šiuo atveju, dokumente būtinai turi būti informacija apie pakeitimo priežastį. Šviežia išdavimo dokumentų data turėtų iš karto sukelti įtarimą.

Patikrinti ar automobilis neturi paskolos naštos yra nesunku. Informacija, kad automobilis buvo nupirktas pasinaudojus kreditu, yra įtraukta į pardavimo sutartį. Jei pardavėjas negali pateikti šios informacijos, ją galima būti gauti iš pirmojo pardavėjo, kurio duomenis galima rasti techniniame pase. Tačiau tam reikia savininko sutikimo, ir ne visi prekiautojai pasirengę suteikti informaciją žmogų iš šalies. Ši informacija dažnai prieinama tik transporto priemonės savininkui pateikus patvirtinamuosius dokumentus.

Salonai ir internetiniai automobilių aukcionai, parduodantys naudotus automobilius, dažniausiai patys pasirūpina parduodamų transportų priemonių legalumu, remdamiesi specializuotų įmonių duomenimis. Tokiu atveju iškilus problemoms, vartotojas visada gali būti tikras, kad galės gražinti automobilį ir atgaus sumokėtus pinigus.

Ankstesnis straipsnisAkių pieštukai: praktiniai patarimai
Kitas straipsnis„Porsche“ pristatė itin greitą „Porsche 911 GT3“ – lenktyninį automobilį pritaikė įprastiems keliams

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here